Popularne wycieczki Turcja - co warto zwiedzić?

turcja wycieczki fakultatywne

Jeśli w Waszych planach wyjazdowych pojawił się pomysł na wycieczkę do Turcji to warto wcześniej zapoznać się z tym jakie wycieczki lokalne ma nam do zaoferowania ten orientalny kraj. A atrakcje turystyczne Turcji są naprawdę niesamowite, biorąc pod uwagę to jak wiele zachowało się tu zabytków i jak wspaniale Matka Natura obdarowała ten zakątek ziemi.

Wycieczka do Turcji powinna być tak zorganizowana, aby móc zwiedzić jak najwięcej miejsc, których uwagę przyciąga rokrocznie tysiące turystów. Biuro Podróży Metintour może z pewnością zagwarantować ciekawe i tanie wycieczki Turcja, dzięki temu każdy urlop będzie maksymalnie wykorzystany tak pod względem ilości odwiedzonych miejsc, jak i aktywnego odpoczynku.

kapadocja wycieczki fakultatywne

Turcja wycieczki fakultatywne oferuje każdemu bez względu na wiek, dlatego tak chętnie przyjeżdżają tu turyści z całymi rodzinami. Wśród atrakcji, które na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom sportów wodnych, należy zwrócić szczególną uwagę na rafting, czyli pełen adrenaliny, niezapomniany spływ na pontonie po rwącej rzece kanionu. Turcja Rafting to wycieczka mająca dwa oblicza, spokojniejsze i bardziej emocjonujące, czyli Rafting Extra, gdzie poza spływem organizowana jest także przeprawa przez rzekę, przejazdy na linie, czy skok do wody.

Alanya i Bodrum Polskie Biuro organizuje także wycieczki takie jak Turcja paragliding, Turcja Diving, Turcja lot balonem, czy Turcja nurkowanie. Natomiast dla ludzi o słabszych nerwach, Biuro Podróży Metintour proponuje rejs po morzu Turcja, podczas którego zobaczyć można wybrzeże z nieco innej perspektywy. Zaś pod koniec dnia, dla zmniejszenia uczucia wysokich temperatur zapraszamy na wycieczkę Turcja Hamam, gdzie w prawdziwej łaźni tureckiej zaznamy spokoju i ukojenia.

Odwiedź miejsca docenione przez UNESCO

Podróżni żądni zwiedzania znajdą w tym kraju mnóstwo zabytków, które stały się jego wizytówką. Mowa tutaj oczywiście o takich miejscach jak Kapadocja, Pammukale, i Efez.

pammukale wycieczki fakultatywne

Do krainy Kapadocja wycieczki organizowane są z takich regionów jak Alanya, Side, Kemer, Belek i Antalya. Księżycowy krajobraz tego skalnego miasta zasługuje na to, aby każdy kto przyjechał do Turcji go zobaczył. Ponadto atrakcją jest również lot balonem Kapadocja, podczas której zobaczyć można całą panoramę z lotu ptaka, a to wszystko podczas wycieczki Turcja Kapadocja.

Aby zwiedzić Pammukale wycieczki są możliwe z kurortów takich jak: Alanya, Bodrum, Side, Marmaris, Kemer, Belek, Antalya, Fethiye, Kusadasi i Didim. Pammukale bowiem to miejscowość, która cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na wapienne tarasy i gorące źródła, dlatego tak wielu turystów wykorzystuje Polskie Biuro Podróży, aby zarezerwować wycieczkę Turcja Pammukale.

efez wycieczki fakultatywne

Do starożytnego miasta Efez wycieczki organizowane są z takich regionów jak: Alanya, Bodrum, Side, Marmaris, Fethiye, Kusadasi i Didim. To najlepiej zachowane miasto kusi podróżnych, szczególnie tych, którzy uwielbiają historię, gdyż polski przewodnik oprowadzi i opowie w najdrobniejszych szczegółach o powstaniu tego miejsca zarówno pod kątem historycznym jak i religijnym. Wybierz wycieczkę Turcja Efez i zatrzymaj wspomnienia z pobytu w tym tajemniczym miejscu.

Każda z wymienionych wycieczek jest atrakcyjna sama w sobie, dlatego warto skorzystać z każdej z nich. A jeśli już wybieramy się na wycieczki objazdowe po kraju to musimy odwiedzić także największe miasto podczas wycieczki Turcja Stambuł i poznać jego wszystkie tajemnice.

Pamiętajmy jednak, że orient rządzi się swoimi prawami i dlatego musimy być przygotowani nie tylko na inny klimat, ale i na inne zwyczaje i tradycje. Mimo tego wybór Turcji na urlop jest jak najbardziej trafny i gwarantuje udany wypoczynek. Należy również zaznaczyć, że bezpieczeństwo w Turcji 2020 zapewnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które oświadcza, że kurorty nadmorskie są wolne od jakichkolwiek zamieszek, dlatego wakacje w Turcji są organizowane jak w latach ubiegłych a Biuro Podróży Bodrum, Alanya, Side, czy Marmaris przyjmuje rezerwacje na tanie wycieczki w Turcji.