Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Manavgat i Side - nasz wybór na Twoje wakacje

Spędzając swoje wakacje na Riwierze Tureckiej warto pomyśleć o odwiedzeniu Side i Manavgatu. Te dwa miasta mają bowiem turystom do zaoferowania wiele miejsc, które należy odwiedzić, a oddalone są od siebie o jedyne 7 kilometrów.

W poniższym wpisie przedstawimy charakterystykę tych dwóch miejsc i podpowiemy co warto w nich zobaczyć.

Side

Tego miasta nie trzeba przedstawiać. Jest jednym z najpopularniejszych kurortów w Turcji. Starówka w Side zlokalizowana jest na niedużym półwyspie, to tutaj przeszłość spotyka się z teraźniejszością.

Znajdziecie tu mnóstwo sklepików, restauracji czy pubów i chociaż miasto wypełniają ruiny, to panująca tu atmosfera, poza zwiedzaniem i poznawaniem historii sprzyja także zakupom.

Side słynie z przepięknych rzymskich zabytków, pochodzących z II wieku, takich jak: Świątynia Apollina, teatr czy agora. To miasto poza sezonem liczy około 18 tysięcy mieszkańców i należy do powiatu Manavgat.

Plaże w Side są piaszczyste, a większość hoteli znajduje się bezpośrednio przy morzu. Turyści chcący odwiedzić Side z okolicznych miejscowości takich jak Çolaklı, Kumköy, Gündoğdu, Sorgun, Titreyengöl czy Kızılot mogą przyjechać do miasta dolmuszami, które w sezonie letnim odjeżdżają z przystanków co chwilę. O najbliższy przystanek autobusowy warto zapytać w hotelu, na recepcji.

Manavgat

Wspomnieliśmy wyżej, że Manavgat to miasto powiatowe. Jest duże, ponieważ mieszka w nim około 250 tysięcy mieszkańców. Ze względu na odległość od morza (7 km), nie ma w nim wielu hoteli, a zdecydowana większość mieszkańców to Turcy.

Manavgat polecamy odwiedzić w poniedziałek i czwartek ponieważ w te dni odbywa się w nim bazar. Jest to największy targ na wybrzeżu, na którym możemy dostać wszystko - od jedzenia po pamiątki, ubrania i torebki.

Manavgat to również słynna rzeka o tej samej nazwie, na której odbywają się rejsy, często wybierane przez turystów - Rejs Manavgat i bazar.

Również popularną atrakcją w tym mieście są wodospady Manavgat, które powinno się zobaczyć podczas wakacji na Riwierze Tureckiej. Na terenie wodospadów znajdują się kawiarnie, w których można napić się kawy oraz zjeść słynne w Turcji lody z mleka koziego.

Kolejnym powodem, dla którego warto zobaczyć Manavgat jest znajdujący się w nim meczet Külliye. Zdaniem niektórych przewodników jest to najpiękniejszy meczet na Riwierze Tureckiej, z czym my absolutnie się zgadzamy. Ma on aż cztery minarety i swoim stylem nawiązuje do tradycyjnych obiektów wznoszonych w okresie osmańskim. Zdecydowanie warty odwiedzenia!

A jak dostać się do Manavgatu z okolicznych miejscowości? Również dolmuszem, czyli popularnym w Turcji transportem międzymiastowym. W sezonie jeżdżą one bardzo często, oczywiście z przystanków autobusowych usytuowanych na głównej ulicy miasta.

Wycieczki do Side i Manavgatu

Te dwa miasta warto odwiedzić z przewodnikiem, który opowie o nich jeszcze więcej! Wybierz się na wycieczkę z Metin Tour, podczas której pokażemy Ci Manavgat, Side, zabierzemy Cię do najpiękniej zachowanego teatru rzymskiego w całej Azji - do teatru w Aspendos, czy na wspomniany już lokalny bazar oraz do meczetu.

Linki do wycieczek z przykładowych regionów:

Side Manavgat

Złoty Trójkąt

Zielony Kanion i Bazar Manavgat

Sprawdź dostępność w/w wycieczek z pozostałych regionów na naszej stronie www.metintour.pl.

Nie czekaj, rezerwuj już dziś! :)