Efez-Pamukkale

W SKRÓCIE:

 • miasto starożytne Efez,
 • Dom Matki Boskiej 
 • wapienne tarasy Pamukkale 
 • basen Kleopatry 
 • sztandarowa miejsca podczas 2-dniowej wycieczki.

   TERMIN:

czwartek

   CZAS TRWANIA:

6:00-ok.19:00 II-ego dnia

   JĘZYK:

polski przewodnik

   POSIŁEK:

5 posiłków

   MIEJSCE ZBIÓRKI:

odbiór z twojego hotelu

  ANULACJA:

bezpłatna anulacja ze zwrotem kosztów do 24h przed rozpoczęciem wycieczki

CO CIĘ CZEKA:

Pierwszego dnia wyjeżdżamy z Marmaris wcześnie aby po kilku godzinach jazdy znaleźć się w Efezie. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu aby zobaczyć to 1 z najlepiej zachowanych miast rzymskich na świecie. Od przewodnika dowiedzą się Państwo jak rzymianie używali łaźni czy latryn, jak i gdzie odbywały się głosowania a także kto mógł dostąpić zaszczytu obejrzenia sztuk w teatrze. Poznamy historię Św. Pawła który napisał znane nam do dziś listy do Efezjan a także wygłaszał kazania w wielkim teatrze rzymskim na 20tys. widzów. Efez to także miejsce kultu maryjnego - znajduje się tu małe sanktuarium z Domem Matki Boskiej, gdzie nie tylko można się pomodlić ale zostawić swoje intencje czy zaczerpnąć wody ze świętego źródełka. Po zakończeniu zwiedzania i przerwie obiadowej udamy się w drogę do Pamukkale na kolację i nocleg (ok.3h). W hotelu znajduje się basen z termalną wodą, z którego można korzystać bezpłatnie. Następnego dnia po kilku minutach przejazdu z hotelu znajdziemy się już u wejścia na teren starożytnego miasta Hierapolis oraz tarasów Pamukkale. Spośród ruin Hierapolis na uwagę zasługuje starożytne nekropolia z ciekawymi grobowcami oraz teatr na wzgórzu. Jednak większość osób wybiera czynny wypoczynek na tarasach wapiennych Pamukkale. Spływa po nich nieustannie termalna woda, w której można się kąpać lub po prostu pospacerować po tym wapiennym cudzie natury. Głębszy zbiornik termalnej wody zwany basenem Kleopatry to również nie lada atrakcja dla miłośników ciepłej mineralnej kąpieli. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych.

 

W cenie:

 • odbiór na wycieczkę z hotelu
 • bilety wstępu do starożytnego Efezu,Hierapolis,Pamukkale
 • klimatyzowany transport
 • ubezpieczenie
 • polski przewodnik
 • nocleg w hotelu 3* HB w Pamukkale
 • 2x śniadanie
 • 2x obiad i 1x kolacja
 • powrót do hotelu

Opcjonalnie:

napoje do posiłków, kąpiel w basenie Kleopatry 32 liry tureckie (10€)

Zabieramy:

wygodne obuwie –w Efezie nierówna kamienna powierzchnia, strój kąpielowy, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, rzeczy osobiste na nocleg, pustą butelkę (w Domu Matki Boskiej można nabrać bezpłatnie święconej wody), paszport do zakwaterowania w hotelu

Ważne:

Prosimy o zabranie dokumentów poświadczających wiek dziecka. Cena dotyczy pokoi 2os. i rodzinnych, pokój 1-os. +10€. W miesiącach kwiecień-maj, październik poranki są stosunkowo zimne w górach, gdzie zatrzymujemy się na postoje, warto mieć ze sobą lekką kurtkę lub ciepłą bluzę. W Domu Matki Boskiej nie obowiązuje specjalny strój, ale polecamy ubrać się nienagannie. W Pamukkale powierzchnia tarasów jest bardzo śliska, należy zachować szczególną ostrożność. Na terenie Pamukkale są dostępne toalety i przebieralnie.

PNWTŚRCZWPTSBND
79€
dorosły
40€
dziecko
5-8 lat
0€
dziecko
0-4 lata

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £
Cena
internetowa:
0 $ £

Co zyskujesz?

 
Odbiór z hotelu
 
Bezpłatna zmiana terminu wycieczki
 
Bezkosztowa rezygnacja
 
Jesteś ubezpieczony

Masz pytania?

Zadzwoń do nas dziś
22 292 42 19 polski numer stacj.
+90 531 707 94 44
WhatApp Viber GSM

skorzystaj z czatu online
lub formularza kontaktowego Formularz kontaktowy