Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Poznaj atrakcje turystyczne w miejscowości Alanya w Turcji

Jeśli ktoś z Was zastanawia się gdzie spędzić urlop, czy wybrać się na długi weekend, powinien rozważyć wyjazd do Turcji. To kraj niezwykle atrakcyjny dla turysty, oferujący wszelkiego rodzaju rozrywki i uroki, które zachwycą każdego Europejczyka.

Jednym z często odwiedzanych tureckich miasteczek jest Alanya. Biuro podróży często organizuje wyjazdy, a także promocje, z których warto skorzystać. Alanya wycieczki fakultatywne to oferta wielu biur podróży, można skorzystać z ciekawej oferty skierowanej do grupy osób, która interesuje się historią lub chce podróżować statkiem i oglądać niezwykłe widoki.

Po Alanya lokalne wycieczki organizowane są z polskim przewodnikiem, co pozwala na ciekawe spędzenie czasu, poznanie wielu ciekawych historii, a tych w Turcji nie brak. Legendy, historia i niezwykłe budowle tworzą niepowtarzalny klimat i piękno tego kraju.

Atrakcje turystyczne w Alanya to wiele ciekawych i niezwykłych miejsc, których historia sięga czasów starożytnych. Jednym z nich jest hamam Alanya, czyli łaźnia turecka. W Alanyi jest ich kilka. Niektóre znajdują się w kompleksach odnowy biologicznej. Tu tradycja łączy się z nowoczesnością i luksusem.

Atrakcje turystyczne w Alanya to przede wszystkim piękne widoki, na które składa się nie tylko przyroda, ale też budowle. Każdy odwiedzający to miasto powinien zobaczyć meczet Sulejmana, twierdzę Ehmedek z 140 wieżami obronnymi, którą z trzech stron otacza morze, jaskinię Damlatas, Czerwoną Wieżę i arsenał oraz ruiny kościołów z czasów bizantyjskich. Dla każdego turysty ciekawym miejscem jest latarnia morska zbudowana na sztucznym półwyspie, z której rozciągają się piękne widoki na okolicę. Szczególnym miejscem jest port. Stąd wypływają statki na wycieczki do innych miejscowości, a wybrzeże przez całą dobę tętni życiem. Bary, restauracje i dyskoteki pozostają do dyspozycji klientów przez całą noc.

Lokalne wycieczki w inne rejony Turcji

Tanie wycieczki z Alanyi umożliwiają poznanie sąsiednich miast z ich niezwykłymi atrakcjami. Warto tu polecić Kapadocję, Side, czy Marmaris. W pobliżu znajdują się także ruiny antycznych miast, a w górach jaskinie. Polskie biuro podróży Metintour organizuje wycieczki fakultatywne nie tylko z miejscowości Alanya, ale także z Bodrum, Side, czy Marmaris. Każdy z tych kurortów stanowi nie tylko idealne zaplecze hotelarskie i gastronomiczne, ale również doskonałą bazę wypadową na lokalne wycieczki po Turcji.

W Alanyi istnieje dużo hoteli, co pozwala na znalezienie odpowiedniego dla siebie miejsca. Wypoczywają tutaj osoby w każdym wieku, a także całe rodziny. Piękna pogoda sprzyja relaksowi i zwiedzaniu, a bliskość innych, ciekawych miejscowości podnosi atrakcyjność tego miejsca.

Turcja - wakacje dla Ciebie!

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca na wakacyjną destynację, gdzie trudnością jest trafić w porę deszczową to Turcja ma do zaoferowania naprawdę wiele. Poznaj wszystkie większe nadmorskie kurorty i wybierz najbardziej odpowiadający Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Pamiętaj, że praktycznie z każdej nadmorskiej miejscowości organizowane są wycieczki fakultatywne w miejsca będące wizytówkami Turcji - Kapadocja, Pamukkale, Efez, etc. Spędź urlop w egzotycznym miejscu, poznaj historię i perły architektury. Zasmakuj się w kolorowych tureckich potrawach, poczuj klimat tego wspaniałego kraju. Zdecyduj się na wakacje w Turcji.