W SKRÓCIE:
- popłyń w rejs wokół twierdzy i wyspy
- spaceruj nadmorskimi bulwarami
- zagłęb się w uliczki starego miasta
- zrób pamiątkowe zakupy na bazarze
- odwiedź Wyspę Ptaków
- wycieczka na pół dnia
TERMIN:
środa
CZAS TRWANIA:
13:00-19:00
JĘZYK:
polski przewodnik
POSIŁEK:
bez wyżywienia
MIEJSCE ZBIÓRKI:
odbiór z twojego hotelu
ANULACJA:
bezpłatna anulacja ze zwrotem kosztów do 24h przed rozpoczęciem wycieczkiCO CIĘ CZEKA:
Nie trać czasu na wakacjach, próbując samodzielnie dotrzeć do wszystkich atrakcji – poznaj Kusadasi z nami i zobacz to, co w mieście najciekawsze. Z polskim przewodnikiem odkryjesz panoramę miasta z tarasu widokowego, przejedziesz wzdłuż nadmorskich bulwarów z nowoczesnymi rzeźbami, zajrzysz na targ rybny i pod zabytkowy karawanseraj, który choć obecnie niedostępny do zwiedzania, wciąż przyciąga uwagę swoją historią i architekturą. W trakcie wycieczki przewodnik podpowie, gdzie warto spróbować najlepszych lodów w mieście, a także co zobaczyć w czasie wolnym – to doskonała okazja, by odkryć Kusadasi w pigułce, spróbować lokalnych smaków poza hotelowym bufetem i zrobić zakupy na klimatycznym starym mieście. W czasie wolnym istnieje też możliwość wejścia na Wyspę Ptaków i zwiedzenia twierdzy – warto jednak wiedzieć, że wstęp jest płatny, a wnętrze nie oferuje zbyt wielu atrakcji, dlatego większość osób rezygnuje z tego punktu.
Program obejmuje również godzinny rejs statkiem wokół wybrzeża Kusadasi. To świetna okazja, by zobaczyć miasto z morskiej perspektywy i podziwiać słynną Wyspę Ptaków z jej obronną twierdzą – tym razem z pokładu statku, w pełnej okazałości.
UWAGA: Film ma charakter poglądowy. Program wycieczki może różnić się od przedstawionego w materiale.
W cenie:
- odbiór na wycieczkę z hotelu,
- rejs statkiem,
- klimatyzowany transport,
- polskojęzyczny pilot,
- turecki licencjonowany przewodnik,
- ubezpieczenie,
- powrót do hotelu.
Opcjonalnie:
- wejście do twierdzy na Wyspie Ptaków, koszt: dzieci - ok 5€, dorośli - 10€,
- własne wydatki.
Zabieramy:
- okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem,
- pieniądze,
- aparat.
Ważne:
- Na statku dostępna toaleta oraz odpłatne przekąski i napoje w barze.
- Dzieci liczone bezpłatnie zajmują miejsce z rodzicami na kolanach. Nie mają również osobnego posiłku w restauracjach. Aby zagwarantować "bezpłatnemu" dziecku oddzielne miejsce w autokarze oraz wyżywienie można je wykupić w opcjach dodatkowych (w trakcie rezerwacji w następnym kroku po kliknięciu "Rezerwuj miejsce"). W przeciwnym razie nie gwarantujemy osobnego miejsca w autokarze ani wyżywienia - dziecko w tym przypadku korzysta tylko ze świadczeń rodziców.Godziny wyjazdów na wycieczki i powrotów do hoteli są orientacyjne i zależą od lokalizacji hotelu.
- Rejs statkiem odbywa się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i wodnych. Oceny warunków dokonują służby morskie, które wydają pozwolenie na rozpoczęcie rejsu. W przypadu braku możliwości wypłynięcia w rejs zostaje wydłużony czas wolny w centrum miasta
- Godziny wyjazdów na wycieczki i powrotów do hoteli są orientacyjne i zależą od lokalizacji hotelu.
Program:
- odbiór z hoteli ok.13:00,
- wjazd na taras widokowy Gazibegendi z panoramicznym widokiem na całe Kusadasi,
- przejazd do centrum, karawanseraj (ze względu na prace renowacyjnie brak możliwości wejścia do środka) i targ rybny,
- czas wolny na starym mieście (ok.2h) do wykorzystania na obiad, zakupy i dla chętnych Wyspa Ptaków (bilet wstępu dodatkowo płatny),
- godzinny rejs wokół twierdzy i wyspy,
- zakończenie programu ok.19:00 i powrót do hoteli.
Program jest orientacyjny, kolejność realizacji zależy od wielu czynników i może ulec zmianie