Służba zdrowia w Turcji w obliczu koronawirusa

 

Jak Turcja przeszła przez pandemię koronawirusa i jakie czyni przygotowania do przyjęcia turystów.

 

Trochę faktów i liczb, które utwierdzają w przekonaniu o słusznej drodze jaką obrała Turcja wobec koronawirusa:

 

 

 

Obecnie od ponad 2 tygodni nie ma żadnych nowych zakażeń na terenach województwa Antalyi, do których należą Alanya, Side, Kemer, Belek, na terenie województwa Mugla, do którego należy m.in. Bodrum, Didim, Marmaris i Fethiye  czy Aydin , do którego należy Kusadasi. A więc strefy turystyczne już teraz są wolne od koronawirusa.

 

Koronawirus a pogoda w Turcji

Optymistyczna oprócz samego systemu opieki zdrowotnej w walce z koronawirusem jest pogoda. Z dnia na dzień jest coraz cieplej w Turcji i już mamy temperatury na wybrzeżu sięgające 30 stopni. Dzięki temu wirus na powierzchniach utrzymuje się tylko kilkanaście minut a nie kilka dni.

 

Ubezpieczenie turystyczne a leczenie koronawirusa w Turcji

Wszystkie osoby, które wybiorą się na wakacje do Turcji, będą, w ramach swojego ubezpieczenia turystycznego, w razie choroby skorzystać z opieki zdrowotnej zarówno w szpitalach państwowych jak i prywatnych.

Organizatorzy wyjazdów zagranicznych przygotowali też dla swoich klientów ubezpieczenia poszerzone o ochronę w razie zachorowania na koronawirusa.

 

Więcej o samych wakacjach w Turcji, jak będzie wyglądał pobyt w hotelu w Turcji oraz system all inclusive obszernie na łamach naszego artykułu, który został również opublikowany w Rzeczpospolitej przeczytacie tu: https://metintour.pl/zasady-dzialania-hoteli-wobec-koronawirusa-2020