Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Turcja Lotnisko Transfer z MetinTour

Polskie Biuro Podróży MetinTour oferuje swoim klientom nie tylko atrakcyjne wycieczki fakultatywne, ale także możliwość skorzystania z przewozów, zarówno grupowych jak i indywidualnych. Transfery odbywają się głównie pomiędzy lotniskiem a konkretnym hotelem, w którym podróżny zarezerwował swój pobyt. Jeśli więc planujesz przylecieć do Turcji to albo skorzystasz z komunikacji miejskiej w celu udania się do hotelu, albo zdecydujesz się na pomoc polskiego biura podróży MetinTour i zarezerwujesz transfer z lotniska w Turcji do interesującego Cię miejsca.

Koszt takiego transferu jest ustalany indywidualnie i zależny jest przede wszystkim od liczby pasażerów, miejsca odbioru, a także miejsca docelowego, będącego na przykład hotelem. Transfery ustalane są tak, aby podczas jednego kursu porozwozić turystów, którzy swój pobyt zarezerwowali w niedalekich od siebie odległościach. Wszystko po to, aby podróżni zostali dowiezieni szybko i wygodnie.

Komunikacja w Turcji

Transport w Turcji jest dość dobrze rozwinięty więc podróżowanie niemalże po całym kraju nie powinno sprawić większych problemów. Sieć komunikacji miejskiej pozwala na dotarcie do wszystkich większych miast, a koszt podróży autobusem to kilka lir. Przy wyborze takiego rodzaju transportu warto jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż ze względu na średnią wielkość autobusów bywają one często mocno zatłoczone, ale plusem jest to że kursują one dość często. W chwili obecnej wielu turystów zastanawia się czy Turcja bezpieczeństwo zapewnia każdemu przybywającemu do kraju. Otóż Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce może zagwarantować że sezon wakacyjny Turcja 2016 jest organizowany normalnie i wszystkie nadmorskie kurorty są bezpieczne.

Po Turcji można się także poruszać autokarem. Przewoźników jest bardzo wielu, podróżujących także na trasach międzynarodowych. Z uwagi na dość duże odległości pomiędzy niektórymi miastami, ten środek transportu jest jak najbardziej odpowiedni z uwagi przede wszystkim na wygodę i ogólny komfort podróży. Cena połączeń autokarowych w Turcji waha się w granicach 40 lir, ale koszt takiego przewozu jest zależny od przewoźnika i nie ma tu standardowej kwoty za bilet.

Komunikacja w Turcji to przede wszystkim taksówki, charakterystyczne ze względu na kolor żółty, przypominające te ze Stanów Zjednoczonych. Kwestia ceny za przejazd taksówką w Turcji jest rzeczą względną, gdyż zależy na pewno od długości trasy, ale także od kierowcy. Warto więc, przed rozpoczęciem kursu dopytać o to ile trzeba będzie zapłacić za przejazd w konkretne miejsce, a przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w Turcji targowanie się jest na porządku dziennym, także a może i przede wszystkim w taksówkach.

Tradycyjną formą komunikacji miejskiej w Turcji są dolmusze, czyli mini busy. Wprawdzie nie jest w stanie przewieźć więcej niż kilkanaście osób, ale za to dojedzie wszędzie tam, gdzie nie dojedzie ani autokar ani nawet taksówka i to za niewielką opłatą. Tureckie dolmusze nie zatrzymują się na przystankach, one zatrzymują się wszędzie gdzie zobaczą machającego na nie turystę.

Mało rozwinięta jest natomiast sieć połączeń kolejowych, podróż pociągiem w Turcji jest przez to mniej wygodna. Połączenia nie są tak częste, a przede wszystkim pociągi kursują jedynie pomiędzy większymi miastami.

Podróżować po Turcji można także samolotem, wszystkie duże miasta mają bowiem swoje lotniska połączone codziennymi rejsami ze Stambułem. Ciekawym pomysłem jest także wynajem samochodów w Turcji, gdyż jest to najbardziej niezależny środek transportu. Jeśli więc interesuje nas opcja – Turcja Lotnisko Transfer – to wszystkich środków transportu które nam to zapewnią jest naprawdę sporo, chociaż my ze swojej strony proponujemy spokojne i wygodne przewozy z lotniska prosto do miejsc, w których się zatrzymacie na urlop. Nie ma zatem powodu do zmartwień, gdyż jak widać Turcja przygotowana jest na przypływ turystów o różnych potrzebach i wymaganiach, dlatego też światowe wydarzenie jakim jest Turcja EXPO 2016 czeka na wszystkich przybyłych gości i zapewnia doskonałą komunikację, zaplecze gastronomiczne i hotelarskie na światowych poziomach.