Jak wypełnić formularz wjazdowy do Turcji czyli tzw. kod HES? Procedury wjazdu do Turcji od 15 marca 2021

Aktualizacja z 24.11.2021

 

W związku z pandemią koronawirusa Turcja od 15 marca 2021 roku wprowadza obowiązek rejestracji wszystkich osób wjeżdżających na terytorium Turcji. Wszyscy więc wybierający się w 2022 roku na wakacje do Turcji, zobowiązani są do wypełnienia i posiadania dokumentu „Form of Entrance due to Pandemic Threat”, czyli tzw.formularza kodu HES. Formularz wjazdu do Turcji (aplikacja kod HES) dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia Turcji: https://register.health.gov.tr/. Formularz należy wypełnić nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem do Turcji, a najpóźniej nawet na lotnisku! Jeśli więc ktoś zapomni zabrać ze sobą dokumentu z domu, można zrobić to ponownie w telefonie, wersja papierowa nie jest wymagana. Każdy nowo wygenerowany kod unieważnia poprzedni. Po wypełnieniu formularza przez pasażera, zostanie mu przypisany indywidualny kod HES, który będzie umożliwiał swobodne poruszanie się po kraju podczas wakacji w Turcji. Potem już tylko czas pakować walizki! i poszukać dla siebie ciekawych atrakcji i wycieczek lokalnych. Pod tym linkiem znajdziesz Tanie wycieczki fakultatywne po Turcji z naszym polskim biurem podróży Metin Tour.

 

 

Wypełnienie dokumentu jest proste, nie zajmuje dużo czasu i jest jednocześnie bezpłatne. Formularz HES dostępny jest w językach:

Instrukcja wypełniania formularza kodu HES:

Zanim przystąpimy do wypełniania wniosku warto przygotować paszport oraz dane lotu.

Jeśli nie lubisz czytać możesz posłużyć się naszym filmem instruktażowym na you tube 

Krok 1:

Wypełniamy: imię, nazwisko, płeć, środek transportu (do wyboru samolot, pociąg, autobus, droga morska), numer paszportu, obywatelstwo (wg paszportu), kraj wylotu, nazwa linii lotniczych (autobusowych, pociągu etc.), adres email, telefon, data wjazdu do Turcji


Krok 2:

Wypełniamy adres pobytu: województwo, miejscowość i nazwę hotelu i klikamy "Add Address". Może to okazać się kłopotliwe. Jeśli nie znacie adresu swojego hotelu zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami. Wystarczy przygotować nazwę swojego hotelu a my odpowiemy jakie nazwy należy wybrać.

Krok 3:

Tu wybieramy inne kraje w których byliśmy w ostatnich 10 dniach. Jeśli nie byliśmy zagranicą po prostu wybieramy Polskę.

Krok 4:

To już podsumowanie i czas na sprawdzenie poprawności podanych danych. Jeśli wszystko się zgadza klikamy „download” czyli pobierz. I to już koniec. Pobrany dokument możemy zapisać na telefonie lub wydrukować.

 

Jak wygenerować kod HES

Po wypełnieniu kwestionariusza, otrzymujemy automatycznie dokument potwierdzający rejestrację wraz z kodem HES. Ten dokument potrzebny więc będzie wam nie tylko na lotnisku ale najlepiej mieć go ze sobą wszędzie do poruszania się poza hotelem w Turcji. Sprawdź co to jest kod HES i dlaczego jest potrzebny w czasie pobytu w Turcji.

 

 

Ważne uwagi odnośnie kodu HES i wjazdu do Turcji po 15 marca 2021 roku:

 

Jeśli wypełniłeś już wniosek o kod HES i spakowałeś walizki to zapraszamy na nasze wycieczki fakultatywne w Turcji po polsku. Pełna oferta na naszej stronie internetowej www.metintour.pl