Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Wycieczki Fakultatywne Belek - atrakcje - zabytki. Co warto zobaczyć w Belek?

BELEK to niewielkie miasteczko turystyczne, położone w południowo-zachodniej części Turcji nad Morzem Śródziemnym. Znajduje się tu park krajoznawczy, gdzie swoje miejsce znalazło ponad sto gatunków ptactwa. Belek Polskie Biuro Podróży Turcja organizuje wycieczki fakultatywne, które zainteresują niejednego turystę. Spośród innych regionów turystycznych Belek wyróżnia się możliwością skorzystania z wycieczki na Kanion Saklikent, gdzie czeka na nas przejście wpław przez rzekę i zwiedzanie wąwozu, chodząc po specjalnie przygotowanych chodnikach. Ceny wycieczek fakultatywnych Belek są bardzo atrakcyjne zważywszy na to ile atrakcji nas czeka. Warto wspomnieć, że Belek dysponuje fantastycznie wyposażonymi, luksusowymi hotelami, które spełniają światowe standardy. Z kurortu warto wybrać się również na wycieczkę do trzech pobliskich miast Demre Myra Kekova, gdzie zaznamy szczypty historii w temacie mitu o św. Mikołaju. Te i wiele innych atrakcji czeka na podróżnych w tym uroczym miejscu, dlatego Belek przyjmuje turystów z ochotą. Dodatkowym plusem, dla którego podróżni tak chętnie przyjeżdżają do Belek jest fakt, że region ten znajduje się w niedalekim sąsiedztwie od lotniska. Z tego też tytułu wszelkie transfery z miejscowości Antalya, gdzie mieści się lotnisko, są bardzo szybkie i nie ma potrzeby dodatkowych przesiadek, aby dotrzeć do docelowego miejsca pobytu. Belek, jak również inne tureckie regiony obdarowane zostały gorącym, śródziemnomorskim klimatem, dlatego hotele są tu otwarte przez cały rok, a obsługa i ich standard jest przystosowany do najbardziej wymagających turystów. Mimo pięknych widoków i spokoju podczas codziennego plażowania warto również zastanowić się czy nie wykorzystać urlopu w Turcji i pozwiedzać najciekawsze zabytki i miejsca szczególnie objęte opieką przez UNESCO. Dla wszystkich tych, którzy lubią wszelkie sporty wodne,  Biuro Podróży Turcja, przygotowało atrakcje turystyczne, które zachwycą niejednego z przybyłych do tego orientalnego kraju.

Atrakcje i zabytki Belek - co warto zobaczyć:

Park Krajobrazowy

Piękny sosnowy las, w którym można zbliżyć się do natury i pooglądać ponad sto gatunków ptaków. W parku tym znajdziemy ukrytą jaskinię tuż pod wodospadem Kursunlu, do której nie sposób dostać się nie pokonując uprzednio wodnej połaci.

Aspendos

Niewielka turecka miejscowość oddalona niecałe 20 km od Belek, w którym znajduje się antyczny amfiteatr, przyciągający sporą ilość turystów.

Perge

Znajduje się co prawda bliżej Antalyi, ale z Belek to niecałe 30 km, a naprawdę warto zwiedzić to najważniejsze niegdyś miasto w starożytnej Pamfilii, którego ruiny stanowią ogromną atrakcje turystyczną Turcji.

Rejs statkiem

Turcja jest piękna nie tylko na lądzie, ale także oglądana "od morza", dlatego organizowany Rejs statkiem do Side z Belek to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zwiedzić inny turecki kurort, czyli właśnie Side.

Atrakcje turystyczne w okolicach Belek - co warto zwiedzić:

Manavgat

Miasto i rzeka w południowej Turcji, oddalone około 45 km od miejscowości Belek. Biuro Podróży Turcja organizuje wycieczki fakultatywne do Manavgat z Belek, podczas której zostaniemy zabrani w rejs statkiem po zielonkawej rzece, w której swoje miejsce znalazły wodne żółwie.

Aquarium Antalya

Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Aquarium to największe oceanarium na świecie z niezliczoną ilością wodnych stworzeń. Do tego miejsca można się wybrać wykupując wycieczkę Aquarium + Antalya z Belek, gdyż dzień nie tylko spędzimy w podwodnym świecie, ale także zwiedzimy stare miasto Antalya.

Demre Myra Kekova

Te trzy miast wręcz nie sposób pominąć w swoich wakacyjnych planach. W Demre posłuchamy historii o św. Mikołaju, w miejscowości Myra zobaczymy wspaniałe grobowce kute w skale, natomiast pod koniec dnia zabierzemy państwa w rejs na Kekova - wyspę, gdzie znajduje się zatopione miasto. Wszystkie te atrakcje turystyczne są możliwe po zdecydowaniu się na zarezerwowanie wycieczki Demre Myra Kekova z Belek.

Kanion Koprulu

Wprawdzie jest dosyć oddalony od Belek, ale dla wszystkich miłośników sportów ekstremalnych to prawdziwa gratka. Lokalne Biuro Podróży wykorzystało to miejsce do zorganizowania wycieczki Rafting z Belek, podczas której spłyniemy pontonami po rzece Koprulu, a dla odważnych proponujemy wycieczkę Rafting Extra z Belek, łącząca w sobie nie tylko spływ, ale także canyoning czyli przeprawę przez kanion oraz przejazd na linie tak zwany zippling.

Kapadocja

Kraina z księżycowym krajobrazem, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Skalne miasto zadziwia wszystkich turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić to wspaniałe miejsce, docenione również przez Światowe Dziedzictwo UNESCO. Kapadocja z Belek to wycieczka organizowana w każdy poniedziałek i piątek, więc nie przegap takiej okazji i wybierz wycieczki fakultatywne organizowane przez Biuro Podróży Turcja.

Pamukkale

To drugie po Kapadocji miejsce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż stanowi wizytówkę Turcji. Miejsce to docenione również przez UNESCO oddaje to co natura dała mu najlepszego. Wapienne tarasy lub inaczej Bawełniany Zamek, stał się uzdrowiskiem, do którego rokrocznie zmierza mnóstwo podróżnych. Wykorzystaj również pobyt w Turcji i wybierz się do Pamukkale z Belek, aby zobaczyć wspaniałe starożytne miasto Hierapolis i usłyszeć dokładną etymologię powstania tego cudu natury.

Klimat w Belek

Temperatura powietrza i wody w regionie Belek jest porównywalna do tej która panuje w takich kurortach jak Antalya, Alanya, Side, czy Kemer. Najwyższe temperatury są oczywiście w okresie wakacyjnym, jednak jeśli nie lubimy takich upałów to proponujemy wybrać się na urlop w okresie od połowy maja do połowy czerwca, gdyż właśnie wtedy powietrze jest najprzyjemniejsze. Jeśli zaś chcemy wybrać termin wyjazdu na zimę to należy zaznaczyć, że okres ten jest bardzo łagodny a temperatura sięga około 17 stopni więc jeśli chcesz spędzić święta w Turcji to zostaniesz delikatnie potraktowany przez Matkę Naturę.

Plaże w Belek

Piaszczyste i bardzo szerokie plaże w Belek to mocny atut przemawiający za tym aby wybrać ten kurort jako cel swojej podróży do Turcji. Plaże ciągną się kilometrami podobnie jak w Alanya czy Marmaris. Region Belek cieszy się również szczególnym zainteresowaniem wśród miłośników golfa, gdyż to właśnie tutaj znajdują się pola golfowe światowej klasy. Ponadto region Belek cieszy się także upodobaniem wśród wielbicieli sportów wodnych, którzy mogą skorzystać z oferowanej przez Biuro Podróży Turcja jednej z wielu wycieczek fakultatywnych jak chociaż Nurkowanie z Belek. Ponadto można zakosztować surfingu, kitesurfingu, żeglarstwa, czy jazdy na skuterze wodnym. Wszystkie z tych atrakcji turystycznych jest możliwe dzięki bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze przybrzeżnej. Nic tylko korzystać!

Zakupy i bazary w Belek

Miasto jest nastawione na przypływ turystów stąd większa uwagę przykuwa do ilości hoteli o wysokim standardzie a także do tradycyjnych bazarów. Istnieje też dużo mniejszych sklepików, w których zaopatrzymy się o artykuły spożywcze, czy drobne pamiątkowe upominki. Jednak, aby wykorzystać pobyt w Turcji w stu procentach i zobaczyć prawdziwy turecki bazar to warto wybrać się na bazar Kadriye, oddalony około 10 minut od centrum miasta. Również w Kadriye znajduje się duży pasaż handlowy, dla wszystkich chcących zrobić większe pamiątkowe zakupy.

Życie nocne w Belek

Miasto posiada wiele atrakcyjnych hoteli i to głównie w nich organizowane są wieczorne imprezy, koncerty i kulturalne wydarzenia. W samym mieście znajduje się również kilka bardzo dobrych klubów, w których serwowane są fantastyczne drinki oraz pubów czy kawiarni. Jeśli chcesz inaczej spędzić wieczór to Biuro Podróży Turcja proponuje Fire of Anatolia z Belek w Aspendos, czyli przedstawienie łączące w sobie taniec i muzykę.

Gastronomia w Belek

W centrum miasta nie ma za wielu samodzielnych restauracji, gdyż wszystkie znajdują się w hotelach. Nie zmienia to jednak faktu, że kuchnia turecka jest specyficzna i warto ją spróbować, tym bardziej że jest serwowana w każdym punkcie gastronomicznym. Jeśli jednak chcemy poza doznaniami smakowymi zobaczyć także tradycyjny turecki lokal to warto przynajmniej raz wybrać się chociaż do Antalyi, stolicy Turcji, gdzie znajdziemy sporo tego typu miejsc.

Komunikacja w Belek

Aby sprawnie poruszać się po mieście wystarczy, że skorzystamy z tradycyjnych tureckich taksówek, aby jednak wyjechać poza miasto chociażby do starożytnego Aspendos, czy do innych miast jak chociażby do Manavgat z Belek to dobrym pomysłem będzie wybranie wybranie połączenia autokarowego, gdyż sieć komunikacyjna w całym kraju jest mocno rozwinięta.

Regon Belek to kurort przede wszystkim nastawiony na przypływ turystów. Słynie z licznych atrakcyjnych hoteli, w których panuje przepych i luksus. Ilość pól golfowych gromadzi sympatyków tego sportu, podobnie jak miłośników sportów wodnych z uwagi na to że w klimat w Belek jest idealny na wszelkiego rodzaju ekstremalne zajęcia. Jeśli wybierasz się na wakacje w Turcji to warto wziąć pod uwagę to spokojne miasteczko, gdzie można spędzić spokojny pełen atrakcji urlop.