Pogoda w Turcji w maju.

 

Wypoczynek nad Morzem Śródziemnym i Egejskim można zacząć już w maju.

 

Pogoda w Alanyi.

Rejon Antalyi, nazywany często "Turecką Riwierą" zyskał popularność wśród wczasowiczów głównie dzięki swojemu klimatowi, gdyż może się poszczycić przeszło 300 słonecznymi dniami.

 Z rodzinnymi wyjazdami kojarzy się przede wszystkim Riwiera Turecka. Wspaniałe rodzinne hotele, przyjemne piaszczysto-żwirowe plaże i idealne warunki pogodowe do wypoczynku. No i właśnie wszyscy zainteresowani szczególnie majówką  na wypoczynek szukają informacji na temat pogody. Pogoda w maju na Riwierze tureckiej w to średnio 25°C p  w ciągu dnia  przy czym jest to temperatura mierzona w cieniu, W Alanyi w maju jest ciepło, a momentami upalnie, gorąco. W słońcu można ze spokojem opalać się i chodzić w stroju kąpielowym bez obawy, że się zmarznie. Wieczorami temperatura spada do 18 stopni więc trzeba się liczyć z koniecznością założenia na siebie bluzy. Temperatura wody w morzu to około 22 stopni Celsjusza co zapewnia bardzo przyjemne warunki do kąpieli. Bardzo ważne jest to, że w maju czeka nas dziennie około 12 godzin słonecznych co przekłada się na możliwość długiego spędzania czasu nad wodą i aktywnego spędzania czasu . Pogoda jest stabilna,  słońce operuje mocno i skutecznie, entuzjaści opalenizny z pewnością będą zadowoleni. Należy jednak pamiętać, że jest to czas przejściowy i istnieje pewne ryzyko pojawienia się chmur.

Przeglądając oferty wyjazdów w maju w biurach podróży, pod względem pogodowym Alanya przedstawia się bardzo atrakcyjnie, w tym czasie mamy już dostępną praktycznie całą ofertę.

Pogoda w regionie Morza Egejskiego.

W zachodniej części Turcji najpopularniejsze kurorty to Bodrum, Marmaris, Kusadasi, Oludeniz. . Nie ma tak dobrych warunków pogodowych jak na Riwierze Tureckiej , przede wszystkim woda w morzu jest dużo chłodniejsza, na poziomie morza Bałtyckiego w lecie. Tu  pogoda w maju to ok. 21 °C w cieniu w nocy spadając do ok. 14°C.