Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Turcja Hamam – Łaźnia Turecka

W dawnych czasach miejskie łaźnie były miejscem spotkań tych, którzy omawiali ważne interesy, tych którzy chcieli porozmawiać ze znajomymi lub tych, którzy po prostu chcieli poddać się zabiegom upiększającym.

Jako, że hamam turecki stał się dobrem narodowym tego kraju to po dziś dzień zachował on swoją formę i można skorzystać z tego typu odpoczynku w większości miast Turcji. Pobyt w łaźni trwa kilka godzin i w tym czasie można skorzystać z wielu atrakcji jak chociażby sauna fińska, łaźnia parowa, czy jacuzzi. Jeśli planujesz wakacje w Turcji to cel jakim jest hamam łaźnia turecka zaplanuj sobie na sam początek pobytu, gdyż po zabiegach skóra staje się miękka, nawilżona i gładka a efekty późniejszego opalania utrzymują się na długo po powrocie.

Atrakcje w łaźni tureckiej hamam

Hamam to miejsce, gdzie odpocząć może umysł, ale przede wszystkim ciało. Zabiegi pielęgnacyjne i upiększające pozwolą osiągnąć maksymalny poziom zadowolenia i odpoczynku przy jednoczesnym zniwelowaniu zmęczenia i stresu. O ile sauny w Europie działają na zasadzie suchego i gorącego powietrza, a temperatura sięga w nich nawet osiemdziesięciu stopni, tak hamam łaźnia turecka charakteryzuje się łagodną temperaturą około 35-40 stopni. Zdecydowanie pozwala to na przyjemniejszy pobyt, a co najważniejsze nie osłabia to organizmu.

Turecki hamam oferuje szeroki wybór dodatkowych atrakcji jakimi jest np. masaż pianą, peeling, masaż olejkami, czy masaż gorącymi kamieniami. W zależności od rodzaju hamamu możemy trafić na taki, który składa się tylko z pokoju przejściowego do odpoczynku, z wilgotnej sauny i czasami z gorącego basenu. Inne łaźnie natomiast mogą składać się nawet z kilkunastu izb – takie rozwiązanie często są wykorzystywane w przyhotelowych hamamach z uwagi na bardzo duże zainteresowanie tego typu zabiegami. W tradycji tureckiej łaźni tureckiej, hamam jest podzielony na część damską i męską i tak pozostało do dziś. W łaźni można także wypić coś zimnego, z reguły serwowany jest turecki ayran, czyli słony, jogurtowy napój. W kwestii rzeczy, które trzeba zabrać do łaźni tureckiej to wszystko zależy od wyboru konkretnego hamamu. Praktycznie wszystkie przyhotelowe łaźnie oferują ręczniki, czy kosmetyki (klapki należy mieć swoje), natomiast w mniejszych łaźniach należy zabrać wszystko ze sobą wraz ze strojem kąpielowym lub bawełnianą bielizną, chociaż często spotyka się, że nawet kobiety przebywają w łaźni zupełnie nago.

Hamam Alanya

- Grand Alanya Hamam - Kleopatra Turkish Bath - Orient VIP Turkish Bath & Spa

Hamam Bodrum

- The Spa at Mandarin Oriental - Alin Wellness & SPA - Sultan Traditional turkish bath

Hamam Side

- Delphin Hamam & Spa Wellness - Dynasty & Linda S.P.A. Wellness - Sultan Hamam

Hamam Marmaris

- Armutalan Hammam - Sultan Hamam Turkish Bath - Pasa Bey Turkish Bath

Turcja wycieczki fakultatywne dla każdego

Możliwości spędzenia czasu w Turcji jest mnóstwo. Każdy znajdzie tutaj coś ciekawego i spędzi tu niezapomniane chwile. Kraj ten jest bogaty kulturowo i mnogość zabytków i pięknych miejsc często jest przytłaczająca i trudno jest podczas jednego wyjazdu zwiedzić wszystko co zwiedzić chcieliśmy. Dlatego turyści często tu wracają, bo Turcja to wspaniały kraj, w którym nudzić się nie sposób. Wakacje w Turcji powinny zacząć się od odpoczynku po podróży i pobytem we wspominanej łaźni tureckiej. Następnie wieczór można spędzić w jednej z ciekawych knajpek, restauracji lub skorzystać z opcji jaką jest dyskoteka na statku z Side. Kolejne dni można podzielić na zwiedzanie zabytków tego orientalnego kraju i jego najpiękniejszych miejsc jak chociażby znana wszystkim Kapadocja, Pamukkale, czy Efez. Dla żądnych ekstremalnych atrakcji Biuro Podróży MetinTour poleca nurkowanie w Turcji, Rafting z Alanya, czy Jeep Safari z Bodrum. Obowiązkowym punktem jest także wycieczka do Stambułu, czy podróż na Turecki Cypr. Jednym słowem Turcja to kraj, gdzie atrakcji turystycznych na pewno nie zabraknie, więc nie czekaj dłużej i wybierz wakacje 2018 w Turcji.