Pamukkale

W SKRÓCIE:

 • odwiedzimy cud świata Pamukkale-wapienne tarasy z termalną wodą,
 • basen Kleopatry 
 • starożytne rzymskie miasto Hierapolis
 • musisz zobaczyć to na własne oczy!

   TERMIN:

wtorek, piątek

   CZAS TRWANIA:

6:30-20:00

   JĘZYK:

anglojęzyczny przewodnik

   POSIŁEK:

śniadanie, obiad

   MIEJSCE ZBIÓRKI:

odbiór z twojego hotelu

  ANULACJA:

bezpłatna anulacja ze zwrotem kosztów do 24h przed rozpoczęciem wycieczki

CO CIĘ CZEKA:

Wycieczka do Pamukkale to obowiązek każdego turysty odwiedzającego Turcję, tym bardziej iż z Fethiye i Oludeniz jest stosunkowo blisko. Pamukkale nazywane bawełnianym zamkiem uważane jest za cud natury, znajduje się na liście UNESCO i jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc w Turcji. Wapienne skały Pamukkale powstały dzięki termalnej wodzie, która posiada właściwości lecznicze. Dzięki temu Pamukkale i przylegające do niego starożytne miasto Hierapolis zyskały sławę uzdrowiska już kilka tysięcy lat temu. Dziś możesz kąpać się w źródle termalnym, które często odwiedzała Kleopatra a także spacerować do woli po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale a także pobłądzić miedzy ruinami teatru, ulicy kolumnowej czy nekropoli Hierapolis. Gwarantujemy, że oczaruje Was magia Pamukkale, gdzie unikalna przyroda idealnie współgra z  klimatem starożytnych zabytków.  

 

W cenie:

 • odbiór na wycieczkę z hotelu
 • bilety wstępu do Pamukkale i Hierapolis wraz z nekropolią starożytną
 • śniadanie
 • obiad
 • klimatyzowany transport
 • ubezpieczenie
 • powrót do hotelu

Opcjonalnie:

napoje do posiłków, kąpiel w basenie Kleopatry

Zabieramy:

paszporty dla dzieci, strój kąpielowy, ręcznik, wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, W górach w czasie przerwy śniadaniowej szczególnie w miesiącach kwiecień-maj oraz wrzesień-listopad chłodno –warto wziąć bluzkę z długim rękawem lub lekką kurtkę.

Ważne:

Dzieci korzystające ze zniżek muszą posiadać ze sobą paszport do kontroli. Do zniżek uwzględnia się rocznik a nie datę urodzenia (zasada ustalona przez Ministerstwo Turystyki Turcji). 

Oferta dla hoteli w Fethiye, Oludeniz, Hisaronu, Calis i Ovacik. Dla hoteli położonych poza Fethiye np. Majesty Tuana, Likya Botanika, Club Hillside, Barut Sensatori cena moze się różnić, prosimy o kontakt mailowy.

Program:

Trasa z Fethiye i Oludeniz do Pamukkale trwa ok. 3,5h (odległość 230 km). Na wycieczkę do Pamukkale z Fethiye wyruszycie nad ranem po drodze zatrzymując się na przerwę śniadaniową w zajeździe (w cenie). Następnie miniemy miasto Tavas, w którym aż roi się od meczetów oraz miasto Denizli słynące z nietypowych kogutów (przewodnik pokaże pomnik słynnego koguta oraz opowie legendę) a także centrum przemysłu tekstylnego. Tu będziemy mieć okazję obejrzeć bawełniane tekstylia, z których słynie Denizli. 

Docieramy do Pamukkale. Z parkingu przechodzicie na teren skansenu (teren Pamukkale, Hierapolis, basenu Kleopatry i Nekropolii zajmuje dosyć duży obszar na wolnym powietrzu). Pierwsze kroki kierujecie przez Hierapolis. To  starożytne miasto rzymskie , dawne uzdrowisko. Wśród zabytków możecie podziwiać ogromny teatr, nekropolię z domami grzebalnymi, świątynię Apollona czy zejście do podziemnego świata Hadesu. Wreszcie dotrzecie do basenu Kleopatry, który jest punktem centralnym skansenu Hierapolis-Pamukkale. Tu znajdują się stoliki i krzesła, bar, toalety. Stąd widać już tarasy wapienne Pamukkale. Przewodnik pokaże Państwu co jeszcze można zobaczyć w Pamukkale, jak skorzystać z kąpieli w basenie Kleopatry i wyznaczy godzinę zbiórki, aby każdy wg uznania i tak długo jak chce a nie na siłę mógł skorzystać z tego co go interesuje.

Po zakończonym zwiedzaniu  wracacie z przewodnikiem do autokaru, po czym udajemy się na obiad (dla chętnych za opłatą szwedzki stół). A następnie będziemy degustować tureckie wina owocowe, m.in. z granatu w lokalnej winiarni. Zaraz potem obejrzymy jeszcze sposób obróbki i kolekcję onyxu, czyli transparentnego kamienia, z którego wyrabia się różne przedmioty domowego użytku i biżuterię. Wracamy tę samą trasą przez piękne góry Taurus by być w Fethiye ok. 20:00. 

W czasie przejazdu zatrzymujemy się odpowiednio często aby wszyscy mogli się przewietrzyć czy skorzystać z bezpłatnych toalet. Po dojeździe na parking obiektu Pamukkale-Hierapolis należy wziąć ze sobą wszystkie rzeczy potrzebne do kąpieli i zwiedzania, ponieważ przez cały czas zwiedzania będziemy daleko od autokaru. Powierzchnia w Hierapolis jest nierówna, a podejście do teatru jest strome. Sugerujemy zabrać obuwie typu sandały, nie klapki. Zwiedzanie wapiennych tarasów jest możliwe wyłącznie na boso aby nie niszczyć powierzchni trawertyn. Buty można zostawić na półce przed wejściem na białe skały Pamukkale lub sugerujemy wziąć ze sobą reklamówkę aby włożyć buty i mieć je cały czas przy sobie aby nie doszło do przykrej sytuacji zaginięcia butów. Są miejsca na tarasach oznaczone jako „nie wchodzić”. Ochrona obiektu zwróci uwagę gwizdkiem jeżeli nie dostosujemy się. Powierzchnia na tarasach jest miejscami bardzo śliska zwłaszcza tam gdzie woda spływa cały czas. Prosimy o ostrożne poruszanie się po trawertynach. W czasie wolnym można też skorzystać z ciuchci czy busów które zabierają chętnych do dalej położonej starożytnej nekropolii za 1 €. Na terenie basenu Kleopatry znajdują się ogólnodostępne dla wszystkich toalety, prysznice, zamykane szafki na kaucję. Bilet na kąpiel w basenie Kleopatry można kupić u przewodnika w walucie euro lub dolar lub w kasie obiektu płacąc wyłącznie lirami tureckimi. Z powodów, które mogą zaistnieć podczas wycieczki możemy wrócić później niż przewidywane godziny podane w opisie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

PNWTŚRCZWPTSBND
55€
dorosły
43€
dziecko
4-12 lat
0€
dziecko
0-3 lata

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £
Cena
internetowa:
0 $ £

Co zyskujesz?

 
Odbiór z hotelu
 
Bezpłatna zmiana terminu wycieczki
 
Bezkosztowa rezygnacja
 
Jesteś ubezpieczony

Masz pytania?

Zadzwoń do nas dziś
22 292 42 19 polski numer stacj.
+90 531 707 94 44
WhatApp Viber GSM

skorzystaj z czatu online
lub formularza kontaktowego Formularz kontaktowy