Certyfikaty dla hoteli i testy na koronawirusa w Turcji

 

W związku z licznymi zapytaniami na temat testów na koronwairusa oraz certyfikatów higieny dla hoteli w Turcji rozwiewamy wątpliwości. Podajemy informacje oficjalne czyli z Ministerstwa Turystyki w Turcji:

 

Certyfikacja hoteli w Turcji

Hotele aby działać nie muszą otrzymać certyfikatów. Certyfikaty są dobrowolne i to właściciel hotelu decyduje czy jego hotel będzie starał się o taki certyfikat. Oczywiście otrzymanie certyfikatu wiąże się dla hotelu z opłatami a sam certyfikat jest ważny miesiąc. Co miesiąc ponowna kontrola przedłuża certyfikat. Natomiast minister turystyki Mehmet Ersoy powiedział, iż certyfikaty higieny pozostaną w branży na dłużej, nawet po pandemii. Jest to bowiem, jak stwierdził, bardzo skuteczna motywacja dla hoteli w celu dbania o większą higienę i bezpieczeństwo gości w hotelach w Turcji. Jeśli chcecie sprawdzić czy wasz hotel otrzymał już certyfikat listę znajdziecie na stronie Ministerstwa Turystyki. Otwórz listę hoteli. Jeśli macie problem ze znalezieniem swojego hotelu na liście napiszcie do nas lub zadzwońcie w godzinach pracy biura 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku.

 

 

Testy na koronawirusa w Turcji

Testy na koronawirusa na lotnisku w Turcji nie są i nie będą obowiązkowe. Po przylocie w terminalu lotniczym kamery termowizyjne będą kontrolować temperaturę ciała przemieszczających się pasażerów. Dopiero jeśli u kogoś temperatura wskaże powyżej 38 stopni będzie zabrany na badanie do punktu medycznego na lotnisku. Test w tej sytuacji będzie bezpłatny. Punkty medyczne zostały zorganizowane na lotniskach m.in. w Stambule, Antalyi, Bodrum, Dalamanie czy Izmirze. Natomiast Turcja proponuje również innym osobom chętnym zrobienie testu na koronawirusa na lotnisku w Turcji w cenie tylko 15€! Na wynik nie trzeba czekać na lotnisku. Normalnie pojedziecie do swojego hotelu transferem. Po dwóch godzinach będzie on wysłany sms-em.