Pogoda w Turcji w marcu

 

Jakich temperatur możemy spodziewać się w Alanyi, Side czy Kemer w marcu

 

Turcja pogoda marzec

 

W Turcji w zależności od regionu pogoda jest różna. Zarówno w sezonie letnim jak i poza sezonem można spędzić w Turcji udany urlop.

W marcu pogoda na Riwierze Tureckiej jest słoneczna, deszcz pada już bardzo rzadko. Czasem bywa pochmurnie ale szybko to mija. Słońce w ciągu dnia operuje na początku marca nawet 6 godzin a pod koniec marca nawet 8 godzin. Ze względu na bliskość gór w regionie Antalyi chronią one przed napływem zimnego prądu z chłodnym powietrzem.

Najchłodniej w Turcji jest w zimie czyli od grudnia do lutego. Marzec to miesiąc w którym natura zaczyna się budzić do życia, zaczynają kwitnąć kwiaty i inne rośliny. Warunki pogodowe są podobne jakie w Polsce występują w fazie wczesnego lata a więc idealne do plażowania i kąpieli morskich.

Marzec  to idealny moment też na zwiedzanie, słońce jeszcze nie jest tak dokuczliwe i w sprzyjających warunkach można poznać zabytki i kulturę pięknej Turcji.

Marzec to też moment w którym nie ma jeszcze tłoku i można w spokojnej aurze wypocząć. Na plażach pojawiają się pierwsi turyści spragnieni słońca i kąpieli morskich. Temperatura powietrza może nie jest zachwycająca ok. 20 stopni C , ale brak wiatru powoduje że odczucie jest znacznie wyższe niż pokazują termometry. Wieczory i noce nadal są dość chłodne więc warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania, które przydadzą się podczas wieczornych spacerów lub korzystania z uroków życia nocnego.

 

Przykładowe wartości temperatury dla kurortów turystycznych w Turcji w marcu: