Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Atrakcje turystyczne w Side

Wyjazdy do Turcji cieszą się sporą popularnością wśród turystów. To kraj bardzo kolorowy, ciekawy, różnorodny, w którym pogoda zawsze sprzyja wypoczynkowi. W Turcji znajduje się wiele ciekawych miejsc, godnych polecenia. Jednym z nich jest Side.

Biuro podróży organizuje wiele wycieczek do ciekawych miejsc w Turcji, Side jest jednym z nich. Antyczne budowle i nowoczesne kompleksy sportowo – rekreacyjne sprawiają, że jest to miejsce, w którym wypoczywają całe rodziny.

Wycieczki fakultatywne dla każdego

Antyczne atrakcje turystyczne w Side to przede wszystkim ruiny wielkich budowli, teatru mieszczącego się na wzgórzu, świątyń Appolina i Ateny. Wjeżdżający do miasta muszą przejść przez zabytkową bramę, za którą znajdują się uliczki z zabytkami starożytności, takimi jak warsztaty rzemieślnicze i fontanna poświęcona cesarzowi Wespazjanowi.

Atrakcje turystyczne w Side to także rozrywki, różne lokale, bary, oferujące muzykę, tańce i lokalne potrawy. Z niewielkiego portu można wypłynąć na wycieczkę wzdłuż wybrzeża. W mieście znajduje się także duża plaża, skąd rozciągają się piękne widoki na okolicę.

Turyści mogą skorzystać także z hamam Side, tureckiej łaźni. Czas relaksu można zaplanować, skorzystać z usług masażysty, by w pełni zrelaksować umysł i ciało.

Wycieczki fakultatywne z Side

Tanie wycieczki z Side pozwolą całej rodzinie cieszyć się mnóstwem atrakcji i przeżyć, a każdy dzień wypoczynku stanie się niepowtarzalny i na długo zapadnie w pamięć.

Jedną z niezapomnianych będzie z pewnością wycieczka do Kapadocji. To kraina powstała na wulkanicznych skałach, w których wykute są domy i klasztory. Można tu zwiedzać skalne podziemne wielopoziomowe miasta. Znajduje się tu także wiele świątyń, w których zachowały się freski.

Ten niezwykły krajobraz można zwiedzać także z góry, gdyż często są organizowane loty balonem nad Kapadocją. Miasto zachwyca każdego, kto zdecyduje się je poznać. Posiada niezwykły klimat i gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Wycieczki z Polskim Biurem Podróży z Side

Z Side wycieczki fakultatywne są organizowane przez polskie biuro podróży do innych miast lub kierowane do osób, które chcą wypoczywać w określony sposób, np. odbyć rejs statkiem lub uprawiać wodne sporty. Również dla dzieci znajdzie się tu sporo atrakcji, w ofertach można znaleźć m. in. wyjazdy do Aquaparku, na imprezy rozrywkowe, koncerty.