Turcja Cypr – wakacje marzeń

turecki cyprCypr jest jedną z największych wysp Grecji i jednocześnie najchętniej odwiedzanym miejscem wśród turystów. Dzieli się na część północną i południową, podzielone tak zwaną Zieloną Linią, z czego uznawana przez ONZ i Unię Europejską jest tylko ta druga. Granica pomiędzy grecką a turecką częścią została wyznaczona ponad pięćdziesiąt lat temu i tak jest po dziś dzień.

Północny Cypr utrzymywany jest dzięki pomocy Ankary, stolicy Turcji, stąd też z samej Turcji regularnie są organizowane wycieczki na Cypr. Mimo dość nietypowej sytuacji Turecki Cypr jest niesamowitą atrakcją turystyczną zarówno dla przebywających na wakacjach w Turcji, jak i tych którzy chcą odpocząć bezpośrednio na wyspie.

Turcja Cypr – niesamowite atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne Cypru to przede wszystkim ciągnące się kilometrami piękne, piaszczyste plaże. Jeśli chcecie jak najbardziej wykorzystać czas urlopu nad krystalicznie przejrzystym Morzem Śródziemnym to proponujemy zatrzymać się w największym ośrodku turystycznym – Famagusta – położonym nad zatoką o tej samej nazwie, we wschodniej części wyspy. Warto zaznaczyć, że wycieczka na Cypr to wręcz gwarancja idealnej pogody, gdyż praktycznie przez wszystkie dni w roku świeci tu słońce. Jeśli wybierasz się na Cypr latem to czekają na Ciebie wszelkiego rodzaju sporty wodne, jeśli natomiast marzy Ci się Cypr zimą to zdecydowanie polecamy spędzić czas na stoku narciarskim na wyspie Troodos.

turecki cyprZabytki Cypru takie jak brama Kyreńska czy fortyfikacje przyciągają tłumy turystów, więc jeśli wybierasz się w podróż na Cypr to są to jedne z obowiązkowych punktów Twojej wycieczki. Nie sposób również nie zwiedzić stolicy Cypru Nikozji – to właśnie przez nią przebiega wspomniana już wcześniej Zielona Linia. Samo miasto również jest podzielone na część grecką i turecką, co stanowi dodatkową atrakcję turystyczną. W samym centrum Nikozji znajduje się Plac Ataturka, a jednym z piękniejszych zabytków architektonicznych jest bez wątpienia Sulejmaniye Cami – islamski meczet, będący piękną gotycką świątynią. Wycieczka z Turcji na Cypr to doskonała okazja do zwiedzenia Zamku Hilariona w Kyrenii, gdzie należy pokonać sporo schodów ale bądźcie pewni że naprawdę warto.

alanya atrakcje turystyczneJak dostać się na Turecki Cypr?

Na Północny Cypr można dostać się jedynie z miast tureckich, stąd tak ogromną popularnością cieszą się chociażby wycieczki z Alanyi na Cypr, skąd regularnie wypływają statki i promy. Od strony technicznej do podróży potrzebna nam jest przede wszystkim wiza do Turcji, natomiast decydując się na wycieczki na Cypr wystarczy nam paszport lub dowód tożsamości. Warto również zaznaczyć, że wkraczając na teren Cypru Północnego otrzymujemy tak zwaną wizę tymczasową, którą następnie okazujemy w momencie opuszczania wyspy.

Wakacje w Turcji sposobem na udany urlop

Będąc w Turcji, oprócz wycieczki na Cypr lub na inne sąsiednie wyspy, warto także wybrać się na lokalne wycieczki fakultatywne. Nie można przecież będąc w Turcji nie odwiedzić takich miejsc jak Kapadocja, Pamukkale, czy Efez. Niezależnie od kurortu, do którego się wybieracie warto także zwiedzić takie nadmorskie miasta jak Alanya, Bodrum, Marmaris, czy Side. Z każdego z tych kurortów Biuro Podróży Turcja MetinTour organizuje liczne wycieczki fakultatywne po najbardziej ciekawych zakątkach tego wspaniałego kraju.

bodrum wycieczki fakultatywneTureckie atrakcje turystyczne przyciągną zatem zarówno miłośników architektury, sztuki, orientalnych smaków, plażowania, czy sportów ekstremalnych. Proponujemy skorzystać z takich opcji jak chociażby rafting, nurkowanie, paragliding, czy łowienie ryb w krystalicznym morzu podczas rejsu statkiem.

Podejmując decyzję o wakacjach w tym kraju zapewne zastanawiacie się czy w Turcji jest bezpiecznie. Otóż jeśli chodzi o aktualną sytuację w nadmorskich kurortach to jest ona stabilna i sezon wakacyjny niczym nie różni się od sezonów poprzednich.

Wycieczki fakultatywne wciąż są regularnie organizowane, dlatego jeśli tylko marzy Wam się podróż do Turcji i spędzenie w niej fantastycznego urlopu to nie zwlekajcie i rezerwujcie bilet do Turcji już dziś.