Efez-Pamukkale

Miasto starożytne Efez, Dom Matki Boskiej oraz wapienne tarasy Pamukkale z basenem Kleopatry to główne punkty tej 2-dniowej wycieczki. To sztandarowe miejsca, które należy odwiedzić w czasie wizyty w Turcji.

Pierwszego dnia wyjeżdżamy z Fethiye wcześnie aby po kilku godzinach jazdy znaleźć się w Efezie. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu aby zobaczyć to 1 z najlepiej zachowanych miast rzymskich na świecie. Od przewodnika dowiedzą się Państwo jak rzymianie używali łaźni czy latryn, jak i gdzie odbywały się głosowania a także kto mógł dostąpić zaszczytu obejrzenia sztuk w teatrze. Poznamy historię Św. Pawła który napisał znane nam do dziś listy do Efezjan a także wygłaszał kazania w wielkim teatrze rzymskim na 20tys. widzów. Efez to także miejsce kultu maryjnego - znajduje się tu małe sanktuarium z Domem Matki Boskiej, gdzie nie tylko można się pomodlić ale zostawić swoje intencje czy zaczerpnąć wody ze świętego źródełka. Po zakończeniu zwiedzania i przerwie obiadowej udamy się w drogę do Pamukkale na kolację i nocleg (ok.3h). W hotelu znajduje się basen z termalną wodą, z którego mozna korzystać bezpłatnie. Następnego dnia po kilku minutach przejazdu z hotelu znajdziemy się już u wejścia na teren starożytnego miasta Hierapolis oraz tarasów Pamukkale. Spośród ruin Hierapolis na uwagę zasługuje starożytne nekropolia z ciekawymi grobowcami oraz teatr na wzgórzu. Jednak większość osób wybiera czynny wypoczynek na tarasach wapiennych Pamukkale. Spływa po nich nieustannie termalna woda, w której można się kąpać lub po prostu pospacerować po tym wapiennym cudzie natury. Głębszy zbiornik termalnej wody zwany basenem Kleopatry to również nie lada atrakcja dla miłośników ciepłej mineralnej kąpieli. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych.

 

Termin:

środa, sobota

Czas trwania:

6: 00 – ok.20: 00 II-ego dnia

Język:

wycieczka z angielskim przewodnikiem

Cena:

99€ dorosły, 80€ dziecko 4-12lat, dziecko 0-3 lata bezpłatnie

W cenie:

  • odbiór na wycieczkę z hotelu
  • bilety wstępu do starożytnego Efezu, Hierapolis i Pamukkale
  • klimatyzowany transport,
  • ubezpieczenie,
  • nocleg w hotelu 3* HB w Pamukkale z kolacją pierwszego dnia i śniadaniem drugiego dnia i basenem termalnym
  • powrót do hotelu

Opcjonalnie:

Pozostałe posiłki, napoje do kolacji, kąpiel w basenie Kleopatry 32 liry tureckie (10€), Dom Matki Boskiej

Cena dla miejscowości Oludeniz, Fethiye, Calis, dla pozostałych miejscowości ceny mogą się różnić, w celu sprawdzenia ceny prosimy wpisać nazwę swojego hotelu w wyszukiwarce.

PNWTŚRCZWPTSBND
99€
dorosły
80€
dziecko
4-12 lat
0€
dziecko
0-3 lata

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £
Cena
internetowa:
0 $ £

Co zyskujesz?

 
Odbiór z hotelu
 
Bezpłatna zmiana terminu wycieczki
 
Bezkosztowa rezygnacja
 
Jesteś ubezpieczony

Masz pytania?

Zadzwoń do nas dziś
22 292 42 19 polski numer stacj.
+90 531 707 94 44
WhatApp Viber GSM

skorzystaj z czatu online
lub formularza kontaktowego Formularz kontaktowy