Turcja na jesień – wymarzony urlop po sezonie wakacyjnym

turcja wycieczki fakultatywneUrlop z reguły kojarzony jest z ciepłymi miesiącami, co nie oznacza, że tylko wówczas wakacje będą najbardziej udane. I chociaż wiele osób wyjeżdża na swoje wymarzone wakacje na przełomie lipca i sierpnia to znajdzie się też spora grupa zwolenników wyjazdów w okresie powakacyjnym.

Dlaczego? Otóż pogoda w krajach śródziemnomorskich jest nadal sprzyjająca – może nieco mniej upalna ale wciąż sprzyjająca, ceny wycieczek fakultatywnych są niższe niż w sezonie, a ponadto kurorty są bardziej opustoszałe od turystów.

Wszystko to składa się na wakacje idealnie nieprawdaż? Wakacje w Turcji to jedna z możliwości jaką możecie wybrać, decydując się na zagraniczny wyjazd dopiero na jesień, więc warto tę kwestię przemyśleć i zarezerwować wycieczkę do Turcji jeszcze dziś.

Tanie wycieczki do Turcji jesienią

Spadki temperatury w Turcji w okresie powakacyjnym są niewielkie. O ile wrzesień jest jeszcze gorący to już październik raczej nie sprzyja pływaniu w morzu. Nie mniej jednak liczne wycieczki fakultatywne są możliwe także w okresie jesiennym i nasze biuro podróży chętnie pomoże w kwestii wyboru idealnej opcji dla Ciebie.

Jesień sprzyja zwiedzaniu, dlatego też lokalna wycieczka do Stambułu, czy też do tureckich krain takich jak Kapadocja, Pamukkale, czy Efez jest doskonałym pomysłem na spędzenie wspaniałego urlopu w tym orientalnym kraju. Temperatura powietrza na jesień to około 25 stopni, zaś temperatura wody waha się w granicach 20 stopni. Z tego też tytułu wszelkie ekstremalne wycieczki fakultatywne nie stanowią problemu i można z nich korzystać bez ograniczeń. Wśród ciekawych propozycji lokalnego biura podróży w Turcji można znaleźć takie atrakcje turystyczne jak chociażby hamam łaźnia turecka, do której możesz się wybrać niezależnie od pogody, podobnie jak wycieczka do Aquarium w Antalya.

Lokalne wycieczki są organizowane systematycznie, a ich mnogość i różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierz jeden z przepięknych kurortów – Alanya, Bodrum, Side, Marmaris, Kemer, Belek, Antalya, Fethiye, Kusadasi, Didim, czy Ozdere – i odkryj najpiękniejsze miejsca w Turcji, rezerwując wycieczki fakultatywne z polskim biurem podróży MetinTour.

kapadocja turcja pammukale turcja efez turcja paragliding turcja turcja delfinarium jeep safari turcja

 

Po wakacjach na wakacje? Czemu nie!

Wycieczka do Turcji, czy to w okresie wakacji, czy tuż po nich będzie równie bogata w różnego rodzaju atrakcje. Jest wiele czynników przemawiających za tym, żeby zdecydować się na lot do Turcji i urlop w orientalnym kurorcie, jak chociażby odpowiednia temperatura, która choć niższa niż w sezonie to i tak zdecydowanie wyższa niż w Polsce. Ponadto kursy walut – euro, czy dolara po wakacjach często są tańsze. Co więcej hotele w Turcji po sezonie mają mniej zameldowanych turystów, dlatego łatwiej jest znaleźć miejsce idealne dla siebie.

Szukając tanich wycieczek po Turcji warto zatem zapoznać się z ofertą lokalnego biura podróży MetinTour i sprawdzić aktualne promocje, pamiętając, że sezon jesienny wcale nie jest uboższy w atrakcje turystyczne niż miesiące wakacyjne. Wybierając się na wakacje do Turcji należy pamiętać, że potrzebna będzie wiza turystyczna, którą można bez problemu uzyskać korzystając z oficjalnej strony Republiki Tureckiej.

tanie wycieczki fakultatywne turcja