Nowe zasady podróży do Turcji w 2021

Formularz wjazdowy do Turcji wraz z kodem HES. Jak wypełnić? Procedury wjazdu do Turcji od 15 marca 2021

 

W związku z pandemią koronawirusa Turcja od 15 marca 2021 roku wprowadza obowiązek rejestracji wszystkich osób wjeżdżających na terytorium Turcji. Wszyscy więc wybierający się w 2021 roku na wakacje do Turcji zobowiązani są do wypełnienia i posiadania dokumentu „Form of Entrance due to Pandemic Threat”. Formularz wjazdu do Turcji dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia Turcji: https://register.health.gov.tr/. Formularz należy wypełnić najwcześniej 72 godziny przed przyjazdem do Turcji. Po wypełnieniu formularza przez pasażera, zostanie przypisany indywidualny kod HES, który będzie umożliwiał swobodne poruszanie się podczas pobytu w Turcji.

 

 

Wypełnienie dokumentu jest proste, nie zajmuje dużo czasu i jest jednocześnie bezpłatne. Formularz dostępny jest w językach:

Procedura wypełniania wniosku:

Zanim przystąpimy do wypełniania wniosku warto przygotować paszport oraz dane lotu.

 

Krok 1:

Wypełniamy: imię, nazwisko, płeć, środek transportu (do wyboru samolot, pociąg, autobus, droga morska), numer paszportu, obywatelstwo (wg paszportu), kraj wylotu, nazwa linii lotniczych (autobusowych, pociągu etc.), adres email, telefon, data wjazdu do Turcji


Krok 2:

Wypełniamy adres pobytu: województwo, miejscowość i nazwę hotelu i klikamy "Add Address". Może to okazać się kłopotliwe. Jeśli nie znacie adresu swojego hotelu zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami. Wystarczy przygotować nazwę swojego hotelu a my powiemy jakie nazwy należy wybrać.

Krok 3:

Tu wybieramy inne kraje w których byliśmy w ostatnich 10 dniach. Jeśli nie byliśmy zagranicą po prostu wybieramy Polskę.

Krok 4:

To już podsumowanie i czas na sprawdzenie poprawności podanych danych. Jeśli wszystko się zgadza klikamy „download” czyli pobierz. I to już koniec. Pobrany dokument możemy zapisać na telefonie lub wydrukować.

 

Po wypełnieniu kwestionariusza, otrzymujemy automatycznie dokument potwierdzający rejestrację wraz z kodem HES. Ten dokument potrzebny więc będzie wam nie tylko na lotnisku ale najlepiej mieć go ze sobą wszędzie do poruszania się poza hotelem w Turcji. Sprawdź co to jest kod HES i dlaczego jest potrzebny w czasie pobytu w Turcji.

 

 

Ważne uwagi odnośnie wjazdu do Turcji po 15 marca 2021 roku: