Efez-Pamukkale

W SKRÓCIE:

 • miasto starożytne Efez,
 • Dom Matki Boskiej 
 • wapienne tarasy Pamukkale z basenem Kleopatry 
 • wycieczka z polskim przewodnikiem.

   TERMIN:

piątek

   CZAS TRWANIA:

2:00 I dzień - ok.19:00 II-ego dnia

   JĘZYK:

polski przewodnik

   POSIŁEK:

4 posiłki

   MIEJSCE ZBIÓRKI:

odbiór z twojego hotelu

  ANULACJA:

bezpłatna anulacja ze zwrotem kosztów do 24h przed rozpoczęciem wycieczki

CO CIĘ CZEKA:

Wycieczkę rozpoczynamy od zwiedzania starożytnego Efezu, który słynie z ogromnego starożytnego rzymskiego teatru mieszczącego 20tys. osób oraz wspaniale zachowanego budynku biblioteki. To tu znajduje się najstarsza na świecie reklama domu publicznego, a także słynne publiczne łaźnie rzymskie i toalety. Efez to także miejsce związane z historią Św. Pawła, Jana oraz Maryi, która mieszkała tu przez ostatnie lata życia. Odwiedzimy wzgórze Słowików aby zwiedzić  jej sanktuarium uznane oficjalnie przez Watykan. Na nocleg udamy się do Pamukkale, aby następnego dnia bez konieczności podróży mieć więcej czasu na zwiedzanie. Zaczniemy je od spaceru przez starożytną Nekropolię, wędrując pośród marmurowych grobowców i wzdłuż ulicy kolumnowej aż do basenu Kleopatry. Warto też wejść nieco na wzgórze gdzie zlokalizowany jest pięknie zachowany teatr antyczny z widokiem na tarasy wapienne Pamukkale. Pamukkale to cud stworzony przez naturę, który zyskał światową sławę dzięki termalnym wodom o charakterze zdrowotnym. Spacery po wapiennych górach, kąpiel w basenie Kleopatry będą inspiracją do pocztówkowych zdjęć do Twojego albumu.

 

W cenie:

 • odbiór na wycieczkę z hotelu
 • bilety wstępu do starożytnego Efezu, Hierapolis i Pamukkale,
 • wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej,
 • nocleg w hotelu 4* HB w Pamukkale,
 • 1x śniadanie, 2x obiad i 1x kolacja
 • klimatyzowany transport,
 • ubezpieczenie,
 • polski przewodnik,
 • powrót po wycieczce do hotelu

Opcjonalnie:

napoje do posiłków, kąpiel w basenie Kleopatry (ok.10€)

Zabieramy:

Paszport, wygodne obuwie –w Efezie nierówna kamienna powierzchnia, strój kąpielowy, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, rzeczy osobiste na nocleg, lunch box z hotelu jako substytut śniadania zamówiony dzień przed wyjazdem w recepcji bezpłatnie, pustą butelkę (w Domu Matki Boskiej można nabrać bezpłatnie święconej wody)

Ważne:

Prosimy o zabranie dokumentów poświadczających wiek dziecka. Cena dotyczy pokoi 2os. i rodzinnych, pokój 1-os. +10€. W miesiącach kwiecień-maj, październik poranki są stosunkowo zimne w górach, gdzie zatrzymujemy się na postoje, warto mieć ze sobą lekką kurtkę lub ciepłą bluzę. W Domu Matki Boskiej nie obowiązuje specjalny strój, ale polecamy ubrać się nienagannie. W Pamukkale powierzchnia tarasów jest bardzo śliska, należy zachować szczególną ostrożność. Po tarasach chodzi się bez butów, zostawiając je przy wejściu na tarasy lub można wziąć je ze sobą w rękę. Na terenie Pamukkale są dostępne toalety i przebieralnie. Bilet na kąpiel w basenie Kleopatry można kupić w kasie obiektu w cenie 32 liry (możliwość opłaty wyłącznie w lirach tureckich) lub zakupić u przewodnika bez kolejki w cenie 10€.

PNWTŚRCZWPTSBND
99€
dorosły
50€
dziecko
7-12 lat
0€
dziecko
0-6 lat

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £
Cena
internetowa:
0 $ £

Co zyskujesz?

 
Odbiór z hotelu
 
Bezpłatna zmiana terminu wycieczki
 
Bezkosztowa rezygnacja
 
Jesteś ubezpieczony

Masz pytania?

Zadzwoń do nas dziś
22 292 42 19 polski numer stacj.
+90 531 707 94 44
WhatApp Viber GSM

skorzystaj z czatu online
lub formularza kontaktowego Formularz kontaktowy