Wiosna w Turcji jako zastrzyk słonecznej energii

turcja efezWiosna bywa kapryśna i często cieplejsze dni są czymś bardzo rzadkim. Z roku na rok klimat się zmienia, niestety wbrew wszelkim opiniom, wcale nie na cieplejszy. Dlatego tak bardzo pragniemy każdego promyka słońca, szczególnie wtedy gdy długa zima i ponura wiosna nie wpływała korzystnie na nasze samopoczucie. Jeśli macie już dość takiej pogody to polecamy ucieczkę w ciepłe kraje.

Wiosna w Turcji jest naprawdę piękna, co więcej temperatury są już wysokie i na pewno ucieszy to wszystkich tych, których powoli zaczęła dopadać depresja z powodu braku słonecznych dni w Polsce. Jeśli jesteś jedną z takich osób to nie czekaj dłużej i wybierz się do słonecznej Turcji, gdzie każdy znajdzie mnóstwo atrakcji dla siebie.

Dlaczego warto odwiedzić Turcję na wiosnę?

Przede wszystkim jest to sezon niższy. Oznacza to mniejszą liczbę turystów i więcej wolnych miejsc noclegowych, a co za tym idzie niższe ceny zarówno samego pobytu jak i biletów na atrakcje turystyczne Turcji. Jeśli więc nie przepadacie za tłumem ludzi, to sezon przedwakacyjny będzie dla Was idealnym rozwiązaniem.

Z uwagi na to, że przed sezonem nie ma tu wielu turystów, można odwiedzać miejsca takie jak Kapadocja, czy Pammukale w ciszy i spokoju, wsłuchując się w śpiew ptaków i podziwiając przepięknie ukształtowane tereny. Jak na strefę klimatu podzwrotnikowego przystało pogoda bywa różna. Jesienią na północy kraju często występuje pora deszczowa i trwa ona od października do grudnia. Zima z kolei nad morzem jest deszczowa i łagodna, w centrum bywa śnieżna, zaś na wchodzie bardzo zimna. Wiosna w Turcji, szczególnie ta późna bywa już bardzo ciepła i choć mogą pojawiać się obfite opady to nie cały kraj jest na nie narażony. Lato natomiast jest suche i bardzo gorące, a dni słoneczne goszczą tu od czerwca do sierpnia niemalże przez cały czas. Jeśli nie lubicie upałów, a brakuje Wam słońca to zapraszamy do Turcji wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia.

Alanya polskie lokalne biuro podróży

Bodrum polskie lokalne biuro podróży

Side polskie lokalne biuro podróży

Marmaris polskie lokalne biuro podróży

Atrakcje turystyczne Turcji – Alanya, Bodrum, Side, Marmaris

Polskie biuro podróży MetinTour oferuje liczne wycieczki fakultatywne po Turcji, których wykupienie gwarantuje doskonałą zabawę i moc atrakcji. Zważywszy na niższy sezon i mniejszą ilość turystów wycieczki te będą organizowane rzadziej, ale mimo wszystko będzie można z nich skorzystać. Warto więc wcześniej wybrać interesujące atrakcje turystyczne w Turcji i cieszyć się każdą chwilą.

Wśród ciekawych propozycji znaleźć można przede wszystkich wizytę w najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejscach w Turcji, a mianowicie w Kapadocji i Pamukkale. Warto także odwiedzić starożytne miasto Efez lub skorzystać z bardziej ekstremalnych wycieczek. Wszystko jednak zależy od tego do jakiego regionu się wybieracie, gdyż to właśnie stamtąd będą wyruszać poszczególne wycieczki. I tak też dobrym pomysłem na spokojne spędzenie dnia jest skorzystanie z Horse Safari z Alanya, czy wycieczki Alanya City Tour + Bazar. Z kolei będąc w Bodrum dobrze jest wybrać wycieczki takie jak chociażby Błękitny Rejs, Jeep Safari, czy wyprawę na Kos lub rejs na Rodos. Jeśli natomiast Wasz docelowy urlop będzie miał miejsce w kurorcie Side to musicie skorzystać z wycieczki Cabrious Safari lub Zielony Kanion, na których to wycieczkach zobaczycie istne rajskie krajobrazy Turcji. A jeśli spędzacie wakacje w Marmaris to nie może zabraknąć takich atrakcji jak Akyaka + Zatoka Gökova, czy Paragliding. Każdy kurort ma swój osobliwy urok i z każdego są organizowane wycieczki do najważniejszych miejsc w Turcji. Dlatego też niezależnie od tego jakie miejsce na cel swojej podróży wybierzecie, biuro podróży MetinTour zorganizuje dla Was mnóstwo atrakcji i wycieczek, które na długo pozostaną w Waszych wspomnieniach.

Turcja na wiosnę to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają już dość smutnej, zimnej, i deszczowej wiosny w Polsce. Warto więc wybrać się po zastrzyk energii właśnie do Turcji. Pora roku, która i tak obfituje w ciepłe dni, a mimo to ulice, restauracje i hotele w Turcji nie są przepełnione turystami pozwala na pełen relaks i wypoczynek. Zatem skorzystajcie jeszcze z sezonu niższego i przyjeżdżajcie do Turcji!