Efez-Pamukkale

W SKRÓCIE:

  • miasto starożytne Efez,
  • Dom Matki Boskiej 
  • wapienne tarasy Pamukkale z basenem Kleopatry 
  • wycieczka z polskim przewodnikiem.

   TERMIN:

środa

   CZAS TRWANIA:

6:00 I dzień - ok.19:00 II-ego dnia

   JĘZYK:

polski przewodnik I-ego dnia i angielski przewodnik II-ego dnia

   POSIŁEK:

2 posiłki

   MIEJSCE ZBIÓRKI:

odbiór z twojego hotelu

  ANULACJA:

bezpłatna anulacja ze zwrotem kosztów do 24h przed rozpoczęciem wycieczki

CO CIĘ CZEKA:

Pierwszego dnia wyjeżdżamy z Bodrum wcześnie aby po kilku godzinach jazdy znaleźć się w Efezie. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu aby zobaczyć to 1 z najlepiej zachowanych miast rzymskich na świecie. Od przewodnika dowiedzą się Państwo jak rzymianie używali łaźni czy latryn, jak i gdzie odbywały się głosowania a także kto mógł dostąpić zaszczytu obejrzenia sztuk w teatrze. Poznamy historię Św. Pawła który napisał znane nam do dziś listy do Efezjan a także wygłaszał kazania w wielkim teatrze rzymskim na 20tys. widzów. Efez to także miejsce kultu maryjnego - znajduje się tu małe sanktuarium z Domem Matki Boskiej, gdzie nie tylko można się pomodlić ale zostawić swoje intencje czy zaczerpnąć wody ze świętego źródełka. Po zakończeniu zwiedzania i przerwie obiadowej udamy się w drogę do Pamukkale na kolację i nocleg (ok.3h). W hotelu znajduje się basen z termalną wodą, z którego można korzystać bezpłatnie. Następnego dnia po kilku minutach przejazdu z hotelu znajdziemy się już u wejścia na teren starożytnego miasta Hierapolis oraz tarasów Pamukkale. Spośród ruin Hierapolis na uwagę zasługuje starożytne nekropolia z ciekawymi grobowcami oraz teatr na wzgórzu. Jednak większość osób wybiera czynny wypoczynek na tarasach wapiennych Pamukkale. Spływa po nich nieustannie termalna woda, w której można się kąpać lub po prostu  pospacerować po tym wapiennym cudzie natury. Głębszy zbiornik termalnej wody zwany basenem Kleopatry to również nie lada atrakcja dla miłośników ciepłej mineralnej kąpieli. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych.

 

W cenie:

  • odbiór na wycieczkę z hotelu
  • bilety wstępu do starożytnego Efezu,
  • bilety wstępu do Hierapolis i Pamukkale,
  • nocleg w hotelu 4* HB w Pamukkale,
  • obiad w Efezie I-ego dnia,
  • kolacja i śniadanie w czasie noclegu w hotelu
  • klimatyzowany transport,
  • ubezpieczenie,
  • polski przewodnik I-ego dnia
  • anglojęzyczny przewodnik II-ego dnia
  • powrót po wycieczce do hotelu

Opcjonalnie:

napoje do posiłków, sanktuarium Dom Matki Boskiej 13€, kąpiel w basenie Kleopatry 10€, dla chętnych obiad II-ego dnia po trasie ok.8€

Zabieramy:

Paszport, wygodne obuwie –w Efezie nierówna kamienna powierzchnia, strój kąpielowy, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, rzeczy osobiste na nocleg, pustą butelkę (w Domu Matki Boskiej można nabrać bezpłatnie święconej wody)

Ważne:

Cena dotyczy pokoi 2os. i rodzinnych, pokój 1-os. +10€. W miesiącach kwiecień-maj, październik poranki są stosunkowo zimne w górach, gdzie zatrzymujemy się na postoje, warto mieć ze sobą lekką kurtkę lub ciepłą bluzę. Zwiedzanie Domu Matki Boskiej dla chętnych, przewodnik zapisuje osoby chętne i zbiera opłatę w autokarze na wycieczce. Osoby nieuczestniczące w wizycie w sanktuarium mają czas wolny w miasteczku Selcuk. W Domu Matki Boskiej nie obowiązuje specjalny strój, ale polecamy ubrać się nienagannie. Program wycieczki dwudniowej Efez-Pamukakle jest realizowany razem z grupą wycieczki jednodniowej do Efezu. Polski przewodnik jest tylko podczas pierwszego dnia wycieczki w Efezie. Po zakończonym pierwszym dniu zwiedzania następuje podział na grupy: osoby jadące na wycieczkę 2-dniową kontynuują podróż do Pamukkale (ok.3h) w grupie mieszanej z anglojęzycznym przewodnikiem, a pozostali wracają do Bodrum. W Pamukkale powierzchnia tarasów jest bardzo śliska, należy zachować szczególną ostrożność. Po tarasach chodzi się bez butów, zostawiając je przy wejściu na tarasy lub można wziąć je ze sobą w rękę. Na terenie Pamukkale są dostępne toalety i przebieralnie.

Program:

Po wyjeździe z Bodrum przejazd przez miasteczko Milas (dawny Milet) oraz przerwa na śniadanie nieopodal ogromnego jeziora Bafa (lunch pakiet z Waszego hotelu lub możliwość kupienia śniadania w zajeździe). Przejazd do starożytnego miasta Efez –zwiedzanie z przewodnikiem m.in.: teatr, agora, łaźnie rzymskie, biblioteka, toalety publiczne. Obiad, dla chętnych przejazd do Domku Matki Boskiej. Możliwość zakupów wyrobów jubilerskich. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik. Program wycieczki dwudniowej Efez-Pamukakle jest realizowany razem z grupą wycieczki jednodniowej do Efezu. Po zakończonym pierwszym dniu zwiedzania następuje podział na grupy: osoby jadące na wycieczkę 2-dniową kontynuują podróż w grupie mieszanej z anglojęzycznym przewodnikiem, a pozostali wracają do Bodrum. Przejazd ok.3h do Pamukkkale, gdzie będzie nocleg. Nocleg z kolacją w cenie w hotelu 3* z basenem termalnym. Następnego dnia po śniadaniu w hotelu przejazd na szczyt tarasów wapiennych, gdzie rozciąga sie miasto Hierapolis i starożytna Nekropolia. Zwiedzanie nekropolii oraz Hierapolis: bazylika, brama Dioklecjana, ulica kolumnowa. Przejście na teren basenu Kleopatry oraz wapiennych tarasów, gdzie maja Państwo czas wolny na kąpiele. Obiad, zwiedzanie fabryki ręcznie tkanych dywanów i onyxu, droga powrotna do Bodrum.

PNWTŚRCZWPTSBND
90€
dorosły
45€
dziecko
5-8 lat
0€
dziecko
0-4 lata

Proszę, określ ilość.

Proszę, wybierz datę.

Razem: 0 $ £

Co zyskujesz?

 
Odbiór z hotelu
 
Bezpłatna zmiana terminu wycieczki
 
Bezkosztowa rezygnacja
 
Jesteś ubezpieczony

Masz pytania?

Zadzwoń do nas dziś
22 292 42 19 polski numer stacj.
+90 531 707 94 44
WhatApp Viber GSM

skorzystaj z czatu online
lub formularza kontaktowego Formularz kontaktowy