Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Atrakcje turystyczne w Bodrum

Bodrum to miejscowość położona nad Morzem Egejskim, naprzeciw wyspy Kos. Słynie z nocnych klubów, zabytków oraz doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych.

Atrakcje turystyczne w Bodrum zachęcają turystów do odwiedzenia tego tureckiego miasteczka. Godne zobaczenia są przede wszystkim piękne plaże, urocze skaliste zatoczki i kluby nocne, przyciągające gości muzyką i dobrą kuchnią. Można tu spacerować wśród drzew oliwnych lub pływać wzdłuż wybrzeża.

Z Bodrum wycieczki fakultatywne to przede wszystkim wypady na grecką wyspę Kos lub Rodos. Ta druga słynie z relaksujących kąpieli błotnych.

Biuro podróży Bodrum poleci doskonałe miejsce do wypoczynku dla dorosłych, jak i dzieci. Niespotykane widoki, białe domki, zaciszne zakątki oraz restauracje serwujące dania z ryb. To wszystko tworzy urzekający i niepowtarzalny klimat Bodrum.

Wycieczki fakultatywne dla każdego

Warto odwiedzić Zamek św. Piotra z pięcioma wieżami zbudowanymi przez różne narodowości oraz muzea. W Muzeum Archeologii Podwodnej znajdują się wydobyte z dna Morza Śródziemnego prawdziwe skarby - wraki statków z epoki brązu. Warto zatrzymać się także przy ruinach Mauzoleum, jednego z siedmiu cudów świata starożytnego.

Chcąc się zrelaksować, można wstąpić do hamam Bodrum, łaźni tureckiej. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do tej wizyty i przestrzeganiu miejscowych zasad podczas korzystania z łaźni. Dla tych, którzy pragną zakupić coś cennego, można polecić Bodrum Gold Center. Jest to jedno z największych centrów złotniczych w okolicy. W licznych sklepach można także nabyć inne cenne towary, np. słynne dywany. Atrakcje turystyczne w Bodrum to także bogata oferta dla osób lubiących sporty wodne i ekskluzywny wypoczynek. Łaźnie i salony SPA można znaleźć w mieście i przy hotelach.

Wycieczki z Polskim Biurem Podróży z Bodrum

Tanie wycieczki z Bodrum umożliwiają także zwiedzenie ciekawych okolicznych miejscowości, a tych jest bardzo dużo. Wioska rybacka w Gumusluk, czy Bitez słynące z plantacji mandarynek i doskonałych warunków do surfowania. Z Bodrum możliwa jest też wycieczka do Pamukkale, miejsca z licznymi basenami termalnymi.

Bogata historia i wielokulturowość kraju zostały zachowane. Widać je nie tylko w muzeach, ale też w budowlach i urokliwych zakątkach, które warto zobaczyć. Sąsiaduje z nimi nowoczesność i wysoki standard hoteli i restauracji. Zapraszają one klientów przez całą dobę.