Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Nurkowanie w Turcji

Nie tylko pogoda w Turcji może przyciągać turystów, ale także liczne atrakcje turystyczne jak i sama kultura tego kraju. Niezaprzeczalnie jednak to otoczenie sprawia, że większość podróżnych wybiera kraje śródziemnomorskie na cel swoich wymarzonych wakacji. Poza fantastycznym ukształtowaniem terenu i jego różnorodnością również dostęp do krystalicznie czystego morza jest kolejnym atutem Turcji. Można zatem korzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez lokalne biuro podróży i wybierać pomiędzy zwiedzaniem fantastycznych zabytków a spędzaniem czasu bardziej aktywnie - nurkowanie w Turcji jest jedną z takich propozycji.

Bogata fauna i flora, liczne jaskinie i groty skalne tworzą wręcz idealne warunki do nurkowania. Ponadto woda u brzegów Turcji jest ciepła przez większość miesięcy, tworząc tym samym możliwość wyjazdu do tego orientalnego kraju praktycznie o każdej porze roku.

Nurkowanie w Turcji jest organizowane przez biura podróży jako wycieczki fakultatywne dla tych którzy dopiero chcą się nauczyć tej sztuki, ale również dla nurków, którzy posiadają odpowiednie licencje. Podczas takiej wycieczki zaplanowane są dwa nurkowania różnych miejscach i na różnej głębokości. Każdy z uczestników jest wyposażony w profesjonalny sprzęt do nurkowania - maska, rurka, akwalung, pianka, płetwa i obciążnik na biodra. Podczas nauki nurkowania towarzyszy nam osoba posiadająca licencje nurka.

Gdzie można nurkować w Turcji?

Na terenie Turcji znajduje się kilkanaście ośrodków nurkowych, które posiadają wszelkie uprawnienia i wyszkoloną kadrę, dzięki czemu mogą prowadzić kursy nurkowania. Nurkowanie w Turcji może być atrakcją także dla dzieci, które ukończyły czternasty  rok życia.

Tureckie wybrzeża są bardzo zasolone, co niekiedy uniemożliwia zobaczenie większości okazów wspaniałych ryb i roślinności. Nie zmienia to jednak faktu, że warto zobaczyć podwodny świat również w takich miejscach. Poza fauną i florą można tam bowiem znaleźć niezwykłe jaskinie, czy wraki zatopionych statków.

Najlepsze miejsca do nurkowania w Turcji:

Turcja Alanya Nurkowanie z Alanya to fascynująca przygoda podczas, której dwukrotnie zobaczycie podwodne wybrzeża z jego największymi skarbami w postaci różnych gatunków ryb i roślinności. W porcie Alanya znajduje się jeden z ośrodków nurkowych – Magic Dive, na którego terenie znajduje się wypożyczalnia sprzętu nurkowego, a także sklep nurkowy.

Turcja Antalya Jeśli jako cel Twoich wakacji wybierasz Antalye to oprócz wspaniałego Aquaparku znajdziesz tutaj również centrum nurkowe A&P Divers. Nurkowanie z Antalya wraz z wykwalifikowaną kadrą jest możliwe także dla osób niepełnosprawnych i pod tym kątem jest właśnie przygotowana ta szkoła nurkowa.

Turcja Kusadasi Akwen Morza Egejskiego, który otacza region Kusadasi, jest równie bogaty w podwodne skarby co inne miejsca. Nurkowanie Kusadasi jest możliwe w Active Blue Diving Centre – profesjonalnej bazie nurkowej, gdzie poza szkołą nurkową znajduje się standardowo wypożyczalnia sprzętu nurkowego, serwis i sklep nurkowy.

Turcja Bodrum Nurkowanie z Bodrum to niesamowite przeżycie, z którego mogą skorzystać wszyscy chętni poznania Turcji z nieco innej perspektywy. Aquapro Diving Center Bitez to klub nurkowy, który prowadzi regularne kursy nurkowania, zapewniając profesjonalny sprzęt nurkowy i gwarantujący wspaniałe przeżycia.

Turcja Kemer Olympos Diving Center to szkoła nurkowa, w której poza wypożyczalnią sprzętu mamy również skorzystania z noclegu. Nauka nurkowania w Turcji to doskonała zabawa, a wszyscy, którzy szukają ciekawych atrakcji turystycznych powinni zdecydować się na nurkowanie z Kemer.

Jak nurkować to tylko w Turcji!

Polskie Biuro Podróży MetinTour zapewnia pełne ubezpieczenie oraz bezpieczny transfer na wycieczki jakimi jest nurkowanie w Turcji. Ponadto podczas całodniowego pobytu uczestnicy mają zapewniony obiad, napoje i pełny sprzęt do nurkowania. Nie trzeba zatem długo się zastanawiać! Wystarczy, że zarezerwujesz już dziś wycieczki fakultatywne organizowane przez nasze biuro lokalne w Turcji, a my gwarantujemy Ci niezapomniane przeżycia i wspaniałe wspomnienia!

Kiedy już zwiedzisz podwodny świat warto także zwiedzić najpiękniejsze zabytki tego kraju jak chociażby Efez, Kapadocja, Pammukale lub odpocząć w tradycyjnej łaźni tureckiej – hamam. Zasmakuj się w Turcji i poznaj tradycyjne potrawy Orientu. Odpocznij na wspaniałych plażach. Bądź pewien, że wakacje w Turcji są bezpieczne!