Podróż poślubna do Turcji

turcja efezGdy wszelkie emocje związane z organizacją ślubu i wesela już opadną przyszedł czas na zasłużony relaks! Jeśli jeszcze nie wiecie jakie miejsce wybrać na miodowy miesiąc podpowiadamy, że podróż poślubna w Turcji spełni wszystkie wasze oczekiwania. Turcja bowiem to przepięknie ukształtowany geograficznie kraj, położony na dwóch kontynentach, Europa i Azja. Ponadto otoczona jest czterema morzami – Morze Egejskie i Marmara od zachodu, Morze Czarne od północy i Morze Śródziemne od południa. Do tego dochodzą orientalne zabytki, przepiękne zabytki, fantastyczna egzotyczna przyroda i mnóstwo atrakcji. Reasumując powyższe można śmiało stwierdzić, że Turcja to idealny kraj na podróż poślubną i urlop waszych marzeń.

Wycieczka do Turcji 2018

Gdy już wiecie, że Turcja na podróż poślubną to strzał w dziesiątkę to warto się do takiej wycieczki nieco przygotować. Dobrze jest więc wiedzieć co warto zwiedzić i na jakie atrakcje turystyczne w Turcji możecie liczyć. Niezależnie od tego czy macie podobne zainteresowanie, czy jednak każdy lubi co innego to możecie być pewni że Turcja przywita was ogromem atrakcji, których nie sposób jest zwiedzić w kilka dni, dlatego przygotujcie się na dłuższą wyprawę. W związku z tym wycieczka do Turcji all inclusive powinna być dla was najlepszą opcją. Biuro Podróży MetinTour, organizujące wycieczki fakultatywne po najpiękniejszych zakątkach Turcji, zapewni wam moc atrakcji, ale i maksimum relaksu podczas miodowego miesiąca.

Z uwagi na to, że hotele w Turcji są mocno nastawione na przypływ turystów, szczególnie w sezonie, to wybór tego odpowiedniego nie powinien stanowić problemu – kwestia tylko tego, który z kurortów wybierzecie na cel swojej podróży. Pamiętajcie także, że potrzebne wam będą wizy do Turcji, które możecie uzyskać poprzez internet.

Co warto zwiedzić Turcja

podróż poślubna do turcjiWiadomo, że podróż poślubna to przede wszystkim czas dla świeżo upieczonego małżeństwa, ale to także idealne rozwiązanie na odpoczynek po stresie związanym ze ślubem. Dlatego też wylegiwanie się w nadmorskich kurortach jak Alanya, Side, Marmaris, czy Bodrum pozwoli na relaks w pełnym zakresie. Odpoczynku możecie także zaznać, korzystając z łaźni tureckich (hamam), które jako że wpisane są w tradycję Turcji można odnaleźć w każdym z wymienionych kurortów. Masaże i kąpiele relaksacyjne to coś idealnego dla nowożeńców.

Jeśli chcecie przeżyć romantyczne chwile to polecamy lot balonem nad Kapadocją, będącą wizytówką kraju. Wycieczka fakultatywna do Kapadocji to całodzienna przygoda, którą biuro podróży organizuje z kilku kurortów – Kemer, Antalya, Side, Alanya i Belek. Możecie się także zdecydować na rejs statkiem wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego lub Egejskiego lub wybrać się na zwiedzanie muzeów lub meczetów. Należy jednak pamiętać o panujących w Turcji zwyczajach religijnych jak chociażby nakaz zdejmowania obuwia przed wejściem do świątyń i okrywanie głów, ramion i nóg przez kobiety.

Dla tych, którzy preferują bardziej aktywny wypoczynek czekają wycieczki fakultatywne takie jak np. nurkowanie, rafting, czy inne sporty wodne. Ponadto możecie skorzystać z Quad i Buggy Safari z Alanya, czy Jeep Safari z Bodrum. Opcji jest wiele, więc o ile nie chcecie planować wszystkiego dopiero na miejscu to polecamy skorzystać z oferty lokalnego biura podróży MetinTour, oferującego atrakcje turystyczne w Turcji dla każdego.

Bezpieczeństwo w Turcji 2018

Marzy Wam się podróż poślubna do Turcji, ale obawiacie się o swoje bezpieczeństwo? Chcielibyśmy rozwiać wszelkie obawy jakoby tureckie kurorty były w jakikolwiek sposób narażone na niebezpieczeństwo. Podobnie jak w zeszłym roku, ewentualne zagrożenie może występować jedynie przy granicy z Syrią, natomiast wszystkie nadmorskie miejscowości są wolne od tego. Z tego też tytułu wszystkie wycieczki fakultatywne są nadal organizowane, a biura podróży są gotowe na rozpoczęcie kolejnego sezonu urlopowego. Jeśli więc decydujecie się na wakacje w Turcji 2018 to możecie być spokojni i powoli organizować sobie wyjazd. Zapraszamy!

alanya wycieczki fakultatywne