Klimat i pogoda w Turcji

turcja efezTurcja to kraj, znajdujący się w strefie klimatu podzwrotnikowego, chociaż nie jest on taki sam na terenie całego państwa. Dlatego też, w zależności od regionu możemy spotkać klimat morski, kontynentalny, czy górski. Lato w Turcji jest bardzo gorące i większości kraju suche. Najwięcej słonecznych dni i tym samym najwyższej temperatury przypada na okres od czerwca do sierpnia. Nie mniej jednak zarówno wrzesień jak i październik bywają wciąż bardzo ciepłe. Jeśli nie przepadasz za falą upałów to spędzenie urlopu w Turcji na jesień będzie idealnym wyborem. Podobnie jest wiosną, kiedy temperatury nie są tak wysokie jak w lecie, ale i tak zdecydowanie cieplejsze niż w klimacie umiarkowanym o tej porze roku.

Turcja wycieczki objazdowe

Nasze lokalne biuro podróży MetinTour oferuje bardzo atrakcyjne wycieczki objazdowe po Turcji. Jeśli chcesz spędzić urlop, zwiedzając atrakcje turystyczne Turcji to takie wycieczki na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Poniżej przedstawiamy trzy propozycje wycieczek:

Pozostałe wycieczki objazdowe, które oferuje biuro podróży MetinTour można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

turcja wycieczki fakultatywne

Przygotuj się na urlop w Turcji

Sprawdź szczegóły wycieczek, dowiedz się czy targowanie się w Turcji jest mile widziane, a także co warto kupić w Turcji na pamiątkę lub na prezent dla najbliższych. Zobacz też pozostałe miejsca warte zobaczenia, do których oferujemy wycieczki fakultatywne.

Odkryj niezliczoną ilość atrakcji turystycznych w regionach takich jak AlanyaBodrumSideMarmarisKemerBelekAntalyaFethiyeKusadasiDidim, czy Ozdere. Dowiedz się jak otrzymać wizy do Turcji, a także jaka waluta w Turcji obecnie obowiązuje i jakie są mniej więcej ceny za produkty różnego typu. Tego wszystkiego dowiesz się na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.