Apteki i leki w Turcji - co gdy zachorujemy na wakacjach?

Podczas wakacji zdarza nam się zachorować. Co jeśli przebywamy za granicą? Czy damy radę dogadać się z farmaceutą? Jak działają apteki w Turcji i jakie leki możemy kupić w tym kraju. Zapraszamy do lektury.

 

 

 

Apteki w Turcji

Przebywając w Turcji zdarza się, że nasz organizm ciężko znosi słońce lub doskwierają mu skutki włączonej niemal 24 godziny na dobę klimatyzacji. Nieraz trudno mu zaakceptować kuchnię turecką, przez co mamy problemy z żołądkiem. Przedstawimy Państwu dziś tureckie apteki oraz najpopularniejsze leki, które mogą się okazać zbawieniem podczas wakacji w Turcji.

Po turecku apteka to eczane. W miejscowościach popularnych turystycznie jest ich bardzo dużo, również pod szyldami apotheke czy pharmacy - z uwagi na zagranicznych turystów. W tego typu miejscowościach farmaceuci najczęściej mówią po angielsku i doradzą w kwestii dawkowania leku. Jeśli my nie mówimy w języku obcym warto na kartce zanotować sobie któryś z niżej przedstawionych lekarstw lub skorztsać z translatora w telefonie.

 

Przydatne leki na wakacjach w Turcji:

 

Warto wiedzieć o aptekach w Turcji:

  1. Apteki w Turcji otwarte są od poniedziałku do soboty. W niedzielę należy szukać tzw. apteki dyżurnej (nöbetçi eczane),
  2. Lekarstw i suplementów diety nie znajdziemy w sklepach, co popularne jest w Polsce, a tylko w aptekach
  3. Niektóre leki w Turcji sprzedawane są wyłącznie na receptę jak np.antybiotyki.

 

Warto również pamiętać, że w razie nagłych sytuacji zawsze można skorzystać z wykupionego na wakacje ubezpieczenia, które gwarantuje konsultację z lekarzem. Należy w tej sprawie skontaktować się z rezydentem. A na konıec zapraszamy do naszego materiału filmowego na temat leków i aptek w Turcji.