Pamukkale

W SKRÓCIE:

 • odwiedzimy cud świata Pamukkale słynące ze swych wapiennych tarasów z termalną wodą
 • basen Kleopatry 
 • starożytne  miasto Hierapolis
 • musisz zobaczyć to na własne oczy!
 • obiekt z listy UNESCO.

   TERMIN:

poniedziałek, piątek

   CZAS TRWANIA:

ok.:6:00-21:00

   JĘZYK:

polski przewodnik

   POSIŁEK:

wliczony obiad

   MIEJSCE ZBIÓRKI:

odbiór z twojego hotelu

  ANULACJA:

bezpłatna anulacja ze zwrotem kosztów do 24h przed rozpoczęciem wycieczki

CO CIĘ CZEKA:

Wycieczka do Pamukkale to obowiązek każdego turysty odwiedzającego Turcję, tym bardziej iż z Didim nie jest daleko. Pamukkale nazywane bawełnianym zamkiem uważane jest za cud natury, znajduje się na liście UNESCO i jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc w Turcji. Wapienne skały Pamukkale powstały dzięki termalnej wodzie, która posiada właściwości lecznicze. Dzięki temu Pamukkale i przylegające do niego starożytne miasto Hierapolis zyskały sławę uzdrowiska już kilka tysięcy lat temu. Dziś możesz kąpać się w źródle termalnym, które często odwiedzała Kleopatra a także spacerować do woli po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale a także pobłądzić miedzy ruinami teatru, ulicy kolumnowej czy nekropoli Hierapolis. Gwarantujemy, że oczaruje Was magia Pamukkale, gdzie unikalna przyroda idealnie współgra z  klimatem starożytnych zabytków.

 

W cenie:

 • odbiór na wycieczkę z hotelu
 • bilety wstępu do Pamukkale i Hierapolis wraz z nekropolią starożytną,
 • obiad (szwedzki stół),
 • klimatyzowany transport,
 • ubezpieczenie
 • powrót do hotelu

Opcjonalnie:

napoje, kąpiel w basenie Kleopatry 50 lir tureckich (ok.10€)

Zabieramy:

paszporty dla dzieci, strój kąpielowy, ręcznik, wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, lunch box – suchy prowiant z recepcji hotelowej zamówiony dzień wcześniej (należy się od hotelu bezpłatnie jako substytut śniadania).

Ważne:

Dzieci korzystające ze zniżek muszą posiadać ze sobą paszport do kontroli. Do zniżek uwzględnia się rocznik a nie datę urodzenia (zasada ustalona przez Ministerstwo Turystyki Turcji). W czasie przejazdu zatrzymujemy się odpowiednio często aby wszyscy mogli się przewietrzyć czy skorzystać z bezpłatnych toalet. Po dojeździe na parking obiektu Pamukkale-Hierapolis należy wziąć ze sobą wszystkie rzeczy potrzebne do kąpieli i zwiedzania, ponieważ przez cały czas zwiedzania będziemy daleko od autokaru. Powierzchnia w Hierapolis jest nierówna, a podejście do teatru jest strome. Sugerujemy zabrać obuwie typu sandały, nie klapki. Zwiedzanie wapiennych tarasów jest możliwe wyłącznie na boso aby nie niszczyć powierzchni trawertyn. Buty można zostawić na półce przed wejściem na białe skały Pamukkale lub sugerujemy wziąć ze sobą reklamówkę aby włożyć buty i mieć je cały czas przy sobie aby nie doszło do przykrej sytuacji zaginięcia butów. Są miejsca na tarasach oznaczone jako „nie wchodzić”. Ochrona obiektu zwróci uwagę gwizdkiem jeżeli nie dostosujemy się. Powierzchnia na tarasach jest miejscami bardzo śliska zwłaszcza tam gdzie woda spływa cały czas. Prosimy o ostrożne poruszanie się po trawertynach. W czasie wolnym można też skorzystać z ciuchci czy busów które zabierają chętnych do dalej położonej starożytnej nekropolii za 1 €. Na terenie basenu Kleopatry znajdują się ogólnodostępne dla wszystkich toalety, prysznice, zamykane szafki na kaucję. Bilet na kąpiel w basenie Kleopatry można kupić u przewodnika w walucie euro lub dolar lub w kasie obiektu płacąc wyłącznie lirami tureckimi. Wycieczka odbywa się z anglojęzycznym przewodnikiem w grupach mieszanych narodowościowo. Godziny wyjazdów i przyjazdów są orientacyjne. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Dla hoteli w Akbuk, Bozbuk cena moze się różnić, prosimy o kontakt mailowy.

Program:

Trasa z Didim do Pamukkale trwa ok. 4h (odległość 230 km). Na wycieczkę do Pamukkale z Didim wyruszycie rano po drodze zatrzymując się na przerwę śniadaniową (lunch box z hotelu lub możliwość zakupienia śniadania w zajeździe). Następnie miniemy miasto Nazilli, słynące z arbuzów oraz miasto Denizli  centrum przemysłu tekstylnego. Zanim zaczniemy zwiedzanie udamy się na obiad do restauracji (szwedzki stół) w cenie wycieczki.

Docieramy do Pamukkale. Z parkingu przechodzicie na teren skansenu (teren Pamukkale, Hierapolis, basenu Kleopatry i Nekropolii zajmuje dosyć duży obszar na wolnym powietrzu). Pierwsze kroki kierujecie przez Hierapolis. To  starożytne miasto rzymskie , dawne uzdrowisko. Wśród zabytków możecie podziwiać ogromny teatr, nekropolię z domami grzebalnymi, świątynię Apollona czy zejście do podziemnego świata Hadesu. Wreszcie dotrzecie do basenu Kleopatry, który jest punktem centralnym skansenu Hierapolis-Pamukkale. Tu znajdują się stoliki i krzesła, bar, toalety. Stąd widać już tarasy wapienne Pamukkale. Przewodnik pokaże Państwu co jeszcze można zobaczyć w Pamukkale, jak skorzystać z kąpieli w basenie Kleopatry i wyznaczy godzinę zbiórki, aby każdy wg uznania i tak długo jak chce a nie na siłę mógł skorzystać z tego co go interesuje. Po zakończonym zwiedzaniu  wracacie z przewodnikiem do autokaru. Wracamy tę samą trasą  by być w Didim ok. 21:00.

PNWTŚRCZWPTSBND
45€
dorosły
25€
dziecko
5-8 lat
0€
dziecko
0-4 lata

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £

Co zyskujesz?

 
Odbiór z hotelu
 
Bezpłatna zmiana terminu wycieczki
 
Bezkosztowa rezygnacja
 
Jesteś ubezpieczony

Masz pytania?

Zadzwoń do nas dziś
22 292 42 19 polski numer stacj.
+90 531 707 94 44
WhatApp Viber GSM

skorzystaj z czatu online
lub formularza kontaktowego Formularz kontaktowy