Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Zima w Kapadocji - czy to dobra pora na wycieczkę do Kapadocji i lot balonem?

Kapadocja jest miejscem, które zachwyca swoim bajecznym krajobrazem i które można odwiedzać o każdej porze roku. Zimową porą Kapadocja może być alternatywą dla tych, którzy nie lubią zwiedzać podczas letnich upałów, wśród tłumów ludzi. 

To największa atrakcja turystyczna w Turcji wpisana na listę UNESCO.

Zima w Kapadocji

Klimat w Kapadocji porównywalny jest do klimatu w Polsce. Jest on umiarkowany - suchy, który wyróżnia cztery pory roku - wiosnę i lato (ciepłe i suche) oraz jesień i zimę (wilgotne i chłodne)

Ciekawostką dotyczącą klimatu Kapadocji jest to, że przez cały rok występują duże amplitudy temperatur dobowych, czyli różnice temperatur między dniem, a nocą.

Zimą w Kapadocji należy spodziewać się opadów i niskich temperatur, których średnia wynosi 3 stopnie. Do jej zwiedzania zalecamy się więc odpowiednio przygotować, zabierając ze sobą ciepłe ubrania.

Zwiedzanie Kapadocji zimą ma jednak swój wielki urok. Przepięknie uformowane przez naturę formacje skalne, w zimowej - ośnieżonej wersji wynagrodzą chłodne temperatury powietrza i z pewnością zrobią na wszystkich wielkie wrażenie. 

Lot balonem zimą

Kapadocję zimą zdecydowanie warto zobaczyć! Niewątpliwie dodatkową atrakcją jest oglądanie jej z lotu ptaka, dlatego zimowych turystów zapraszamy także na lot balonem! Balon, który unosi się w powietrzu napędzany jest gorącym powietrzem, dzięki któremu nie zmarzniemy podczas tej podniebnej przygody.  

Loty balonem w Kapadocji odbywają się przez cały rok. Jednak ze względu na opady także i śniegu czy wiatr, w miesiącach zimowych mogą zostać odwołane, na co należy być przygotowanym. 

Zwiedzanie Kapadocji zimą

Zimowych turystów czasem martwi to, że niektóre atrakcje mogą być zamknięte zimą. W Kapadocji miejsca lubiane przez turystów otwarte są całorocznie. Można więc w miesiącach zimowych zwiedzać kute w skałach podziemne miasta, chrześcijańskie kościoły, skalne formacje czy zakon Wirujących Derwiszy - Klasztor Muzeum Mevlany w Konya.

Wycieczka do Kapadocji

Do Kapadocji zapraszamy aby wybrać się z nami! Podczas zimowego wypoczynku na Riwerze Tureckiej odbierzemy Państwa z hotelu i pokażemy najpiękniejsze miejsca w Kapadocji. Zarezerwujemy również dla Państwa lot balonem, zagwarantujemy opiekę przewodnika, zakwaterowanie oraz wyżywienie. 

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś!

Zobacz także jak wyglada lot balonem nad Kapadocją