Dobre wiadomości z Turcji na wakacje w 2022!

aktualizacja: 24.03.2022

Jeśli wybieracie się na wakacje do Turcji w 2022 roku, to na pewno miło się zaskoczycie. Poniżej przygotowaliśmy dla was garść najświeższych informacji, które z pewnością ułatwią wasz pobyt na wakacjach w Turcji.

 

HOTELE

Wiele pozytywnych zmian zostało wprowadzonych w sektorze hotelowym. W związku z osłabieniem koronawirusa na całym świecie, również w Turcji, zelżały przepisy dotyczące COVID na terenie hoteli. I tak:

 

MASKI

Od 3 marca 2022 nie obowiązują już oficjalnie maski w otwartej przestrzeni publicznej a także w pomieszczeniach zamkniętych z odpowiednia wentylacją.

Należy je nadal stosować jedynie w wybranych miejscach zamkniętych jak szkoła, szpital, kino, teatr oraz w transporcie publicznym (metro, autobus miejski, pociąg).

 

KOD HES

Kod Hes nie będzie już wymagany, ani do przyjazdu do Turcji, ani do poruszania się po jej terytorium, czy wejścia do centrum handlowego. Nie będzie też wymagany na loty krajowe w żadnych liniach lotniczych.

 

SZCZEPIENIA I TESTY PCR

Wymagane dokumenty do wjazdu do Turcji drogą lotniczą:

W przypadku przekraczania granicy Turcji drogą lądową, morską, kolejową nie wymaga się testów ani dodatkowych formularzy.

Linie lotnicze, którymi będą Państwo podróżować niezależnie od przepisów Turcji, mogą wymagać jednak swoich, dodatkowych wewętrznych dokumentów w celach statystycznych.

 

Metin Tour  - Biuro Podróży dla Polaków w Turcji - rezerwuj wycieczki i atrakcje w Turcji

Informacje zostały zaczerpnięte ze stron internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Turystyki