Wizy do Turcji 2019 - Czy potrzebna jest wiza do Turcji?

wizy turystyczne do turcji

Jeśli interesują Cię tanie wycieczki Turcja i właśnie ten kraj będzie celem Twoich wakacyjnych wojaży, to musisz pamiętać o obowiązku wizowym, jaki rząd Turcji nałożył na przybyłych turystów, w tym również z Polski. Zmiany w przepisach, dotyczące wizy do Turcji nastąpiły 11. kwietnia 2014 roku i zostały wprowadzone przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Tureckiej. Od tego czasu, wszyscy zagraniczni turyści, aby wjechać na teren tego kraju, muszą posiadać wizy turystyczne do Turcji.

Nie należy się również obawiać obecnej sytuacji w Turcji, gdyż bezpieczeństwo w Turcji 2019 zapewnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych i informuje wszystkich podróżnych, że wakacje w kurortach nadmorskich są organizowane jak co roku, a Biura Podróży czekają na swoich gości.

Jak zdobyć wizę do Turcji? Wiza do Turcji wniosek

Aby zdobyć dokument uprawniający nas do przekroczenia granic tureckich należy złożyć wniosek o wizę do Turcji. Nadal można wykupić wizę w placówkach tureckich lub na przejściu granicznym, ale procedura może trwać dłuższą chwilę, dlatego aby zainteresowani nie tracili czasu powstała e-wiza do Turcji w systemie online. Jest to alternatywna forma standardowej formy, ale zdecydowanie wygodniejszy i przede wszystkim dostępny z każdego miejsca z dostępem do Internetu.

Wiza do Turcji przez Internet

Uzupełnienie formularza wizowego zajmuje kilkanaście minut, po którym to czasie na podstawie danych wymienionych we wniosku zostanie wygenerowana wiza do Turcji online. Należy pamiętać, że aby móc skorzystać z wizy do Turcji przez Internet należy posiadać dokument podróży (zwykły paszport, paszport dyplomatyczny, służbowy, nansenowski, dowód osobisty) ważny przez 180 dni od daty wjazdu do Turcji i tyle też dni wiza do Turcji jest ważna, natomiast sam pobyt nie może przekroczyć 90 dni.

Wiza do Turcji przez Internet jest wydawana dla wszystkich, którzy podróżują w celach turystycznych lub biznesowych, natomiast jeśli chcemy wyjechać do Turcji w związku z podjęciem pracy lub studiów, to musimy o taki dokument starać się w ambasadzie lub konsulacie Turcji. Zdecydowanym plusem jeśli chodzi o wizy do Turcji online jest to, że wygenerowany dokument dostajemy jeszcze w ten sam dzień, po zaksięgowaniu wpłaty uiszczonej za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Opłata za wizy do Turcji online jest uzależniona od kraju, z którego wyjeżdżamy, z Polski wynosi ona 20 USD. Warto jednak dla bezpieczeństwa złożyć wniosek na 48 godzin przed wyjazdem.

Ważnym elementem podczas wnioskowania o wizy turystyczne do Turcji jest to, że istnieje możliwość utworzenia grupowego lub rodzinnego formularza. Ten pierwszy może zawierać w sobie od 10 do 300 wnioskodawców, natomiast wniosek rodzinny od 2 do 10 osób. W przypadku skorzystania z tego typu wizy do Turcji należy pamiętać, że osoby zawarte we wniosku muszą pochodzić z tego samego kraju i posiadać tego samego rodzaju dokumenty podróży. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o datę przyjazdu do Turcji. Musi być ona taka sama jednak nie wszyscy wnioskodawcy muszą wjechać na teren kraju w tym samym dniu. Opłata wizowa obowiązuje wszystkich, również dzieci i niemowlęta.

Oficjalne e-wizy do Turcji

Warunki jakie trzeba spełnić, aby móc się starać o e-wizy do Turcji są jasne i klarowne, a wypełnienie wniosku, opłata i otrzymanie informacji zwrotnej z Ministerstwa Spraw Zagranicznych trwa zdecydowanie krócej niż gdybyśmy o taką wizę starali się w placówkach dyplomatycznych. Dlatego jeśli wybierasz się na tanie wycieczki Turcja to skróć czas oczekiwania na potrzebny dokument jakim jest wiza do Turcji i wypełnij wniosek online na stronie www.evisa.gov.tr/pl - oficjalnej stronie Republiki Tureckiej.

wiza do turcji wniosek