Pamukkale

W SKRÓCIE:

 • Pamukkale czyli "bawełniany zamek"
 • najważniejsza atrakcja turystyczna w Turcji wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • ten cud natury musisz zobaczyć na własne oczy!
 • wycieczka całodzienna z polskim przewodnikiem. 

   TERMIN:

poniedziałek, piątek

   CZAS TRWANIA:

ok.:6:00-20:30

   JĘZYK:

polski przewodnik

   POSIŁEK:

wliczony obiad

   MIEJSCE ZBIÓRKI:

odbiór z twojego hotelu

  ANULACJA:

bezpłatna anulacja ze zwrotem kosztów do 24h przed rozpoczęciem wycieczki

CO CIĘ CZEKA:

Wycieczka do Pamukkale  z Bodrum to jedna z najczęściej wybieranych atrakcji w Turcji. Mówi się, że kto nie był w Pamukkale to tak jakby nie zobaczył Turcji. Pamukkale oznacza dosłownie  „bawełniany zamek”.  Tu przybywała sama Kleopatra aby zażywać zdrowotnych kąpieli w leczniczych wodach Pamukkale. Gorące źródła wody termalnej tworzą  na zboczach wzgórz  Pamukkale  białe wapienne tarasy z basenami wody termalnej.  O właściwościach leczniczych wód będą mogli się Państwo przekonać  zarówno chodząc po wapiennych kaskadach jak również  korzystając z kąpieli w basenie Kleopatry . Legenda twierdzi, że kąpiel w źródłach Pamukkale odmłodzi Was nawet o 10 lat! Tę zdrowotną wodę można śmiało pić - nasz przewodnik pokaże Państwu gdzie bije specjalne źródło wody pitnej, którą możecie zabrać ze sobą do butelek. Wody Pamukkale leczą takie choroby jak: schorzenia skórne,  choroby sercowe, otyłość,  astmę czy  reumatyzm, a woda pitna nawet wrzody żołądka.

To unikatowe miejsce znane było już w starożytności jako uzdrowisko Hierapolis,  którego pozostałości możemy podziwiać do dziś: starożytny teatr z widokiem na  białe wapienne tarasy i całe miasto, ulica kolumnowarzymskie łaźnie, system akweduktów, bramy miejskie, a także największa zachowana starożytna nekropolia w Azji (ponad 1000 sarkofagów i kurhanów). Wycieczka całodzienna autokarowa z polskim przewodnikiem. Polecana dla wszystkich bez względu na wiek. Gwarantujemy, że oczaruje Was magia Pamukkale, gdzie unikalna przyroda idealnie komponuje się z klimatem starożytnych zabytków.

 

W cenie:

 • odbiór na wycieczkę z hotelu
 • bilety wstępu do Pamukkale
 • obiad
 • klimatyzowany transport
 • polski przewodnik
 • powrót po wycieczce do hotelu

Opcjonalnie:

napoje do posiłków, kąpiel w basenie Kleopatry 100 lir dorośli (ok.13€), dzieci 7-12 lat 50 lir, 0-6 lat bezpłatnie 

Zabieramy:

paszporty dla dzieci, strój kąpielowy, ręcznik, wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, lunch box – suchy prowiant z recepcji hotelowej zamówiony dzień wcześniej (należy się od hotelu bezpłatnie jako substytut śniadania). W górach w czasie przerwy śniadaniowej szczególnie w miesiącach kwiecień-maj oraz wrzesień-listopad chłodno –warto wziąć bluzkę z długim rękawem lub lekka kurtkę.

Ważne:

Dzieci korzystające ze zniżek muszą posiadać ze sobą paszport do kontroli. Do zniżek uwzględnia się rocznik a nie datę urodzenia (zasada ustalona przez Ministerstwo Turystyki Turcji). W czasie przejazdu zatrzymujemy się odpowiednio często aby wszyscy mogli się przewietrzyć czy skorzystać z bezpłatnych toalet. Po dojeździe na parking obiektu Pamukkale-Hierapolis należy wziąć ze sobą wszystkie rzeczy potrzebne do kąpieli i zwiedzania, ponieważ przez cały czas zwiedzania będziemy daleko od autokaru. Powierzchnia w Hierapolis jest nierówna, a podejście do teatru jest strome. Sugerujemy zabrać obuwie typu sandały, nie klapki. Zwiedzanie wapiennych tarasów jest możliwe wyłącznie na boso aby nie niszczyć powierzchni trawertyn. Buty można zostawić na półce przed wejściem na białe skały Pamukkale lub sugerujemy wziąć ze sobą reklamówkę aby włożyć buty i mieć je cały czas przy sobie aby nie doszło do przykrej sytuacji zaginięcia butów. Są miejsca na tarasach oznaczone jako „nie wchodzić”. Ochrona obiektu zwróci uwagę gwizdkiem jeżeli nie dostosujemy się. Powierzchnia na tarasach jest miejscami bardzo śliska zwłaszcza tam gdzie woda spływa cały czas. Prosimy o ostrożne poruszanie się po trawertynach. W czasie wolnym można też skorzystać z ciuchci czy busów które zabierają chętnych do dalej położonej starożytnej nekropolii za 1 €. Na terenie basenu Kleopatry znajdują się ogólnodostępne dla wszystkich toalety, prysznice, zamykane szafki na kaucję. Z powodów, które mogą zaistnieć podczas wycieczki możemy wrócić później niż przewidywane godziny podane w opisie.

Program wycieczki:

 • Rano z hoteli odbieraja Państwa kierowcy minibusami które dowiozą Państwa do punktu spotkania w Bodrum z autokarem i przewodnikiem. Stąd wyruszycie na wycieczkę.
 • Trasa z Bodrum do Pamukkale z przerwami po trasie trwa ok. 4,5h (odległość 270 km).
 • przerwa śniadaniowa w zajeździe(lunch pakiet z waszego hotelu).
 • wizyta zakupowa w sklepie z wyrobami skórzanymi (ok.45min.)
 • wizyta zakupowa w centrum kamieni onyx
 • Następnie zanim zaczniemy zwiedzać udamy się na obiad
 • Docieramy do Pamukkale. Z parkingu przechodzicie na teren skansenu (teren Pamukkale, Hierapolis, basenu Kleopatry i Nekropolii zajmuje dosyć duży obszar na wolnym powietrzu). Wreszcie dotrzecie do basenu Kleopatry, który jest punktem centralnym skansenu Hierapolis-Pamukkale. Tu znajdują się stoliki i krzesła, bar, toalety. Stąd widać już tarasy wapienne Pamukkale. Przewodnik pokaże Państwu co jeszcze można zobaczyć w Pamukkale, jak skorzystać z kąpieli w basenie Kleopatry i wyznaczy godzinę zbiórki, aby każdy mógł skorzystać z kąpieli i spacerów po białych tarasach wg własnego uznania.
 • Wracamy tę samą trasą zatrzymując się po drodze na postój na toaletę.
 • Do Bodrum docieramy ok. 20:30. W Bodrum następuje przesiadka z powrotem do minibusów które odwiozą Państwa do właściwych hoteli położonych w różnych punktach półwyspu Bodrum. (Nie gwarantujemy powrotu na kolację do hoteli).
PNWTŚRCZWPTSBND
35€
dorosły
18€
dziecko
5-8 lat
0€
dziecko
0-4 lata

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £

Co zyskujesz?

 
Odbiór z hotelu
 
Bezpłatna zmiana terminu wycieczki
 
Bezkosztowa rezygnacja
 
Jesteś ubezpieczony

Masz pytania?

Zadzwoń do nas dziś
22 292 42 19 polski numer stacj.
+90 531 707 94 44
WhatApp Viber GSM

skorzystaj z czatu online
lub formularza kontaktowego Formularz kontaktowy