Wynajem samochodów Turcja

wynajem samochodów turcja

Podróże na własnym środkiem transportu są na pewno wygodniejsze, ale niekoniecznie bardziej opłacalne. Warto więc przemyśleć opcję na wyruszenie z kraju samolotem lub autokarem, a następnie wynajęcie pojazdu już na miejscu.

Taki wynajem samochodów jest z reguły przyznawany na kilka dni a cena takiej usługi nie jest aż tak wygórowana i na pewno lepiej w nią zainwestować niż na własną rękę podróżować prywatnym autem po kraju, którego nie znamy.

Takie usługi oferowane są także przez polskie biuro Metintour i co najważniejsze rezerwacji można dokonywać przez Internet, wystarczy jedynie skontaktować się w celu ustalenia szczegółów. Jeśli więc interesuje Cię wynajem samochodów Turcja, to powinieneś się zaznajomić z kilkoma warunkami, które musisz spełnić oraz poznać wszystkie elementy które wchodzą w cenę wynajmu pojazdu.

Warunki wynajmu samochodu:

Samochody są ubezpieczone,  wszelakie niezbędne do tego dokumenty  otrzymują Państwo w czasie odbioru samochodu. Nie obowiązuje limit kilometrów. Należy wcześniej zapoznać się z obowiązującymi  przepisami o ruchu drogowym w Turcji (50km/h w terenie zabudowanym, 90km/h w terenie niezabudowanym). Ewentualnych zniszczeń ubezpieczenie nie pokryje, jeżeli  kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych środków odurzających, przekroczył dozwoloną prędkość, nie zgłosił kolizji na policję i nie otrzymał pisemnego raportu, czy też wypadek był spowodowany z jego winy.

Wyślij do nas zapytanie na maila: kontakt@metintour.pl czy z danej miejscowości i twojego hotelu jest możliwość wypożyczenia auta.

Samochodem po Turcji – wynajem pojazdów Turcja

Obywatele Unii Europejskiej mogą korzystać z prawa jazdy na terenie wszystkich państw unii. Jeśli zaś chodzi o kraje nienależące do niej to każdy ma swoje indywidualne warunki. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie prawa jazdy, które nie są wydrukowane w alfabecie łacińskim mogą nie być respektowane.

wynajem samochodów turcja

Zgodnie z ustawą o ruchu drogowym w Turcji wszyscy obcokrajowcy posiadający prawo jazdy wydane przez kraje ich pochodzenia mogą prowadzić samochody po terytorium tegoż kraju i na czas urlopu nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy (inaczej jest w przypadku dłuższego pobytu np. podjętej pracy czy studiów). Wynajem samochodów w Turcji nie wymaga zatem wielu dokumentów, a jedynie ważnego prawa jazdy – oczywiście oryginału a nie kopii – których jesteśmy właścicielami minimum przez dwa lata bez poważniejszych kolizji oraz dowodu osobistego lub paszportu.

Czy chodzi o wynajem samochodów Turcja czy o wynajem w innych krajach, to w pakiecie zawsze dostajemy pełne ubezpieczenie i tak samo jest u nas. Jeśli chodzi o paliwo, to w momencie wypożyczenia w baku jest minimum benzyny, dlatego należy uzupełnić je na najbliższej stacji benzynowej, a w momencie zwrotu bak powinien być pusty. Samochody wynajmujemy na okres nie krótszy niż dobę, gdyż opłata naliczana jest za pełną dobę więc jeśli pojazd zostanie oddany wcześniej to nie ma możliwości aby cena była niższa. Jeśli natomiast chodzi o zwrot to przekroczenie czasu zawartego w umowie o więcej niż trzy godziny skutkuje dodatkową opłatą do kolejnej doby użytkowania.

Sam wynajem samochodów jest z reguły opłacany poprzez kartę kredytową i to zazwyczaj w momencie odbioru pojazdu. Kwestia rezerwacji godzinowej, czy miejsca odbioru można ustalić bezpośrednio z biurem Metintour. Jeśli więc samochód ma być opcją na transport z lotniska lub na podróż po kraju do wybranego miejsca to jest to zdecydowanie najwygodniejsza forma komunikacji po Turcji.