Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Turcja nieruchomości – zakup mieszkania w Turcji

Czy warto kupić mieszkanie w Turcji i ile to kosztuje?

Turcja to kraj, który z roku na rok odwiedzany jest przez ogromną ilość turystów. Zapewne niejednemu z nich przeszło przez myśl, że nie chce stąd wyjeżdżać i chciałby tu zamieszkać. Jeśli ta decyzja zostanie dobrze przemyślana to zakup nieruchomości w Turcji nie sprawi wielu problemów, a cała procedura jest podobna do zakupu w Europie, z małymi wyjątkami.

Zakup nieruchomości w Turcji może odbyć się podczas wizyty czy urlopu na Riwierze Tureckiej. Oczywiście najważniejszym jest przygotowanie umowy kupna-sprzedaży, która jest sporządzana przez Urząd ds. Gruntów, czyli tzw. TAPU. Pośrednikiem sprzedaży, który pomoże przebrnąć przez wszelkie formalności jest biuro MetinTour.

Aby zakup nieruchomości Turcja mógł się odbyć i umowa została opracowana zgodnie z wytycznymi potrzebne będą cztery zdjęcia oraz kopia paszportu. Zakup nieruchomości w Turcji bowiem to temat, wbrew pozorom nieskomplikowany i wszystkim zajmie się TAPU, gdyż to właśnie on prześle umowę do innych urzędów jak chociażby urząd administracyjny w Izmirze, który formalnie potwierdzi, czy dana nieruchomość nie jest położona na wojskowym terenie.

Kupno nieruchomości w Turcji – ile trwa?

Sama procedura przeniesienia tytułu własności mieszkania w Turcji  trwa z reguły kilka dni, natomiast reszta formalności to proces zajmujący jeden dzień. Aby zakup domu w Turcji dobiegł końca, należy zgłosić się do urzędu TAPU, najlepiej osobiście, w celu odebrania wszystkich dokumentów.

Jeśli jednak nie ma możliwość stawienia się po odbiór osobiście, można także przekazać pełnomocnictwo, albo innej osobie, albo jak to zwykle jest rozwiązywane, licencjonowanych pośrednikom sprzedaży. Kupno nieruchomości w Turcji będzie sfinalizowane i tytuł własności zostanie przekazany nabywcy jeśli ureguluje on opłatę za nieruchomość i podatki. Wybrane oferty i szczegółowe informacje znajdiecie na naszej stronie: www.domwturcji.pl

Jeśli wszystko zostanie zakończone, otrzymujesz wyciąg z księgi wieczystej, klucze do nowego lokum zostaną wręczone i dom lub apartament w Turcji będzie miał nowego właściciela :) Możesz też potraktować kupno mieszkania w Turcji jako inwestycję i wynajmować je na pobyty wakacyjne innym turystom. Nasze biuro podróży pośredniczy w wynajmach wakacyjnych mieszkań w Turcji.

Jeśli więc spędziłeś kiedyś urlop w Turcji i Riwiera Turecka przypadła Ci do gustu, jak prawdopodobnie każdemu kto tu zawitał, to nic nie stoi na przeszkodzie aby zapoznać się z ofertami na nieruchomości w Turcji. Nie będziesz sobie na pewno zadawał pytania dlaczego warto kupić dom w Turcji, bo już wiesz co przyciąga tylu podróżnych.

Wszystkie hotele w Turcji posiadają wysokie standardy i tak samo jest w przypadku nieruchomości, dlatego kupno domu na Riwierze Tureckiej, lub w centrum kraju to dobra inwestycja, na której można także zarobić, traktując ją jako inwestycję na przyszłość. 

Wynajem mieszkania w Turcji

Jeśli wolisz na początek wynająć sobie mieszkanie na jakiś czas aby zobaczyć jak żyje sie na co dzień w Turcji nic prostszego. Zgłoś się do nas a poszukamy dla ciebie miekszania lub apartamentu nad morzem w Alanyi, Bodrum, Side, Marmaris czy innych kurortach Turcji.