Pamukkale

W SKRÓCIE:

 • Pamukkale-najważniejsza atrakcja turystyczna w Turcji wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • ten cud natury musisz zobaczyć na własne oczy!
 • odmładzający basen Kleopatry

   TERMIN:

sobota

   CZAS TRWANIA:

6:30-20:00

   JĘZYK:

anglojęzyczny przewodnik

   POSIŁEK:

wliczone śniadanie i obiad

   MIEJSCE ZBIÓRKI:

odbiór z twojego hotelu

  ANULACJA:

bezpłatna anulacja ze zwrotem kosztów do 24h przed rozpoczęciem wycieczki

CO CIĘ CZEKA:

Wycieczka do Pamukkale  z Marmaris i Icmeler to jedna z najczęściej wybieranych atrakcji w Turcji. Mówi się, że kto nie był w Pamukkale to tak jakby nie zobaczył Turcji. Pamukkale oznacza dosłownie  „bawełniany zamek”.  Tu przybywała sama Kleopatra aby zażywać zdrowotnych kąpieli w leczniczych wodach Pamukkale. Gorące źródła wody termalnej tworzą  na zboczach wzgórz  Pamukkale  białe wapienne tarasy z basenami wody termalnej.  O właściwościach leczniczych wód będą mogli się Państwo przekonać  zarówno chodząc po wapiennych kaskadach jak również  korzystając z kąpieli w basenie Kleopatry. Legenda twierdzi, że kąpiel w źródłach Pamukkale odmłodzi Was nawet o 10 lat! Tę zdrowotną wodę można śmiało pić - nasz przewodnik pokaże Państwu gdzie bije specjalne źródło wody pitnej, którą możecie zabrać ze sobą do butelek. Wody Pamukkale leczą takie choroby jak: schorzenia skórne,  choroby sercowe, otyłość,  astmę czy  reumatyzm, a woda pitna nawet wrzody żołądka. To unikatowe miejsce znane było już w starożytności jako uzdrowisko Hierapolis,  którego pozostałości możemy podziwiać do dziś: starożytny teatr z widokiem na  białe wapienne tarasy i całe miasto, ulica kolumnowarzymskie łaźnie, system akweduktów, bramy miejskie, a także największa zachowana starożytna nekropolia w Azji (ponad 1000 sarkofagów i kurhanów). Wycieczka całodzienna autokarowa z polskim przewodnikiem. Polecana dla wszystkich bez względu na wiek. Gwarantujemy, że oczaruje Was magia Pamukkale, gdzie unikalna przyroda idealnie komponuje się w klimat starożytnych zabytków. 

 • Polecamy dla wszystkich przyjeżdżających po raz pierwszy do Turcji
 • Polecamy wszystkim bez względu na wiek. Wasze dzieci będą się świetnie bawić pluskając się w wodzie na tarasach wapiennych
 • Korzystamy wyłącznie z dróg ekspresowych i szybkiego ruchu dzięki czemu szybko dotrzecie na miejsce
 • Nasz transport należy w całości do  klasy turystycznej wyposażonej w klimatyzację
 • Za wycieczkę zapłacicie znacznie mniej niż u rezydenta hotelowego
 • Zatrzymujemy się w znanych nam zajazdach z wieloma bezpłatnymi toaletami

 

W cenie:

 • odbiór z hotelu
 • bilety wstępu do Pamukkale i Hierapolis
 • śniadanie
 • obiad
 • klimatyzowany transport
 • ubezpieczenie
 • powrót po wycieczce do hotelu

Opcjonalnie:

napoje do posiłków, kąpiel w basenie Kleopatry 100 lir dorośli(ok.13€), dzieci 7-12 lat 50 lir, 0-6 lat bezpłatnie 

Zabieramy:

paszporty dla dzieci, strój kąpielowy, ręcznik, wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, lunch box – suchy prowiant z recepcji hotelowej zamówiony dzień wcześniej (należy się od hotelu bezpłatnie jako substytut śniadania). W górach w czasie przerwy śniadaniowej szczególnie w miesiącach kwiecień-maj oraz wrzesień-październik chłodno –warto wziąć bluzkę z długim rękawem lub lekką kurtkę.

Ważne:

Dzieci korzystające ze zniżek muszą posiadać ze sobą paszport do kontroli. Do zniżek uwzględnia się rocznik a nie datę urodzenia (zasada ustalona przez Ministerstwo Turystyki Turcji). W czasie przejazdu zatrzymujemy się odpowiednio często aby wszyscy mogli się przewietrzyć czy skorzystać z bezpłatnych toalet. Po dojeździe na parking obiektu Pamukkale-Hierapolis należy wziąć ze sobą wszystkie rzeczy potrzebne do kąpieli i zwiedzania, ponieważ przez cały czas zwiedzania będziemy daleko od autokaru. Powierzchnia w Hierapolis jest nierówna, a podejście do teatru jest strome. Sugerujemy zabrać obuwie typu sandały, nie klapki. Zwiedzanie wapiennych tarasów jest możliwe wyłącznie na boso aby nie niszczyć powierzchni trawertyn. Buty można zostawić na półce przed wejściem na białe skały Pamukkale lub sugerujemy wziąć ze sobą reklamówkę aby włożyć buty i mieć je cały czas przy sobie aby nie doszło do przykrej sytuacji zaginięcia butów. Są miejsca na tarasach oznaczone jako „nie wchodzić”. Ochrona obiektu zwróci uwagę gwizdkiem jeżeli nie dostosujemy się. Powierzchnia na tarasach jest miejscami bardzo śliska zwłaszcza tam gdzie woda spływa cały czas. Prosimy o ostrożne poruszanie się po trawertynach. W czasie wolnym można też skorzystać z ciuchci czy busów które zabierają chętnych do dalej położonej starożytnej nekropolii za 1 €. Na terenie basenu Kleopatry znajdują się ogólnodostępne dla wszystkich toalety, prysznice, zamykane szafki na kaucję. Bilet na kąpiel w basenie Kleopatry można kupić u przewodnika w walucie euro lub dolar lub w kasie obiektu płacąc wyłącznie lirami tureckimi. Z powodów, które mogą zaistnieć podczas wycieczki możemy wrócić później niż przewidywane godziny podane w opisie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Dla hoteli w Hisaronu, Yalancibogaz i Turunc cena może się różnić, prosimy o kontakt mailowy.

Program:

Trasa z Marmaris do Pamukkale trwa ok. 3,5h (odległość 215 km). Na wycieczkę do Pamukkale z Marmaris wyruszycie nad ranem po drodze zatrzymując się na przerwę śniadaniową w zajeździe (w cenie). Następnie miniemy miasto Tavas, w którym aż roi się od meczetów oraz miasto Denizli słynące z nietypowych kogutów (przewodnik pokaże pomnik słynnego koguta oraz opowie legendę) a także centrum przemysłu tekstylnego. Tu będziemy mieć okazję obejrzeć bawełniane tekstylia, z których słynie Denizli. 

Docieramy do Pamukkale. Z parkingu przechodzicie na teren skansenu (teren Pamukkale, Hierapolis, basenu Kleopatry i Nekropolii zajmuje dosyć duży obszar na wolnym powietrzu). Pierwsze kroki kierujecie przez Hierapolis. To  starożytne miasto rzymskie , dawne uzdrowisko. Wśród zabytków możecie podziwiać ogromny teatr, nekropolię z domami grzebalnymi, świątynię Apollona czy zejście do podziemnego świata Hadesu. Wreszcie dotrzecie do basenu Kleopatry, który jest punktem centralnym skansenu Hierapolis-Pamukkale. Tu znajdują się stoliki i krzesła, bar, toalety. Stąd widać już tarasy wapienne Pamukkale. Przewodnik pokaże Państwu co jeszcze można zobaczyć w Pamukkale, jak skorzystać z kąpieli w basenie Kleopatry i wyznaczy godzinę zbiórki, aby każdy wg uznania i tak długo jak chce a nie na siłę mógł skorzystać z tego co go interesuje.

Po zakończonym zwiedzaniu  wracacie z przewodnikiem do autokaru, po czym udajemy się na obiad (szwedzki stół). A następnie będziemy degustować tureckie wina owocowe, m.in. z granatu w lokalnej winiarni. Zaraz potem obejrzymy jeszcze sposób obróbki i kolekcję onyxu, czyli transparentnego kamienia, z którego wyrabia się różne przedmioty domowego użytku i biżuterię. Wracamy tę samą trasą przez piękne góry Taurus by być w Marmaris i Icmeler ok. 20:00. 

PNWTŚRCZWPTSBND
40€
dorosły
20€
dziecko
5-8 lat
0€
dziecko
0-4 lata

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £
Cena
internetowa:
0 $ £

Co zyskujesz?

 
Odbiór z hotelu
 
Bezpłatna zmiana terminu wycieczki
 
Bezkosztowa rezygnacja
 
Jesteś ubezpieczony

Masz pytania?

Zadzwoń do nas dziś
22 292 42 19 polski numer stacj.
+90 531 707 94 44
WhatApp Viber GSM

skorzystaj z czatu online
lub formularza kontaktowego Formularz kontaktowy