Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Expo 2016 Turcja Antalya

Wystawy, niezależnie od tematyki, zawsze przyciągają sporą grupę odbiorców. Nie inaczej jest w przypadku wystaw światowych, w których bierze udział kilkaset krajów, prezentujących swoje dobra kulturalne, naukowe, czy techniczne.

Pierwsza tego typu wystawa odbyła się w Londynie w 1751 roku, ale za prawdziwy początek EXPO uznaje się Wielką Wystawę z 1851 roku, która miała miejsce również w Londynie. Kolejne wydarzenia tego typu przyciągały coraz większa grupę zainteresowanych i to nie tylko odbiorców, ale też chętnych wziąć w nich udział. Z czasem EXPO nabrało charakteru światowego, kojarzącego się z ogromnym nakładem pracy w rozpowszechnianie dziedzictwa kulturalnego swojego kraju.

EXPO 2016 w Antalya i motywy przewodnie

Po raz pierwszy wystawa światowa będzie miała miejsce w Turcji. Na główny ośrodek EXPO 2016 Turcja wybrała miasto Antalya, leżące w południowo-zachodniej części wybrzeża. Wydarzenie to rozpocznie się w kwietniu 2016 roku i będzie trwało do października tego samego roku.

Za motyw przewodni EXPO 2016 Turcja wybrała połączenie dzieci i kwiatów, a hasło przewodnie nawołuje do rozprzestrzeniania dbania o przyrodę aby móc ją przekazać przyszłym generacjom. Z tego też tytułu maskotki, które będą promować wydarzenie, a jednocześnie nawiązywać ściśle do tematu, to dwoje tureckich dzieci – Ece i Eve – ubranych w tradycyjne tureckie stroje, szczególnie rozpoznawalne w regionie Antalya. Ubiory te będą udekorowane kwiatami, głównie piwonią.

EXPO 2016 w Antalyi to wydarzenie, które ma przyciągnąć sporą grupę odbiorców. W jego ramach trwania będą organizowane liczne panele, spotkania i seminaria, a przede wszystkim wystawy stricte nawiązujące tematyką do motywu przewodniego całego EXPO. Według danych, zawartych na oficjalnej stronie EXPO 2016 w Turcji, przez cały czas trwania liczba odwiedzających może sięgnąć nawet osiem milionów turystów zarówno z kraju jak i zagranicy, a całe wydarzenie ma mieć miejsce na 112 hektarach w niewielkiej miejscowości Aksu, będącej w zasadzie przedmieściem Antalyi.

Jak dojechać na EXPO 2016 Antalya Turcja?

Światowa Wystawa Ogrodnicza EXPO 2016 swoją lokalizacją na pewno nikogo nie zniechęci, tym bardziej że w samej Antalyi znajduje się port lotniczy, a stamtąd lokalną komunikacją bez problemu można się dostać do wspomnianego Aksu. Warto wcześniej zarezerwować lot do Turcji i hotele w Turcji, ale będąc już na miejscu organizatorzy na pewno pomogą nam zarówno w dotarciu do celu jak i w znalezieniu noclegu.

Jeśli zatem planujesz wakacje w Turcji na przyszły rok, to musisz koniecznie udać się na tę, organizowaną na szeroką skalę, wystawę ogrodniczą. Klimat radości i unoszące się zapachy kwiatów będą stanowić niesamowite widowisko dla każdego odwiedzającego Turcję.