Lot balonem w Turcji - gdzie i za ile?

 

Najbardziej popularnym miejscem na lot balonem w Turcji jest oczywiście przepiękna Kapadocja. Nie wszyscy jednak wiedzą, że również w Pamukkale możemy przeżyć tę emocjonującą przygodę, jaką bezspornie jest lot balonem. Dzisiaj przekażemy Państwu najważniejsze informacje o locie balonem w tych dwóch miejscach w Turcji.

Doradzimy jak się przygotować oraz na co podczas lotu zwrócić uwagę.

 

Lot balonem w Kapadocji

Kapadocja to jedno z najpopularniejszych miejsc na odbycie lotu balonem na świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ podziwiane jej piękna z lotu ptaka powinno być obowiązkowym elementem wakacji w Turcji. Lot balonem w Kapadocji jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na zapoznanie się z magią tej pięknej krainy.

 

Tuż po wschodzie słońca, przy dobrych warunkach pogodowych niebo nad Kapadocją pokryte jest kolorowymi balonami, które bezgłośnie suną nad księżycowym krajobrazem. Aby oddać się takiej przyjemności lot balonem należy zarezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ cieszą się one dużą popularnością.

 

Balony startują o brzasku, a przelot trwa około godziny. Liczba zabieranych do gondoli balonu pasażerów bywa rozmaita. Maksymalnie są to 24 osoby. Każdy z pasażerów ma swoje, odgrodzone przegrodami, stojące miejsce przy burcie balonu. Obejrzyjcie te magiczne chwile na poniższym filmie...

 

Po miękkim lądowaniu czeka na Państwa radość ze spełnienia marzeń, szampan i certyfikat odbycia lotu. A ile kosztuje lot balonem w Kapadocji? W sezonie zimowym 2022 cena lotu wynosiła tylko 89 euro, ale w związku z szalejącą inflacją i oczywiście nadchodzącym sezonem turystycznym ceny lotu balonem sięgną kwot nawet do ok.200€. Tym niemniej nie brakuje chętnych, więc lepiej nie spóźnić się z rezerwacją miejsc na lot balonem w Kapadocji. Podczas rezerwacji lotu balonem przez naszą stronę internetową macie gwarancję miejsca. Ostatni niezdecydowani, rzutem na taśmę, jeśli są jeszcze miejsca mogą ewentulnie zakupić taką atrakcję u przewodnika na wycieczce ale cena może być wyższa. Zapraszamy do rezerwacji miejsc Wycieczka do Kapadocji i Lot Balonem

 

Lot balonem w Pamukkale

lot balonem w Pamukkale wycieczka w Turcji

Oprócz lotu balonem w Kapadocji, polecamy Państwu także zwiedzanie antycznego uzdrowiska Pamukkale z lotu ptaka! Jest to całkowita nowość, która niedawno pojawiła się w Turcji. Z balonu możemy podziwiać przepiękne wapienne tarasy oraz starożytne miasto Hierapolis.

 

Lot balonem w Pamukkale również realizowany jest o wschodzie słońca, a warunki panujące w balonie są identyczne, jak te podczas lotu w Kapadocji. Maksymalnie 24 osoby, w odpowiednio wydzielonym dla siebie miejscu w gondoli balonu. Ze względu na fakt, iż loty balonem w Pamukkale nie są tak bardzo popularne jak te w Kapadocji ich cena jest nieco bardziej atrakcyjna i w roku 2022 wynosi od 100-135 euro. Zapraszamy do rezerwacji miejsc Wycieczka do Pamukkale z lotem balonem

Tu możecie obejrzeć film z lotu balonem nad Pamukkale z naszym biurem podróży Metin Tour

 

Loty balonem w Turcji

Wakacje w Turcji mogą być idealnym czasem na realizacje swoich marzeń.

Zdecyduj się na lot balonem w Turcji pod okiem licencjonowanych pilotów i szybuj nawet 800 metrów nad ziemią! Najciekawszym elementem lotu balonem w Turcji jest fakt, że nie wiadomo gdzie wylądujemy, ponieważ balon sterowany jest całkowicie wiatrem! Brzmi kusząco? Nie zastanawiaj się, spełniaj marzenia z nami!

 

Zapraszamy do rezerwacji wycieczki do Kapadocji lub Pamukkale, gdzie oprócz lotu balonem, zostanie Państwu przedstawiona historia odwiedzanego miejsca i opieka naszych profesjonalnych przewodników!