Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Co warto zwiedzić w Turcji...czyli jak wygląda LOT BALONEM w Kapadocji

Marzenia należy spełniać, dlatego wybierając się na wakacje w Turcji powinniśmy skorzystać z jak największej liczby atrakcji turystycznych a kraj ten gwarantuje ich naprawdę sporo! W zależności od tego jaki region Turcji wybierzesz będziesz miał możliwość wyboru kilkudziesięciu wycieczek fakultatywnych, między innymi wycieczkę do Kapadocji z niezapomnianym lotem balonem.

Lot Balonem Kapadocja...dla takich chwil warto żyć… 

Wyruszamy ...

Lot samolotem przeżył chyba już każdy, ale wznieść się w powietrze balonem to brzmi jak bajka. Wstajemy o czwartej rano. Ubieramy się ciepło, bo ranki są zimne w Kapadocji. Jedziemy około dwudziestu minut na miejsce startu. Wszędzie jest jeszcze ciemno. Wysiadamy w okolicach Goreme, gdzie czeka na nas gorąca kawa, herbata i energetyczne ciasteczka - w sam raz o tej porze dnia.

Przygotowania ...

Bezpośrednio obserwujemy personel, który napełnia balony gorącym powietrzem. Kiedy robi się nieco jaśniej zauważamy, że balonów wokół nas jest kilkanaście. Jedne mają większe, inne mniejsze kosze. Największe mogą pomieścić aż dwadzieścia cztery osoby. Pora na instrukcje, wchodzimy po schodkach do kosza. Kosz jest naprawdę wysoki, sięga do piersi osobom o średnim wzroście. Podzielony jest przegrodami, więc każdy ma swobodne stojące miejsce przy burcie. Możemy więc wygodnie robić zdjęcia.

Bajeczny lot ...

Startujemy! Lot balonem nad Kapadocją jest bardzo spokojny, czujemy się jakbyśmy siedzieli na tarasie, a przed nami roztaczał się wspaniały krajobraz. Nie czuje się leku wysokości. Obok nas leci ponad pięćdziesiąt takich balonów! To jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie do uprawiania lotów balonem. Maksymalnie możemy wznieść się na wysokość 800 metrów, a kierunek obieramy zgodnie z ruchem wiatru, dzięki czemu nie wieje nam w oczy i możemy spokojnie rozkoszować się pięknem księżycowej krainy. Wycieczka Lot balonem Kapadocja odbywa się o poranku, gdy warunki pogodowe są najlepsze, a kolory Kapadocji najpiękniejsze. Oglądamy miejsca i doliny, do których trudno dotrzeć autokarem, płyniemy nad bajkową Różową Doliną czy twierdzą Uchisar. Pilot manewruje zręcznie balonem, aby każdy zobaczył sprawiedliwie wszystkie atrakcje. Pięknie jest zwłaszcza, gdy balon sunie nisko nad samymi grzybami skalnymi.

Miękkie lądowanie ...

Podejście do lądowania poprzedzają instrukcje, wszyscy kucają w koszu i lądujemy zwiewnie i miękko na płaskim terenie. Wychodzimy z kosza po schodkach. Obsługa ściąga balon, a my rozkoszujemy się smakiem szampana, bo przecież spełnianie marzeń trzeba odpowiednio świętować! Jeszcze pora na pamiątkowe zdjęcia z załogą, szampanem w ręku i  dostajemy certyfikaty naszego pierwszego niezapomnianego lotu balonem. Takie wrażenia tylko w Kapadocji!

Lot balonem na Kapadocją - dlaczego warto:

- Balony to jedne z najbardziej bezpiecznych środków transportu - Balonami kierują tylko licencjonowani instruktorzy - Piloci naszych balonów mają ogromne doświadczenie w porównaniu z pilotami z Europy, latają bowiem codziennie, a zdobyć licencję pilota jest trudniej niż prawo jazdy - W 100% bezpieczne stabilne kosze 8-24-osobowe - Szerokie kosze z widokiem 360ᵒ - Każdy ma miejsce przy burcie kosza - Lot balonem Kapadocja trwa ponad godzinę! - Naprawdę miękkie lądowanie - Otrzymujesz certyfikat odbycia lotu balonem i szampana

Na lot balonem w Kapadocji jest tak dużo chętnych, że mimo iż codziennie startuje średnio pięćdziesiąt balonów to często brakuje miejsc. Jeśli już zdecydujesz się na lot balonem Kapadocja to zapraszamy do rezerwacji wycieczki do Kapadocji, gdzie oprócz wyprawy balonem poznacie także historię tej przepięknej krainy i zwiedzicie niesamowicie uformowane miasto ze skał będące cudem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przeżyj cudowne chwile, które na stałe zapiszą się w Waszej pamięci.