Marmaris atrakcje turystyczne

marmaris atrakcje turystyczneJednym z często odwiedzanych przez turystów miast w Turcji jest Marmaris. To miejsce szczególnie atrakcyjne, gdyż kwitnie tu życie towarzyskie przez całą dobę, każdy ma możliwość zabawy, skorzystania z restauracji serwujących lokalne dania, a także może zrobić zakupy, zwiedzać zabytki, poleniuchować na plaży. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego i atrakcyjnego. Marmaris to miasto typowo turystyczne. Na każdym kroku można spotkać zwiedzających. Każde miejsce potrafi zauroczyć swoją niezwykłością, barwnością i klimatem. Historia miasta sięga czasów starożytnych, zabytki są tu szczególnie atrakcyjne, wyjątkowe, odmienne od tych, jakie można zobaczyć w innych zakątkach świata. Należy do nich np. zamek, w którym znajduje się muzeum, gdzie zgromadzono znaleziska z czasów helleńskich i rzymskich z okolic Morza Egejskiego i Śródziemnego, czy Grobowiec Sariany, znanej wieszczki, wybudowany w stylu otomańskim. Turyści też chętnie odwiedzają łaźnię turecką - hamam Marmaris.

Dla każdego turysty pierwszym miejscem, które ogląda w Marmaris jest tzw. Plac z tańczącą fontanną. Tryskająca woda w świetle laserów robi wrażenie na każdym oglądającym. Warto odwiedzić też bazar w centrum miasta, na którym można znaleźć wszelkie towary, od pamiątek po tradycyjne potrawy.

marmaris wycieczki fakultatywne

Marmaris atrakcje turystyczne w okolicy

Podczas pobytu w mieście warto skorzystać z wycieczki na pobliskie Rodos, czy Wyspy Kleopatry znanej z różowego piasku. Ciekawe atrakcje można znaleźć także w pobliżu samego miasta, np. w wiosce Bayir, w której znajdują się antyczne ruiny oraz jedno z najstarszych drzew w okolicy liczące 2300 lat i przynoszące szczęście i długie życie tym, którzy trzykrotnie je okrążą.

Marmaris wycieczki

Wycieczki po mieście i okolicy są niezwykle atrakcyjne dla turystów w każdym wieku. Organizowane jest tu konne safari, quad safari, czy jeep safari. Kilka godzin można spędzić też w parku wodnym, czy uprawiać sport, np. nurkowanie. Turyści mogą też uczestniczyć w życiu nocnym miasta, brać udział w atrakcjach rozrywkowych czy widowiskach. Marmaris biuro podróży dopasuje ofertę do oczekiwań klienta. Ma do zaoferowania atrakcje dla dużych i małych podróżników i miłośników wakacyjnego szaleństwa. Jeśli więc szukasz idealnego miejsca na urlop to wycieczka do Turcji zapewni Ci wszystko czego od niego oczekujesz.

turcja wycieczki fakultatywne