Turcja First Minute 2018!

turcja efezRezerwując przez internet wycieczki do Turcji z naszym biurem podróży MetinTour, otrzymujesz do 10% rabatu na wszystko! Sprawdź oferty i wybierz wycieczki idealne dla siebie i swoich najbliższych! Zważywszy na to, że Turcja to niezwykle atrakcyjny dla turystów kraj, mamy do zaoferowania wycieczki fakultatywne po najpiękniejszych miejscach, które zachwycą każdego.

Dla kogo Turcja first minute?

Turcja first minute to przede wszystkim oferta kierowana dla osób, które na wakacje wybierają się z całą rodziną lub ze znajomymi. Dlaczego? Otóż chodzi to o liczbę osób, których będzie dotyczyć rezerwacja. W ostatniej chwili, czyli w ofercie last minute trudno jest bowiem znaleźć nagle dobrej jakości miejsce hotelowe dla dziesięciu osób niż na przykład dla dwóch. Stąd też tak trudno znaleźć grupie osób idealne miejsce na upragnione wakacje w ostatniej chwili. Dlatego też powstały oferty first minute, które tak naprawdę dopiero otwierają prawdziwy sezon i hotele tylko czekają na swoich gości, co więcej są jeszcze w stanie zejść z ceny i podarować dodatkowe bonusy szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Kiedy najlepiej szukać ofert first minute? Zdecydowanie przełom maja i czerwca to dobry czas na to, aby znaleźć ciekawe oferty na nowy sezon urlopowy. Jeśli poszukujesz ciekawych ofert na wakacje w Turcji to wystarczy, że przejrzysz propozycję naszego polskiego biura podróży w Turcji – MetinTour i na pewno znajdziesz wycieczkę odpowiednią dla siebie.

Wakacje w Turcji 2018

bodrum atrakcje turystyczne w regionieCo w tym roku będzie cieszyć się największą popularnością? Jak co sezon, niezmiennie, najczęściej wybierane miejsca w Turcji to kurorty nadmorskie. W miejscach takich jak AlanyaBodrumMarmaris, czy Side można swobodnie wypocząć na pięknych plażach, ale także skorzystać z bardzo dobrej komunikacji i wykorzystać wycieczki fakultatywne organizowane przez nasze biuro, aby pozwiedzać okoliczne zabytki i sąsiednie regiony. Komunikacja turystyczna jest w tym kraju bardzo dobrze rozwinięta więc bez problemu można w trakcie jednego wyjazdu zwiedzić co najmniej kilka miejsc, jak chociażby Kapadocja, czy Pamukkale, których po prostu grzechem będzie nie zobaczyć.

Kapadocja to bajkowa kraina o niezwykłym krajobrazie i domach wykutych w skałach. Największe atrakcje turystyczne Kapadocji to skalne kościoły i podziemne miasta, a także tufowe doliny, których nazwa budzi już niezwykłą ciekawość: Dolina Wyobraźni, Dolina Miłości, itp. Jeśli zamierzasz spędzić wakacje w Turcji to wycieczka do Kapadocji jest punktem obowiązkowym.

Z kolei Pammukale to niezwykła miejscowość, jej nazwę można tłumaczyć jako "Bawełniana Twierdza", położona na linii pęknięcia skorupy ziemskiej, skąd wypływają źródła termalne. Zdrowotną siłę tych miejsc doceniali już starożytni mieszkańcy tej okolicy. Miasto słynie z wapiennych osadów, które tworzą je od około 14 tysięcy lat. Przepiękny krajobraz tworzony przez białe tarasy musi znaleźć się na Twoich pamiątkowych zdjęciach z wakacji, więc tuż po Kapadocji jest to kolejny punkt wycieczki, który musisz zobaczyć.

kusadasi atrakcje turystyczne w regionieSwój urlop w Turcji warto rozpocząć od pełnego relaksu w tureckich łaźniach. Hamam, bo o nim mowa, to łaźnia która zachowała się do dziś od czasów antycznych. Dawniej w łaźni odbywały się spotkania towarzyskie, dziś są otwarte dla każdego. Łaźnia turecka jest wyłożona marmurem, a panująca w niej temperatura sięga około 50 stopni. Siada się w niej na rozgrzanym podeście i poddaje masażowi. Peelingi i masaże nie tylko poprawią urodę i kondycję, ale też wspomogą opalanie następnego dnia.

W Hamam obowiązuje kolejność przechodzenia przez pomieszczenia i poddawania się zabiegom. Najpierw trafia się do przebieralni, gdzie otrzymuje się specjalny ręcznik i klapki, potem przechodzi się do pomieszczenia przejściowego, by przygotować organizm na działanie wysokiej temperatury. W końcu główna atrakcja – właściwa łaźnia, w której należy zasiąść na podeście i poczekać na pojawienie się pierwszych kropel potu. Wtedy przychodzi pora na turecki peeling, czyli szorowanie ciała szorstką rękawicą, a następnie mycie mydlaną pianą. Zabiegi te wykonują masażyści. Potem wraca się do pomieszczenia przejściowego, gdzie konieczna jest chwila odpoczynku i nawodnienie organizmu – można tu skosztować także tradycyjnego tureckiego napoju.

Nie czekaj dłużej – rezerwuj wycieczki first minute do Turcji!

Jeśli nadal zastanawiasz się gdzie wybrać się na tegoroczny urlop to podpowiadamy – Turcja! Dlaczego? Bo każdy znajdzie tu coś dla siebie. Plażowicze odpoczną na plaży i skorzystają z atrakcji wodnych jak chociażby nurkowanie w wodach Morza Śródziemnego, czy rejs statkiem wzdłuż wybrzeży. Turyści żądni atrakcji w postaci zwiedzania zabytków, znajdą ich tu mnóstwo, począwszy od starożytnego miasta Efez z przepięknymi architektonicznymi perełkami, po wspomnianą wcześniej Kapadocję, czy Pammukale. Na dzieci czekają również atrakcyjne wycieczki fakultatywne jak na przykład Aquapark w Alanya, czy wizyta w Delfinarium, albo niezapomniana zabawa na Quad i Buggy Safarii. Skorzystaj z możliwości spędzenia cudownych wakacji w Turcji, jakie oferuje Lokalne Biuro Podróży MetinTour i rezerwuj wycieczki dla siebie i swoich najbliższych już dzisiaj!