Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Atrakcje turystyczne w Marmaris

Marmaris to nowoczesny turecki kurort, który jest chętnie wybierany na miejsce do odpoczynku przez turystów z całego świata. Posiada sieć hoteli i bogatą ofertę rozrywkową, a także największy w kraju port jachtowy.

Wycieczki do Marmaris biuro podróży poleca każdemu turyście zainteresowanemu spędzeniem czasu w miejscu, w którym jest co zwiedzać i gdzie wypoczywać. Tu historia łączy się z nowoczesnością, a każdy turysta jest w stanie znaleźć tu coś dla siebie.

Wycieczki fakultatywne dla każdego

Atrakcje turystyczne w Marmaris to tzw. Ulica Barów, która ożywa wieczorem. Zadaszony deptak w centrum, czyli rynek na którym można kupić wszystko i ekskluzywny port jachtowy. Powodzeniem cieszy się także hamam Marmaris, czyli łaźnia turecka. Z budowli historycznych najważniejszy jest z pewnością zamek, na którego dziedzińcu zachwycają swą urodą egzotyczne kwiaty.

Położenie miasta sprawia, że turyści chętnie zwiedzają jego okolice. Z Marmaris wycieczki fakultatywne są okazją do odwiedzenia wielu ciekawych miejsc. Często wypływają z portu promy na grecką wyspę Rodos. Jeśli ktoś chce odpocząć od zgiełku Marmaris, może udać się do Icmeler. To tzw. Sypialnia Marmaris, spokojne, zaciszne miejsce, w którym można podziwiać piękne plaże i naturę.

Wycieczki fakultatywne z Marmaris

Tanie wycieczki z Marmaris organizowane przez biuro podróży MetinTour dają szanse na odwiedzenie ciekawych miejsc, takich jak wioska rybacka Dalyan (słynącej z błotnego basenu i niezwyklej przyrody, w tym plaży wpisanej na listę UNESCO), czy starożytny Efez (z kaplicą wybudowaną w miejscu domu, w którym ostatnie lata życia spędziła Matka Boska, a także zabytkami starożytności, świątynią Hadriana i drogą arkadyjską).

Popularnością wśród turystów cieszy się także wycieczka do Pamukkale, miasta powstałego na zboczu góry. Osady wapnia, które naniosła woda wypływająca z gorących źródeł, od 14 tysięcy lat, tworzą niezwykłe formy oraz baseny wody termalnej o leczniczych właściwościach. Utworzono tu także park narodowy.

Wycieczki z Polskim Biurem Podróży z Marmaris

Atrakcje turystyczne w Marmaris to także wody, po których można pływać statkami i promami, wypoczywać na brzegu albo nurkować. Niezwykła fauna i flora przyciągają rzesze turystów spragnionych egzotycznych widoków. Również pogoda sprzyja wypoczynkowi, słoneczne dni zachęcają nie tylko do plażowania, ale i wycieczek, sprzyjają fotografowaniu niezwykle urokliwych miejsc.