Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Klimat i pogoda w Turcji

Turcja to kraj, znajdujący się w strefie klimatu podzwrotnikowego, chociaż nie jest on taki sam na terenie całego państwa. Dlatego też, w zależności od regionu możemy spotkać klimat morski, kontynentalny, czy górski. Lato w Turcji jest bardzo gorące i większości kraju suche. Najwięcej słonecznych dni i tym samym najwyższej temperatury przypada na okres od czerwca do sierpnia. Nie mniej jednak zarówno wrzesień jak i październik bywają wciąż bardzo ciepłe. Jeśli nie przepadasz za falą upałów to spędzenie urlopu w Turcji na jesień będzie idealnym wyborem. Podobnie jest wiosną, kiedy temperatury nie są tak wysokie jak w lecie, ale i tak zdecydowanie cieplejsze niż w klimacie umiarkowanym o tej porze roku.

Turcja wycieczki objazdowe

Nasze lokalne biuro podróży MetinTour oferuje bardzo atrakcyjne wycieczki objazdowe po Turcji. Jeśli chcesz spędzić urlop, zwiedzając atrakcje turystyczne Turcji to takie wycieczki na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Poniżej przedstawiamy trzy propozycje wycieczek:

  • W krainie pomarańczy – wycieczka objazdowa Polecamy wycieczkę po malowniczych zakątkach Turcji. Wycieczka trwa 8 dni w trakcie, których odwiedzimy takie punkty jak AlanyaKanion SapadereKapadocja, a także wybierzemy się w rejs statkiem dwupokładowym, podziwiając wspaniałe krajobrazy i pływając w krystalicznie czystym morzu. Zwiedzicie jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Turcji, czyli Kapadocję, z jej przepięknych skalnym miastem, a dla chętnych lot balonem nad Kapadocją, by móc podziwiać ten księżycowy krajobraz z lotu ptaka.
  • Likia kraina słońca – wycieczka objazdowa Oferujemy wycieczkę do ważnych historycznie miejsc w Turcji. Odwiedzimy miejsce, w których żył i zmarł św. Mikołaj – Demre (Myra). Przeprawimy się łodziami po rzece Dalyan i wykąpiemy w morzu przy piaszczystej plaży Iztuzu, gdzie swój okres lęgowy mają żółwie morskie Caretta-Caretta. Zwiedzimy najlepiej zachowane antyczne miasto w Turcji – Efez. Wyruszymy na wycieczkę do Pamukkale – miejsca wpisanego na listę UNESCO, dzięki słynnym wapiennym tarasom. A na koniec przejdziemy się po Antalyi, gdzie nie tylko zobaczymy najważniejsze zabytki, ale także będziemy mieć czas na zakupy na tradycyjnych tureckich bazarach.
  • Stambuł – wycieczki objazdowa Na wycieczce, trwającej 4 dni, zwiedzimy największe i najludniejsze miasto w Turcji, czyli Stambuł. Zwiedzanie rozpoczniemy od Hipodromu, następnie zobaczymy Pałac Ibrahima Paszy oraz Błękitny Meczet i Świątynie Mądrości Bożej Hagia Sophia. Zobaczymy kompleks pałacowy Sulejmana Topkani, a później wypłyniemy w rejs po cieśninie Bosfor. Na koniec czas wolny na zakupy na Wielkim Bazarze.

Pozostałe wycieczki objazdowe, które oferuje biuro podróży MetinTour można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Przygotuj się na urlop w Turcji

Sprawdź szczegóły wycieczek, dowiedz się czy targowanie się w Turcji jest mile widziane, a także co warto kupić w Turcji na pamiątkę lub na prezent dla najbliższych. Zobacz też pozostałe miejsca warte zobaczenia, do których oferujemy wycieczki fakultatywne.

Odkryj niezliczoną ilość atrakcji turystycznych w regionach takich jak AlanyaBodrumSideMarmarisKemerBelekAntalyaFethiyeKusadasiDidim, czy Ozdere. Dowiedz się jak otrzymać wizy do Turcji, a także jaka waluta w Turcji obecnie obowiązuje i jakie są mniej więcej ceny za produkty różnego typu. Tego wszystkiego dowiesz się na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.