Metin Tour Logo
Polska komórka+48 508 736 461tel, sms, Viber, WhatsApp
Turecka komórka+90 531 707 9444tel, sms, Viber, WhatsApp
Polska infolinia22 292 42 19 codz. 9-21opłata jak za połączenie lokalne w Polsce

Wyroby skórzane w Turcji czyli czy warto przywieźć skórę z Turcji i ile to kosztuje?

Na pewno słyszeliście często od znajomych: „Przywiozłam sobie fajną kurtkę ze skóry z Turcji”, „Znalazłam super torebkę w Turcji”. I coś w tym jest, bo przemysł skórzany w Turcji zawsze był na tyle ważny, że przez wieki Turcy wyrobili sobie renomę w tej dziedzinie. Dziś są ekspertami szycia i stylizacji skórzanych.

Rodzaje skór i wyrobów ze skóry

Z tureckiej skóry szyje się głównie kurtki, kożuszki, torebki, portfele, buty, spodnie, spódnice czy paski.

Do każdego rodzaju produktu używane są różne gatunki skór, ale te najcenniejsze to skóry jagnięce, najdelikatniejsze w dotyku a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Ze skóry jagnięcej szyje się miękkie, a dzięki temu bardzo wygodne buty.

Natomiast najlepsze kurtki skórzane w Turcji powstają z tzw. skóry jedwabnej. Skóra jedwabna to określenie skóry jagnięcej z jej najdelikatniejszej środkowej warstwy. Jest bardzo cienka, garbuje się ja nawet do grubości 2 mm, ale jednocześnie jest tak mocna jak jedwab. Ceni się ja najbardziej ze względu na to, że jest delikatna, lekka i bardzo wytrzymała na zagniecenia.

Ceny kurtek, butów i torebek ze skóry

A ceny? Ceny kurtek skórzanych w Turcji wahają się od 100 dolarów w górę w zależności od modelu, długości, dodatków i wykonania. Nawet kurtki ze skóry jagnięcej jedwabnej można kupić już za ok. 300 dolarów. Oczywiście kożuszki to już inna półka cenowa i trzeba przygotować na ich zakup ok. 500$ i w górę. Torebki skórzane z Turcji to z kolei tańszy zakup ok. 50 dolarów, natomiast buty 30-50 dolarów.

Gdzie kupować wyroby skórzane w Turcji?

Jeśli myślicie, że odpowiedź brzmi „bazar” to jesteście w błędzie. Na bazarach można kupić warzywa, owoce, przyprawy, pamiątki i co najwyżej wszelakie podróbki tureckie: tekstylia bawełniane, perfumy etc. Owszem zdarzają się stoiska z torebkami, czy butami o wątpliwej jakości, a i ceny są często wyśrubowane pod turystów.

Wyroby skórzane, przede wszystkim kurtki i futra kupujemy w Turcji w licencjonowanych sklepach, które wydają certyfikaty. Tak, wyroby skórzane to produkty certyfikowane w Turcji. Co nie oznacza, że mają stałą niezmienną cenę. Jak to przystało w Turcji należy się targować nawet w sklepie z odzieżą skórzaną. Zazwyczaj w centrum miasta nie ma zbyt wiele miejsca na duży sklep, toteż całe piętrowe centra skórzane zlokalizowane są najczęściej na obrzeżach miast Alanya, Side, Kemer, Kusadasi, Bodrum, czy Marmaris. Jeśli jednak natkniecie się na sklepiki z kurtkami i futrami z bardzo atrakcyjnymi cenami to należy się zastanowić czy to nie podróbki skórzane, których niestety w Turcji także i w tej dziedzinie nie brakuje. Szczególnie, jeżeli nie znacie się na skórach możecie zamiast skóry jagnięcej dostać kozią czy nawet świńską, które po jakimś czasie po deszczu czy wilgotnym powietrzu będą charakterystycznie śmierdziały.

Jeśli więc planujecie zakup kurtki ze skóry czy torebki możecie poprosić nas o pomoc w dostaniu się do takiego certyfikowanego sklepu jak na powyższym video. Zaletą zakupu skóry w Turcji jest nie tylko sam towar ale i forma płatności. Sprzedawcy pozwalają wam na płatność po powrocie z wakacji a nawet na rozłożenie zakupu na raty! Wystarczy zostawić zaliczkę.

Zapraszamy na zakupy w Turcji!