Pamukkale

W SKRÓCIE:

 • cud świata  Pamukkale słynące ze swych wapiennych tarasów z termalną wodą,
 • basen Kleopatry oraz starożytne rzymskie miasto Hierapolis
 • musisz zobaczyć to na własne oczy!
 • obiekt z listy UNESCO.

   TERMIN:

poniedziałek, czwartek

   CZAS TRWANIA:

7:00-19:30

   JĘZYK:

polski przewodnik ( przy min. 4 osobach)

   POSIŁEK:

wliczony obiad

   MIEJSCE ZBIÓRKI:

odbiór z twojego hotelu

  ANULACJA:

bezpłatna anulacja ze zwrotem kosztów do 24h przed rozpoczęciem wycieczki

CO CIĘ CZEKA:

Odkryj z nami jeden z największych cudów przyrodniczych tego świata i perełkę Turcji! Wybierz się na wycieczkę do Pamukkale zwanego Bawełnianą Twierdzą. To właśnie tu będziesz miał okazję wykąpać się w wyrzeźbionych przez naturę termalnych basenach wypełnionych błękitną mineralną wodą. Właściwości lecznicze oraz odmładzające tych wód termalnych znane były już od starożytności. Ponoć właśnie kąpiele w tych wodach były sekretem urody samej Kleopatry! Dziś również Państwo możecie zanurzyć się w słynnym basenie Kleopatry gdzie pływając pośród antycznych kolumn poczujecie na własnej skórze dobroczynne działanie tutejszych wód. Pamukkale to jednak nie tylko wapienne tarasy, to również pozostałości starożytnego miasta Hierapolis, w którym możecie przespacerować się ulicą kolumnową, podziwiać zachowaną do dnia dzisiejszego nekropolie oraz bramy miejskie a także udać się do antycznego teatru z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na wapienne tarasy oraz miasto Hierapolis.

 

W cenie:

 • odbiór na wycieczkę z hotelu
 • bilety wstępów do Pamukkale i Hierapolis wraz z nekropolią starożytną,
 • obiad (szwedzki stół),
 • klimatyzowany transport,
 • ubezpieczenie
 • polski przewodnik
 • powrót do hotelu

Opcjonalnie:

napoje, kąpiel w basenie Kleopatry 50 lir tureckich (ok.10€)

Zabieramy:

paszporty dla dzieci, strój kąpielowy, ręcznik, wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, lunch box – suchy prowiant z recepcji hotelowej zamówiony dzień wcześniej (należy się od hotelu bezpłatnie jako substytut śniadania).

Ważne:

Dzieci korzystające ze zniżek muszą posiadać ze sobą paszport do kontroli. Do zniżek uwzględnia się rocznik a nie datę urodzenia (zasada ustalona przez Ministerstwo Turystyki Turcji). W czasie przejazdu zatrzymujemy się odpowiednio często aby wszyscy mogli się przewietrzyć czy skorzystać z bezpłatnych toalet. Po dojeździe na parking obiektu Pamukkale-Hierapolis należy wziąć ze sobą wszystkie rzeczy potrzebne do kąpieli i zwiedzania, ponieważ przez cały czas zwiedzania będziemy daleko od autokaru. Powierzchnia w Hierapolis jest nierówna, a podejście do teatru jest strome. Sugerujemy zabrać obuwie typu sandały, nie klapki. Zwiedzanie wapiennych tarasów jest możliwe wyłącznie na boso aby nie niszczyć powierzchni trawertyn. Buty można zostawić na półce przed wejściem na białe skały Pamukkale lub sugerujemy wziąć ze sobą reklamówkę aby włożyć buty i mieć je cały czas przy sobie aby nie doszło do przykrej sytuacji zaginięcia butów. Są miejsca na tarasach oznaczone jako „nie wchodzić”. Ochrona obiektu zwróci uwagę gwizdkiem jeżeli nie dostosujemy się. Powierzchnia na tarasach jest miejscami bardzo śliska zwłaszcza tam gdzie woda spływa cały czas. Prosimy o ostrożne poruszanie się po trawertynach. W czasie wolnym można też skorzystać z ciuchci czy busów które zabierają chętnych do dalej położonej starożytnej nekropolii za 1 €. Na terenie basenu Kleopatry znajdują się ogólnodostępne dla wszystkich toalety, prysznice, zamykane szafki na kaucję. Bilet na kąpiel w basenie Kleopatry można kupić u przewodnika w walucie euro lub dolar lub w kasie obiektu płacąc wyłącznie lirami tureckimi. Godziny wyjazdów i przyjazdów są orientacyjne. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Program:

Trasa z Ozdere/Gumuldur/Seferihisar do Pamukkale trwa ok. 4h (odległość 230 km). Na wycieczkę do Pamukkale wyruszycie rano w hotelu po drodze zatrzymując się na krótki postój w zajeździe (tu mozna skonsumować swój lunch box lub zakupić śniadanie) . Następnie miniemy miasto Nazilli, słynące z arbuzów oraz miasto Denizli centrum przemysłu tekstylnego. Zanim zaczniemy zwiedzanie udamy się na obiad do restauracji (szwedzki stół) w cenie wycieczki.

Docieramy do Pamukkale. Z parkingu przechodzicie na teren skansenu (teren Pamukkale, Hierapolis, basenu Kleopatry i Nekropolii zajmuje dosyć duży obszar na wolnym powietrzu). Pierwsze kroki kierujecie przez Hierapolis. To starożytne miasto rzymskie , dawne uzdrowisko. Wśród zabytków możecie podziwiać ogromny teatr, nekropolię z domami grzebalnymi, świątynię Apollona czy zejście do podziemnego świata Hadesu. Wreszcie dotrzecie do basenu Kleopatry, który jest punktem centralnym skansenu Hierapolis-Pamukkale. Tu znajdują się stoliki i krzesła, bar, toalety. Stąd widać już tarasy wapienne Pamukkale. Przewodnik pokaże Państwu co jeszcze można zobaczyć w Pamukkale, jak skorzystać z kąpieli w basenie Kleopatry i wyznaczy godzinę zbiórki, aby każdy wg uznania i tak długo jak chce a nie na siłę mógł skorzystać z tego co go interesuje. Po zakończonym zwiedzaniu wracacie z przewodnikiem do autokaru. Wracamy tę samą trasą by być w hotelu ok. 19:30.

PNWTŚRCZWPTSBND
55€
dorosły
30€
dziecko
5-8 lat
0€
dziecko
0-4 lata

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £
Cena
internetowa:
0 $ £

Co zyskujesz?

 
Odbiór z hotelu
 
Bezpłatna zmiana terminu wycieczki
 
Bezkosztowa rezygnacja
 
Jesteś ubezpieczony

Masz pytania?

Zadzwoń do nas dziś
22 292 42 19 polski numer stacj.
+90 531 707 94 44
WhatApp Viber GSM

skorzystaj z czatu online
lub formularza kontaktowego Formularz kontaktowy