W krainie pomarańczy

Czas trwania: 8 dni

TRASA : ANTALYA –ALANYA – KANION SAPADERE – KAPADOCJA – REJS MORSKI -ANTALYA

ZAPEWNIAMY:

STRESZCZENIE:

DZIEŃ  I 

Wylot do Antalyi. Przejazd do hotelu w Alanyi, kolacja, nocleg.

DZIEŃ II  ALANYA CITY TOUR

 Wjazd na wzgórze zamkowe, które góruje nad miastem. Znajduje się na nim twierdza z czasów wojowniczych Turków seldżuckich oraz potężne mury obronne. U podnóża góry leży jaskinia Damlatas. Wnętrze charakteryzuję się stałą temperaturą wynoszącą 18-19°C oraz wilgotnością około 80%. Czas wolny w centrum Alanyi, port jachtowy. Powrót do hotelu na obiad. Dla chętnych relaks i zabiegi tradycyjnej łaźni tureckiej.

DZIEŃ III  KANION SAPADERE

Wyprawa  w góry Taurus do Kanionu Sapadere, który zaledwie w 2009r. został otwarty dla zwiedzających. Będziemy przechadzać się po kładkach  pośród skalnych ścian kanionu przeciętego rwącym strumieniem krystalicznie czystej rzeki. Odwiedzimy również wioskę turecką, gdzie złożymy wizytę gospodarzom w ich prywatnym domu, zobaczymy dawną manufakturę jedwabiu i przydomową hodowlę jedwabników. Będziemy explorować wnętrze jaskini Krasnoludków. A kulturowych wrażeń dostarczy nam wizyta w meczecie. Powrót ok 15:00, obiad i wstępy w cenie.

DZIEŃ IV  KAPADOCJA

Po śniadaniu  przejazd do KONYI: starożytne Ikonium –ważne centrum religijne – siedziba i miejsce grobu założyciela słynnego zakonu Wirujących Derwiszy – zwiedzanie meczetu z grobem Mevlany. Przejazd do Kapadocji- krainy o księżycowym  krajobrazie, którego największą atrakcją są skalne formacje zwane „czarodziejskimi kominami”. Odwiedzimy  Goreme – muzeum kościołów pod gołym niebem, znajdujące się na liście UNESCO, m.in. Kościół św. Barbary, Pasabag-dolina mnichów, oraz podziemne miasto Saratli, w którym chrześcijanie chowali się przed najazdami arabów. Kolacja w hotelu. Dla chętnych Noc Turecka z modlitwą- tańcem derwiszy. Bilety wstępów, hotel ze śniadaniem i kolacją w cenie. Obiad opcjonalnie.

DZIEŃ V  KAPADOCJA

Wczesnym rankiem dla chętnych lot balonem nad Kapadocją, śniadanie w hotelu, zwiedzanie dolin Kapadocji Uchisar, Dolina Gołębi, karawanseraj. Powrót do Alanyi w godzinach wieczornych. Obiad opcjonalny dla chętnych.

DZIEŃ VI  REJS  STATKIEM

 Kilkugodzinny rejs po morzu dwupokładowym statkiem  to prawdziwa ucieczka od codzienności. Słońce, kąpiele, delikatny szum morza oraz malownicze krajobrazy z pewnością pozwolą się Państwu zrelaksować, Podczas rejsu można popływać w krystalicznie czystych wodach, opalać się, podziwiać ruiny starożytnych zabytków oraz piękno urokliwych zatoczek i jaskiń: jaskinia piratów, zakochanych i fosforyzująca a przy odrobinie szczęścia spotkać  nawet żyjące na wolności delfiny! Powrót ok 15:00, obiad i napoje bezalkoholowe w cenie

DZIEŃ VII 

dzień wolny

DZIEŃ VIII

Przejazd na lotnisko w Antalyi, powrót do Polski.