Idę na plażę w Turcji - jak się przygotować?Spędzając swoje letnie wakacje w Turcji obowiązkowym miejscem jest wizyta na plaży. A jak się do niej przygotować, co wrzucić do torby plażowej? Dziś mamy dla Państwa ten krótki poradnik, który może przydać się podczas tureckich wakacji.


1. Strój kąpielowy i klapki

 To element obowiązkowy każdego plażowicza! Warto wiedzieć, że gdy temperatura w miesiącach letnich jest bardzo wysoka, piasek na plaży jest rozgrzany nawet do 45-50 stopni Celsjusza. Wtedy też obuwie plażowe to niezbędnik do poruszania się pomiędzy leżakiem, a morzem. Warto także zorientować się jakie wejście do morza na Państwa hotel i czy nie zabrać także ze sobą butów do wody.

 


2. Ochrona przeciwsłoneczna

 Niezbędnym przedmiotem, który zabieramy na plażę podczas letnich wakacji w Turcji jest krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem. Zachęcamy do tego, aby posmarować się nim już przed wyjściem na plażę - w hotelu, ponieważ latem słońce dopada nas bardzo szybko i nawet podczas krótkiego spaceru może poparzyć naszą skórę.

 
Oprócz kremu warto mieć w torbie plażowej okulary przeciwsłoneczne w filtrem UV (w Turcji słońce jest bardzo mocne) oraz czapkę, kapelusz lub chustkę które ochronią naszą głowę.

 

3. Picie wody

 Na plaży wody nie brakuje, jednak musimy zadbać o to, aby nie zabrakło również tej do picia. Niektóre hotele oferują swoim gością bary na plaży, w których łatwo zamówić wodę o każdej porze. Jeśli Państwa hotel nie posiada baru na plaży pamiętajcie o tym, aby spakować butelkę wody do plażowej torby.

 


4. Leżaki i parasole

 Nie wszystkie hotele gwarantują swoim turystom darmowe leżaki i parasole, z czym warto zapoznać się wybierając miejsce swoich wakacyjnych wyjazdów. Czasem za leżak i parasol trzeba dodatkowo zapłacić (koszt dwóch leżaków i parasola w sezonie 2022 to 5 euro).

 
Na leżaku wygodnie położyć się na ręczniku, który powinien znaleźć się w naszej torbie plażowej.
W Turcji modne są także pledy plażowe, które można kupić w wielu miejscach, dzięki temu będziecie nie tylko "modni" na plaży, ale taki pled to praktyczna pamiątka z wakacji, którą można wykorzystać na basen czy do sauny po powrocie z wakacji.5. Książka lub ulubiona muzyka

 Na urlopie nie powinno zabraknąć relaksu! Zachęcamy więc do zabrania ze sobą ulubionej książki bądź słuchawek i odtwarzacza muzycznego. Tak zaopatrzeni spędzimy błogo czas na plaży.


Turcja przygotowana jest dla turystów pod każdym względem, także jeśli czegoś zapomnicie ze sobą z domu na pewno kupicie na miejscu.

W naszym krótkim materiale video pokażemy w co można zaopatrzyć się będąc już na wakacjach w Turcji.

 Tak przygotowani możemy iść na plażę! Pamiętajcie Państwo jeszcze o dobrym humorze, którego na urlopie nie może zabraknąć!