Zasady działania hoteli wobec koronawirusa 2020

(aktualizacja z 10/05/2020)

 

Turcja planuje otwarcie sezonu turystycznego w czerwcu

W tej chwili w Turcji obraz epidemii koronawirusa budzi pozytywne nadzieje. Turcja jest już po szczycie zachorowań i od kilku dni ozdrowieńców jest zdecydowanie więcej niż nowych zachorowań. Rząd turecki opracowuje plan działania, aby znormalizować działanie poszczególnych sektorów gospodarki w tym turystyki. Jeśli nie będzie nieprzyjemnych niespodzianek, rząd zezwoli branży turystycznej na działanie pod koniec maja. Po pierwsze, będzie to turystyka krajowa, a następnie w czerwcu otworzą się drzwi dla turystów zagranicznych. Będą to turyści z krajów, w których epidemia powróciła do normy, powiedział turecki minister kultury i turystyki Mehmet Ersoy. Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Transportu od 15 czerwca ruszą loty międzynarodowe czarterowe m.in. z Niemiec i Europy Środkowej. 

 

Jak będzie wyglądał pobyt w hotelach w Turcji w 2020?

Poniżej wytyczne Ministerstwa Turystyki:

 

 

Baseny, plaże, SPA, rozrywka:

 

Najnowsze wytyczne odnośnie funkcjonowania wyżywienia all inclusive:

 

Uwaga: 

W tym artykule przedstawiamy tylko zasadę działania hoteli na nowych warunkach ogłoszonych przez Ministerstwo Turystyki w Turcji. Życie poza hotelem będzie wyglądało normalnie, sklepy, bazary, kawiarnie będą czynne. Natomiast też będą działać ze środkami zaradczymi higieny. Nie ma obowiązku noszenia maseczki na ulicy nawet w tym momencie w Turcji, noszenie maseczek dotyczy miejsc publicznych jak sklepy, urzędy czy szpital, miejsca bardziej zatłoczone. Nie ma obowiązku noszenia maski na ulicy czy plaży.

Wirus pozostanie z nami przez długi czas i wszyscy musimy nauczyć się żyć w nowych warunkach, przestrzegać wszystkich zalecanych zasad.

Chociaż są to plany, wszystko będzie zależeć od rozwoju sytuacji z koronawirusem zarówno w Turcji, jak i w innych krajach oraz od decyzji poszczególnych rządów,.

Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami o działaniach rządu dotyczącymi działania hoteli i turystyki w Turcji po pandemii koronawirusa i otwarciu granic zapiszcie się do naszej grupy na facebooku gdzie na bieżąco informujemy o aktualnej sytuacji w branży wypoczynkowej w Turcji.