Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Turcja pielgrzymka – śladami świętych

Tanie wycieczki Turcja, organizowane przez polskie biuro podróży MetinTour, pozwalają na zwiedzenie najciekawszych miejsc i tym samym na wspaniałą zabawę i odpoczynek. Jeśli jednak interesuje Cię bardziej wycieczka śladami świętych apostołów to powinieneś skorzystać z opcji jaką daje Ci pielgrzymka do Turcji.

W ramach pielgrzymki śladami św. Pawła, biuro podróży MetinTour zapewnia siedem noclegów w trzygwiazdkowych hotelach z wliczonymi śniadaniami i obiadokolacjami. Formą komunikacji jest wygodny i klimatyzowany autokar, który będzie środkiem transportu pomiędzy poszczególnymi przystankami na trasie pielgrzymki, natomiast w pierwszy i ostatni dzień biuro lokalne Turcja zapewnia przelot samolotem z Polski do Antalyi, ubezpieczenie na czas podróży oraz opiekę polskiego przewodnika.

Pielgrzymka do Turcji – plan podróży

Wycieczki objazdowe po Turcji to doskonała atrakcja dla tych, którzy chcą zwiedzić dużo miejsc podczas jednego zorganizowanego wyjazdu. Wycieczka Turcja pielgrzymka oferowana przez polskie biuro podróży Metintour zapewnia doskonałą organizację zarówno pod kątem atrakcji turystycznych, jak i zakwaterowania i transportu.

Pierwszy dzień to przelot na trasie Polska Antalya, zakwaterowanie w hotelu, kolacja oraz nocleg. Trasa pielgrzymki rozpoczyna się w dzień drugi, kiedy to zostajemy przewiezieni do starożytnego miasta Efez. Tutaj zwiedzimy bazylikę św. Jana Ewangelisty oraz Sanktuarium Matki Boskiej na Wzgórzu Słowików, gdzie mieszkała Maryja pod koniec swojego życia. Pod koniec dnia wszyscy chętni mogą zwiedzić chrześcijańską wioskę Sirince, która ze względu na charakterystyczną architekturę domów, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wycieczka do Sirince jest również oferowana poza pielgrzymką, jako lokalna wycieczka z miejscowości Didim. Pierwszy dzień kończymy przejazdem do Kusadasi, gdzie spędzamy nocleg.

Drugi i trzeci dzień pielgrzymki po Turcji to zwiedzanie dwóch najbardziej charakterystycznych miejsc, czyli Pamukkale i Kapadocja. Pierwszy przystanek, czyli wycieczka do Pamukkale to podróż do miejsca wyjątkowego ze względu na ukształtowanie terenu. Odwiedzimy starożytną nekropolię Hierapolis i grobowiec św. Filipa. Po noclegu w Pamukkale zaplanowany jest przejazd do regionu Kapadocja, gdzie zwiedzimy podziemne miasto, a pod wieczór wszystkich chętnych czeka atrakcja – Noc Turecka. Nad ranem natomiast można skorzystać z atrakcji jaką jest lot balonem Kapadocja, by zobaczyć fantastyczną panoramę miasta o wschodzie słońca. Czwarty dzień również spędzimy w Kapadocji. Najpierw zwiedzimy Park Narodowy Goreme, kościół św. Barbary, Dolina Gołębi, Dolina Mnichów, Dolina Miłości oraz Uchisar. Kolacja oraz nocleg podobnie jak w dniu poprzednim jest zapewniona również w Kapadocji.

Turcja pielgrzymka dzień szósty rozpoczyna się przejazdem do Antiochii, w której znajduje się kościół św. Pawła wykuty w skale, będący pierwszym kościołem chrześcijańskim na świecie. Dzień zakończymy kolacją i noclegiem w miejscowości Antakya, by na ostatni dzień podróży wyruszyć do Tarsu, miejscowości z której pochodzi św. Paweł. Tutaj zwiedzimy kościół i studnię św. Pawła, zaś na kolację i nocleg wyruszymy do miasta Mersin.

Pielgrzymka po Turcji kończy się przejazdem powrotnym do Antalyi, skąd wszyscy turyści mają zapewniony lot do Polski. Wycieczka objazdowa śladami świętych jest idealna dla wszystkich, którzy chcą zwiedzić wszystkie najpiękniejsze miejsca w Turcji. Jeśli natomiast chcesz podróżować po tym kraju w konkretne miejsca, to polecamy zapoznać się z ofertą lokalnego biura podróży Metintour, który proponuje atrakcyjne i popularne wycieczki w Turcji z największych kurortów nadmorskich tego kraju. Zatem rezerwuj wycieczki, oferowane przez Biuro Podróży Bodrum lub Lokalnych Biurach w takich miejscowościach jak Alanya, Marmaris, czy Side.