Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Ubezpieczenie

Jako organizator turystyki w Turcji jesteśmy zobligowani obowiązkowym ubezpieczeniem na rzecz swoich turystów.

Każda z naszych wycieczek fakultatywnych jest ubezpieczona. Jako organizator turystyki w Turcji jesteśmy zobligowani obowiązkowym ubezpieczeniem na rzecz swoich turystów. Każde miejsce w autokarze jest ubezpieczone. Państwo posiadacie własną polisę ubezpieczeniową ważną przez cały pobyt w Turcji. Ubezpieczenie działa na terenie całej Turcji w wybranych placówkach medycznych. Obejmuje koszty leczenia KL i następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW. Pokrywa wszelkie choroby i wypadki powstałe w czasie Państwa wakacji: wypadki nad basenem, na plaży, w czasie spaceru, zwiedzania.

Wszystkie wyjazdy poza hotel i kurort z lokalnym biurem podróży, a więc wycieczki fakultatywne w Turcji są objęte tym ubezpieczeniem. Nieprawdą jest, że nie są Państwo ubezpieczeni w czasie lokalnych wycieczek fakultatywnych, jeśli nie jedzie się z rezydentem. Są to nieprawdziwe fakty, które rezydenci wykorzystują nielegalnie, aby sprzedać swoje wycieczki. Czy jadą Państwo z rezydentem czy z naszym biurem podróży ubezpieczenie zawsze działa. A Państwo jako właściciele polisy, w razie potrzeby, mają obowiązek kontaktu z ubezpieczycielem (ze względu na poufność podawanych danych), a nie rezydent,  który nie pośredniczy w żadnych formalnościach.

Należy jedynie zwrócić uwagę, że ubezpieczenie nie obejmuje wypadków powstałych pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W przypadku chorób przewlekłych trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie.