Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Święty Mikołaj w Turcji

Prawdopodobnie nie ma wśród nas osoby, która w dzieciństwie nie napisałaby listu do Świętego Mikołaja adresując go do Laponii. Co jeśli powiemy Wam teraz, że Święty Mikołaj wcale nie pochodził z północy Finlandii, a z Turcji … i to z Riwiery Tureckiej!?

Kim był Święty Mikołaj ?

Żył na przełomie III i IV wieku i był biskupem Miry (współcześnie Demre). Pochodził z bogatej rodziny żył jednak skromnie, a majątkiem dzielił się z potrzebującymi.

Legenda związana z Jego życiem

Istnieje wiele legend związanych z życiem biskupa Mikołaja. Jedna z nich opowiada historię trzech córek, których ojciec nie miał pieniędzy na utrzymanie rodziny i zrozpaczony chciał oddać je do domu publicznego. Niespodziewanie zauważył jednak, że ktoś przez komin wrzucił mu do domu trzy sakiewki ze złotem. Złota wystarczyło na posag dla każdej z córek, dzięki czemu mogły wyjść za mąż co odmieniło ich przeznaczenie. To właśnie ta legenda tłumaczy zachowanie współczesnego Mikołaja, który co roku przez komin wchodzi do naszych domów, by wręczyć nam wymarzone podarunki.

Odwiedziny u Mikołaja 

Podczas wakacji na Riwierze Tureckiej warto wybrać się na wycieczkę Demre Myra Kekova, podczas której zwiedzicie miejsca przywołujące osobę Świętego Mikołaja. Przewodnik wycieczki przedstawi Wam jego życie, a odwiedzane miejsca w tym Kościół Świętego Mikołaja w Demre sprawią, że nawet w miesiącach letnich poczujecie magię Świąt.