Stambuł

W SKRÓCIE:

 • 1 lub 2-dniowa wycieczka po magicznym Stambule
 • odwiedź pałac sułtanów Topkapi
 • wejdź do Błękitnego Meczetu
 • popłyń szerokimi wodami Bosforu

   TERMIN:

do ustalenia

   CZAS TRWANIA:

4:00-23:00

   JĘZYK:

polski przewodnik


   MIEJSCE ZBIÓRKI:

odbiór z twojego hotelu

  ANULACJA:

anulacja wycieczki nie jest możliwa

Turcja Stambuł - zwiedzanie największych zabytków

CO CIĘ CZEKA:

Stambuł to miasto położone na dwóch kontynentach - Konstantynopol. Perła cesarstwa bizantyjskiego, miasto o niepowtarzalnej atmosferze i wielowiekowej historii, gdzie zachód łączy się ze wschodem, a świat chrześcijański z islamskim. Zobacz z nami miejsca, które tchną historią słynnego sułtana Sulejmana Wspaniałego i jego żony Hurrem.

 • poznaj tajniki islamu siedząc po turecku na dywanie największego meczetu w Turcji Sułtanahmet - Błękitny Meczet i otaczające go ogrody Hipodromu ze starożytnymi obeliskami
 • odkryj co robią chrześcijańskie freski w islamskim meczecie- muzeum Hagia Sophia –świątyni Mądrości Bożej
 • odwiedź sułtanów w ich wielkich pałacach i haremach –słynny Pałac Topkapi
 • potarguj się z handlarzami na Wielkim Bazarze i kup korzenne przyprawy na Egipskim Bazarze
 • w końcu odetchnij nad brzegiem Bosforu i Złotego Rogu lub popłyń w rejs po cieśninie Bosfor pomiędzy Europą a Azją!

1 DZIEŃ

Czas trwania: 4:00-23:00

W cenie:

 • odbiór na wycieczkę z hotelu
 • bilet lotniczy
 • transfery lotniskowe w Stambule
 • ubezpieczenie
 • polski przewodnik
 • zwiedzanie
 • powrót do hotelu

Dodatkowo: bilety wstępów +obiad= 35€ płatne u przewodnika na wycieczce

2 dni:

Czas trwania: 4:00-20:00 drugiego dnia

W cenie:

 • odbiór na wycieczkę z hotelu
 • bilet lotniczy
 • transfery lotniskowe w Stambule
 • nocleg w nowoczesnym hotelu typu butik na starym mieście ze śniadaniem
 • ubezpieczenie
 • polski przewodnik
 • zwiedzanie
 • powrót do hotelu

Dodatkowo: bilety wstępów + rejs po Bosforze + obiad= 45€ płatne u przewodnika na wycieczce

 

Zabieramy:

paszport, aparat, pieniądze, rzeczy na nocleg (jeśli 2 dni)

Ważne:

Na lot odprawiamy się na podstawie paszportu lub dowodu osobistego (w zależności od tego na jakim dokumencie się wjechało). W zależności od lokalizacji hotelu, liczby osób oraz terminu wycieczki ceny mogą się nieznacznie różnic. Zakwaterowanie w pokoju SGL za odpowiednią dopłatą. Prosimy zawsze o kontakt mailowy w sprawie programu na 1 lub 2 dni oraz dokładnych cen. W hotelu dostępne są ręczniki i suszarki do włosów.

Program 1 dzień:

Przyjazd do Stambułu, wyjazd w kierunku dzielnicy Sultanahmet. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi rydwanów oraz antyczne przedstawienia. W czasach Sulejmana służył on jako Plac Koński. Za czasów Imperium Osmańskiego było to miejsce buntu janczarów. W pobliżu znajduje się ulica Janczarów oraz ulica Divan (rady sułtańskiej). Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, Kolumna Wężowa z greckiej wyroczni w Delfach oraz egipski obelisk. Następnie zobaczymy największy w Turcji meczet – Błękitny Meczet – z sześcioma minaretami i 260 witrażami. Odkryjemy dla Państwa tajniki islamu zasiadając na miękkich dywanach Błękitnego Meczetu, prezentacja modlitwy muzułmańskiej, różańca i najważniejszych części meczetu. Oczywiście wizyta w Stambule nie może obyć się bez zwiedzania sułtańskiego Pałacu Topkapi z jego wnętrzami: kuchnią i skarbcem (bilet wstępu do haremu jest dodatkowo płatny). Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia –Światynia Mądrości Bożej – najważniejsza i największa świątynia początków chrześcijaństwa w Bizancjum. Jeśli czas pozwoli zwiedzanie zabytkowego słynnego Grand Bazaru - czas wolny na spacer i zakupy.Powrót na lotnisko.

Program jest orientacyjny. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

 

Program 2 dni:

1 dzień

Przyjazd do Stambułu, wyjazd w kierunku dzielnicy Sultanahmet. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi rydwanów oraz antyczne przedstawienia. W czasach Sulejmana służył on jako Plac Koński. Za czasów Imperium Osmańskiego było to miejsce buntu janczarów. W pobliżu znajduje się ulica Janczarów oraz ulica Divan (rady sułtańskiej). Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, Kolumna Wężowa z greckiej wyroczni w Delfach oraz egipski obelisk. Następnie zobaczymy największy w Turcji meczet – Błękitny Meczet – z sześcioma minaretami i 260 witrażami. Odkryjemy dla Państwa tajniki islamu zasiadając na miękkich dywanach Błękitnego Meczetu, prezentacja modlitwy muzułmańskiej, różańca i najważniejszych części meczetu. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia –Światynia Mądrości Bożej – najważniejsza i największa świątynia początków chrześcijaństwa w Bizancjum. Powrót do hotelu.


2 dzień

Po śniadaniu w hotelu dzień rozpoczynamy od zwiedzania kompleksu pałacowego Sulejmana Topkapi, który od XV do XIX w był siedzibą sułtanów i słynnego haremu. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami w tym wykonywanymi przez samego Sulejmana jak również miecze, sztylety i inna biała broń wybijana szlachetnymi kamieniami. Zwiedzimy również kuchnie, gdzie przygotowywano posiłki dla podwładnych sułtana. Spacer po sułtańskim Parku Gulhane, który tak często ukazywany jest w filmie, altana Sulejmana Wspaniałego, panoramiczny widok na cieśninę Bosfor.  Przejdziemy też nad Złoty Róg i Most Galata, skąd wypłyniemy w rejs po cieśninie Bosfor (dodatkowo płatna), która rozdziela 2 kontynenty Europę i Azję. Podczas rejsu zobaczymy wieżę Galata czy inne pałace Paszów jak również słynny Pałac Ataturka Dolmabahce. W drodze powrotnej zatrzymamy się na Bazarze Egipskim, gdzie za czasów Hurem i Sulejmana dworscy medycy zaopatrywali się w zioła i lecznicze przyprawy. Na koniec dnia zwiedzanie zabytkowego słynnego Grand Bazaru - czas wolny na spacer i zakupy.

Program jest orientacyjny. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

PNWTŚRCZWPTSBND
199€
dorosły
199€
dziecko
3-12 lat
20€
dziecko
0-2 lata

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £
PNWTŚRCZWPTSBND
245€
dorosły
235€
dziecko
3-12 lat
20€
dziecko
0-2 lata

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £

Co zyskujesz?

 
Odbiór z hotelu
 
Bezpłatna zmiana terminu wycieczki
 
Bezkosztowa rezygnacja
 
Jesteś ubezpieczony

Masz pytania?

Zadzwoń do nas dziś
22 292 42 19 polski numer stacj.
+90 531 707 94 44
WhatApp Viber GSM

skorzystaj z czatu online
lub formularza kontaktowego Formularz kontaktowy