Zwiedzanie Turcji, czyli gdzie jechać na wakacje?

turcja wycieczki fakultatywne

Riwiera Turecka jak i inne kraje położone nad Morzem Śródziemnym ma to do siebie, że można tam jechać nie tylko na przełomie lipca i sierpnia, ale praktycznie przez cały rok, nie martwiąc się że pogoda nam nie dopisze. Dlatego też wycieczki fakultatywne w Turcji są organizowane non stop, zachęcając tym samym turystów do poznania tego orientalnego kraju.

Spośród licznych kurortów wymienić należy przede wszystkim te, które przyciągają podróżnych ze względu na liczne zabytki i atrakcje turystyczne – Alanya, Bodrum, Marmaris, Side. I choć każdy z nich jest piękny i atrakcyjny na swój sposób to warto przemyśleć cel swojej podróży wcześniej i wybrać odpowiedni region na „zacumowanie”.

Alanya zabytki i atrakcje turystyczne

wycieczki alanyaAlanya to jeden z najbardziej znanych regionów Turcji. Charakterystycznym punktem jest oczywiście Czerwona Wieża, ale nie tylko ona jest obowiązkowym punktem do zwiedzania. Wycieczki lokalne w Turcji są bardzo popularne, więc i organizowanie wyjazdów do miejsc takich jak Kapadocja, Pamukkale czy Efez są najbardziej znanymi wycieczkami fakultatywnymi, z których nie sposób nie skorzystać.

Alanya Biuro Podróży ma do zaoferowania również inne ciekawe wycieczki fakultatywne w Turcji jak chociażby rejs katamaranem po Morzu Śródziemnym, rafting z Alanya po górzystym kanionie Koprulu, czy quad i buggy safari wzdłuż górskich ścieżek. Alanya wycieczki fakultatywne organizuje codziennie i tylko od Was zależy czy chcecie skorzystać z tych wyzwalających adrenalinę, czy raczej na spokojnie pozwiedzać takie miejsca jak na przykład starożytne miasto Efez, czy stolicę bizantyjskiego imperium – Stambuł. Biuro Podróży Alanya zapewni wszystkim turystom moc atrakcji, a także doskonały odpoczynek po dniu pełnym wrażeń w spokojnym regionie jakim jest Alanya.

Bodrum zabytki i atrakcje turystyczne

bodrum wycieczki fakultatywne

Bodrum położony jest nad Morzem Egejskim i jest to prawdopodobnie drugi zaraz po Alanyi kurort, będący najczęściej odwiedzany przez turystów. To właśnie stąd Biuro Podróży Bodrum organizuje wycieczki na Kos i rejs na Rodos. Jeśli będąc w Bodrum chcesz zwiedzić atrakcje turystyczne Turcji to nie możesz przegapić wycieczki fakultatywnych do takich wspaniałych miejsc jak starożytny Efez, cud natury Pammukale, albo zaznać relaksu w tradycyjnej łaźni tureckiej hamam.

Biuro Podróży Bodrum organizuje lokalne wycieczki wszelkiego rodzaju, pamiętając również o tych którzy uwielbiają aktywny odpoczynek. To w szczególności dla nich w Bodrum lokalne wycieczki obejmują takie atrakcje jak chociażby ekstremalny rafting, fishing na morzu, nurkowanie wzdłuż przepięknych zatok, czy niesamowite jeep safari.

Region Bodrum zapewnia Wam także doskonałe zaplecze gastronomiczne i hotelarskie, więc jeśli na urlop wybierasz się do Turcji to warto zwrócić uwagę na ten kurort i jego atrakcje turystyczne.

Marmaris zabytki i atrakcje turystyczne

marmaris wycieczki fakultatywne

Marmaris to portowe miasto nad Morzem Egejskim otoczone pięknymi zielonymi wzgórzami, które na pewno przyciągną uwagę wszystkich tych, którzy wybierają się na wakacje w Turcji. Mimo, że jest to niewielka miejscowość to ma ona do zaoferowania wszelkie dobra i atrakcje, których każdy turysta potrzebuje na wymarzonym urlopie.

Marmaris Biuro Podróży organizuje wycieczki lokalne oraz wycieczki fakultatywne po całym kraju. Warto jest więc zapoznać się z propozycjami spędzenia wolnego czasu. W zależności od Waszych upodobań możecie skorzystać z możliwości zwiedzania najpiękniejszych zabytków regionu i okolic, a także skorzystać z wycieczek bardziej ekstremalnych jak na przykład kanioning, paragliding, quad safari, czy rafting wzdłuż rzeki Dalaman. Z regionu Marmaris wycieczki organizowane są także do miejsc, będących wizytówką Turcji. I tak właśnie zwiedzić możecie piękne miasto Efez, cud natury Pamukkale, czy zapierający dech w piersiach Stambuł. Samo miasteczko Marmaris jest spokojnym miejscem, gdzie na odpoczynek po całodniowym zwiedzaniu można się wybrać do jednej z urokliwych kawiarenek, albo na relaks w łaźni tureckiej.

Side zabytki i atrakcje turystyczne

side wycieczki fakultatywne

Side to stare, zabytkowe miasto, leżące w południowej części kraju. Wodospady Kursunlu, czy Antyczny Teatr Aspendos sprawiły, że Side stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych regionów turystycznych Turcji. Side Lokalne Biuro oferuje wszystkim przybyłym podróżnym liczne wycieczki fakultatywne, dzięki którym pobyt w tym kraju będzie udany i przede wszystkim niezapomniany. Side proponuje tanie wycieczki po Turcji w miejsca, których nie sposób ominąć jak na przykład wszystkim dobrze znana Kapadocja, czy cudowne Pamukkale. Z Side można wybrać się na wycieczkę Demre Myra Kekova, czyli zwiedzanie trzech miejsc w trakcie jednej wyprawy. Warto także wybrać się na dwudniową wycieczkę do starożytnego miasta Efez, albo do miasta Antalya, żeby zwiedzić największe Aquarium z licznymi gatunkami ryb.

Z Side można także wybrać się na rejs katamaranem po Zielonym Jeziorze lub w rejs statkiem po rzece Manavgat. Wolny czas po dniu pełnym atrakcji można spędzić w łaźni tureckiej lub wybrać się w na dyskotekę na statku. Region Side przygotowany jest na napływ turystów stąd zaplecze hotelarskie jest bardzo mocno rozwinięte podobnie jak liczne punkty usługowe.

Wybierz tanie wycieczki do Turcji!

Wymienione powyższe regiony to najbardziej znane spośród wszystkich kurortów, chociaż region Kusadasi, Belek, Fethiye, Antalya, czy Kemer również cieszą się nie małą popularnością. W zależności od tego czego oczekujecie od urlopu w Turcji taki też region powinniście wybrać. Jednak Lokalne Biura Podróży korzystając z rozwiniętej komunikacji w Turcji organizują także wycieczki fakultatywne po sąsiednich regionach, dzięki czemu poznacie inne regiony zarówno te leżące nad Morzem Egejskim jak i te położone nad Morzem Śródziemnomorskim jak Turecki Cypr, wyspa Kos, czy Rodos.

turcja wycieczki fakultatywne